Sīkdatnes nodroŔina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

IepazīŔanās ar Nissan Qashqai

Testi, Auto

Iepazīšanās ar Nissan QashqaiJau atkal ir saulains (bet nežēlÄ«gi auksts) marta rÄ«ts, un jau atkal mēs tiekam iepazÄ«stināti ar jaunu auto. Å oreiz tas ir kičīgais Nissan Qashqai. LÄ«dz Å”im mēs par Å”o auto zinājām vien to, ka tas prot lidot, un ka ar to var Ŕļūkt kā ar skrituļdēli. Bet uzzināt ko vēl prot Å”is KaÅ”kai, mums piedāvāja Nissan pārstāvji Latvijā Motorcentrs un Norde.

Kā jau parasti prezentācija sākās ar garlaicÄ«gu dažnedažādu runasvÄ«ru stāstÄ«jumu par globālo mārketingu, tirgus plānoÅ”anu, nākotnes vÄ«ziju, Milli Vanilli jauno kinofilmu, ... ak nē, par domāju es pats, lai sevi mazliet izklaidētu. Pasākumu nedaudz jautrāku padarÄ«ja dÄ«džeja mÅ«zika un Ērika Loka asprātÄ«gās piezÄ«mes. Pēc tam sākās milzu drÅ«zmÄ“Å”anās ap meitenēm pie kurām bija jāparakstās, lai tiktu pie auto stÅ«res. Kad beidzot bijām tikuÅ”i gala ar mazo birokrātiju, varējām sēsties pie KaÅ”kai stÅ«res.


Pasākuma organizatori bija sarÄ«kojuÅ”i mazu trasÄ«ti, kuru lecÄ«ga (vārda tieŔā nozÄ«mē) jaunieÅ”a pavadÄ«bā lēni izbraukt. Kāpēc lēni? Jo Å”eit uzsvars tika likts uz trÄ«s lietām - auto augstais klÄ«renss, vieglā manevrÄ“Å”anas spēja un stikla jumts. Kad mazā trasÄ«te ir pievarēta mums tiek dotas pāris stundas laika brÄ«vai improvizācijai. MaŔīnā esam trÄ«s, nolemjam izmest mazu loku ar divām pieturvietām - ZaÄ·usalu un Alfu.Nesen radio dzirdēju reklāmu par kādu auto, kurÅ” esot sportisks, stabils lielā ātrumā, neticami komfortabls un visādi citādi labas dzÄ«ves ekvivalents. Nodomāju, ka runa ir par kādu premuim klases limuzÄ«nu. Izrādās nē, par septiņvietÄ«gu minivenu... Tas man atgādināja mūžsenu patiesÄ«bu, ka reklāmām un mārketingam nevar ticēt. JebÅ”u tomēr var? Nissan mārketings mums liek domāt, ka Å”is ir perfekts auto "pilsētas džungļiem". Tas tiek reklamēts ar kičīgiem grafiti, parkour lēkājoÅ”iem jaunieÅ”iem, jau iepriekÅ” redzētajām reklāmām par skrituļdēli un braukÅ”anu pa rampu, un citiem moderna un aktÄ«va dzÄ«vesstila elementiem. Bet kāds gan ar to visu ir sakars Å”im Golf klases automobilim? Izrādās vistieŔākais.

Pēc pirmajiem metriem kļūst skaidrs, ka auto patieŔām ir tāds, kādu mums to reklamē. Jau iekāpjot tajā rodas sajÅ«ta, ka tu esi jauns un aktÄ«vs, ka tev ir jāmeklē skrituļdēlis, un ja vien tuvumā bÅ«tu 30 metru augsta rampa, nekas tevi neatturētu tai pārlēkt. KaÅ”kai viennozÄ«mÄ«gi atgriež braucējā dzÄ«vesprieku. Lai arÄ« tas izskatās mazliet saskumis, to kompensē auto gaita un vadāmÄ«ba. Noskatieties vēlreiz to reklāmu par "skrituļdēli". BraukÅ”ana ar Qashqai rada tieÅ”i tādas sajÅ«tas. Stabils un pārliecinoÅ”s visos manevros, bet galvenais viegli un precÄ«zi vadāms, . Neskatoties uz augsto klÄ«rensu, auto nav zaudējis neko no vertikālās stabilitātes. Pat Alfa Romeo Brera bija nesalÄ«dzināmi gāzelÄ«gāka pagriezienos.Diemžēl saskārāmies arÄ« ar nepatÄ«kamu mÄ«nusu. Ar dzinēju. MÅ«su auto bija aprÄ«kots ar 1.6l benzÄ«na motoru, kuram tomēr ir pārāk maz jaudas. Qashqai ir pieejami ar 1.6 un 2.0 benzÄ«na, kā arÄ« ar 1.5 un 2.0 dÄ«zeļa dzinējiem. Mans ieteikums - ņemiet divlitru benzÄ«nnieku ja gribiet izbaudÄ«t Qashqai braukÅ”anu. Diemžēl nekur neatradu nekādu informāciju - bet joprojām ceru - ka vēlāk Qashqai varētu iegÅ«t arÄ« kādu niknāku dzinēju, piemēram 2.5 no X-Trail. Tas patieŔām piestāvētu mazajam pilsētas samurajam.

Qashqai pieejams gan kā priekÅ”piedziņas, gan pilnpiedziņas auto. Pārnesumu kārbas ir piecu un seÅ”pakāpju, kā arÄ« CVT variators.


Gribiet pateikÅ”u vēl ko labu par Å”o auto? Tajā ir neticami daudz vietas! Nu labi, tas protams nav Ikaruss, bet nevienā kompaktklases auto es neesmu juties tik brÄ«vi. Ir pietiekami vietas gan priekŔā, gan aizmugurē. "Aiz sevis" varu iesesties tik brÄ«vi, ka ceļi vispār neskaras klāt priekŔējam sēdeklim. Turklāt virs galvas ir pietiekoÅ”i daudz vietas, neskatoties uz stikla jumtu ar izbÄ«dāmu pārsegu. ArÄ« Qashqai bagāžnieks ir gana ietilpÄ«gs. Un mÅ«su mīļie glāžu turētāji? Astoņi.

Ergonomika ir laba, pogas ir viegli aizsniedzamas. Apdares materiāli ir no labas mÄ«kstas plastmasas. PārredzamÄ«ba laba. Sānu spoguļi milzÄ«gi. Ko es vēl aizmirsu? Ā, paÅ”u galveno. Visi Qashqai, ieskaitot bāzes modeli, ir aprÄ«koti ar Bluetooth brÄ«vroku sistēmu. Darbojas lieliski.Par cenu. Parasti mēs iepazÄ«stot jaunu auto uzzinām tā sākumcenu. Vēlāk uzzinot vislabāk aprÄ«kotā auto cenu esam Å”okēti par tās apmēriem. Å ajā gadÄ«jumā es ieteiktu darÄ«t tā, kā to darÄ«jām mēs. Vispirms iepazÄ«ties ar dārgāko versiju. MÅ«su gadÄ«jumā tas bija auto ar divu litru motoru, visu četru riteņu piedziņu, ādas salonu un citiem niekiem. Tā cena ir 22 tÅ«kstoÅ”i eiro. Tas ir apmēram tikpat cik Toyota RAV4. Un tad iepazÄ«stamies ar lētākā auto cenu, un esam patÄ«kami pārsteigti. Tikai 16 tÅ«kstoÅ”i eiro. Tas ir tik, cik maksā Fiat Punto. Tātad izvēlamies kaut ko pa vidu un arÄ« iegÅ«sim kaut ko pa vidu - starp Punto un RAV4, turklāt ar labākajām Ä«paŔībām no abiem.

Nu tā, Ä«suma bÅ«Å”u pastāstÄ«jis par mazo feino auto ar jocÄ«go nosaukumu. SÄ«kāk par to pastāstÄ«Å”u kaut kad vēlāk, pēc kārtÄ«ga Kakao testa. Pagaidām visiem, kas meklē auto Å”ajā cenu kategorijā noteikti iesaku aiziet pie dÄ«leriem un to izmēģināt. VarbÅ«t arÄ« jums Qashqai iepatiksies tāpat kā mums.  
 
 IepriekŔējais →


.


↑ uz augÅ”u          Copyright Ā© Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies