Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Tests: Dyson Hot bez-propellera gaisa sildītājs

Testi, Tehnika

Tests: Dyson Hot bez-propellera gaisa sildītājs

Pirms diviem gadiem britu izgudrotājs un stilīgo putekļsūcēju ražotājs Daisons radīja jaunu unikālu produktu - bezpropellera ventilatoru. Tas izskatās kā parasts ventilators - apaļš, taču tam apkārt nav aizsargrežģis un vidus ir tukšs. Ļoti amizants, tiesa, visai dārgs aparāts.

Šī gada sākumā manījām runas par jaunu produktu, kas izmanto šo pašu tehnoloģiju - gaisa sildītāju. Un te nu tas ir - tieši laikā uz gada aukstāko sezonu. Dyson Hot.

Kā jau redzams bildītēs, Hot ir ļoti līdzīgs apaļajam ventilatoram, taču tas vairs nav apaļš. Pūtējs ir saspiests, tādējādi aizņemot mazāk vietas (un neļaujot sevi sajaukt ar vasarai piemēroto ventilatoru). Hot'i pieejami divās krāsās - balti un melni. Mums, kā jau redzat, ir baltais. Bildēs tas izskatās ļoti eleganti, taču dzīvē baltā plastmasa ir visai ikdienišķa. Melnais ar zilo dekoru noteikti būtu elegantāks.

Kā tad darbojas šis bez-propellera pūtējs? Vienkārši - ar propelleru. Tikai atšķirībā no "parastajiem" pūtējiem, šeit rotējošie spārni ir paslēpti ierīces kājā. Gaisu iekšā tas rauj caur sprauslām pamatnē, bet ārā pūš pa ļoti šauru sprauslu visapkārt lielajam ovālajam caurumam. Šāds pūšanas princips ļauj izkustināt daudz lielāku gaisa masu, kas tiek reaktīvi "parauta līdz" pa lielo atvērumu. Izklausās aizdomīgi, bet jāatzīst, ka gaisa plūsma tiešām ir spēcīga un viendabīga. Tātad ideja strādā! Turklāt šāds risinājums, ar korpusā slēptiem sildelementiem, pasargā no putekļu degšanas, kas ir visai forši.

Kā jau to prot liela daļa sildītāju/ventilatoru, arī Hot prot automātiski grozīties no viena sāna uz otru, lai maksimāli viendabīgi uzsildītu visu telpu. Savukārt atšķirībā no citiem pūtējiem, to var eleganti sagāzt, lai īpaši sildītu kājas, vēderu vai ausis.

Vadīt Hot'u var divējādi - ar podziņām uz pamatnes vai tālvadības pulti. Regulējama ir temperatūra, pūšanas ātrums un sāniskā grozīšanās. Pults ir vienmēr ērti noliekama uz paša sildītāja, kur tā turas ar magnētu palīdzību. Ļoti elegants risinājums, kuru gribētos redzēt biežāk arī citās ierīcēs. Savukārt tas, ko negribētos redzēt ne citur ne šeit ir pults neuzticamā darbība. Nepārspīlējot, apmēram 50% gadījumu sildītājs nereaģē uz pults pogu spaidīšanu. Neatkarīgi no attāluma, leņķa un citiem parametriem. Reizēm pults strādā, reizēm nē. Jācer, ka pie vainas ir baterija, kaut gan kāpēc lai pilnīgi jaunam aparātam būtu līdz veca baterija...

Dyson Hot man sanāca notestēt visskarbākajā laikā - tad, kad nebija pieslēgta apkure, un vidējā temperatūra redakcijā bija 17C grādi. Šie gan ir ļoti ekstrēmi apstākļi kuriem neviens sildītājs nebūtu gatavs - piesildīt vairāk kā 300 kvadrātmetru "šķūni" ir neiespējami. Taču mani Daisons spēja uzturēt pie dzīvībai derīgas temperatūras. Novietoju to zem galda un liku pūst uz kājām. Mazo telpu zem galda aparāts spēj piesildīt un man - vismaz tai manai daļai, kas atrodas zem galda - ir silti.Bet kā jau teicu, šie ir ekstrēmi apstākļi, kuriem ierīce nu nekādi nav pielāgota. Savukārt normāla izmēra dzīvokļos vai biroja telpās ar to būs silti. Galu galā, 2000 vatu ir gana daudz.

Tiktāl viss ir labi. Bet kā ir, ja šo stilīgo aparātu salīdzina ar "parastajiem" sildītājiem? Ja mēs neņemam vērā īpašo dizainu, kas priecē acis pašam un aicina uz sarunu kolēģus, tad būtībā iegūtais rezultāts ir... tieši tāds pats. Tas pūš siltu gaisu. Un viss. Pūš pa labi, pūš pa kreisi, pūš uz leju, pūš uz augšu. Pūš "maģiski" bez propellera, bet īpaši siltāk no tā nekļūst. Arī par īpaši klusu to nevar nosaukt. Korpusā slēptais propellers gan ir klusāks, nekā citiem pūtējiem, taču nelielā istabā bez citiem trokšņiem šņākšana ļoti ātri apniks un es labāk uzvelku vēl vienu džemperi līdz iesilst centrālā apkure, nekā klausos bezgalīgajā ššššššššš. Tiesa, lietojot redakcijā, kurā klab neskaitāmi klaviatūru taustiņi, kafijas aparāti un satrauktu kolēģu čalas, pūtēja troksnis "izšķīst" un nav manāms.

Tātad - "gļukaina" pults, standarta sildīšana un unikāls dizains. Pults problēmām jābūt atrisināmām, dizains priecēs vienmēr, sildīšana ir adekvāta. Cik mēs dotu par šādu aparātu? Dārgākais no "parastajiem" sildītājiem, ko man izdevās atrast mūsu internetveikalos ir 35Ls. Piemaksājot par unikālo dizainu un "zīmola nodevu" varētu saņemties šo aparātu pirkt par 100 latiem. Nu labi, 150, ja ir gada beigas un uzņēmumam ir lieki līdzekļi. Taču figu. Dyson Hot maksā 256 latus. Citējot klasiķi - par tādu naudu es labāk iemācītu kaķi čurāt sev uz galvas. Bet pirkt sildītāju, kurš vienkārši mazliet stilīgāk silda - noteikti nē. Lai nu man piedod ražotājs un pārdevēji, bet Dyson Hot ir absurdi nepamatoti pārcenots. Par šādu summu tam būtu jābūt frēzētam no alumīnija ar stikla elementiem, lai vismaz vizuāli attaisnotu savu cenu. Diemžēl unikālā "bez-propellera" tehnoloģija vien to neattaisno.

+ "bez-propellera" tehnoloģija
+ interesants dizains
+ adekvāta sildīšanas spēja
- gribētos klusāku
- problēmas ar pulti
- absurda cena

Paldies Xnet.lv!


  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

395.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

135.00 EUR
Pārdod
Pilsētas velo Gazelle Orange

235.00 EUR
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7 Pro

499.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S10e black

209.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

425.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies