Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Pirmie iespaidi par jauno HTC One (M8) (+video)

Mobilie, Video

Pirmie iespaidi par jauno HTC One (M8)  (+video)Pagājušajā nedēļā dienasgaismu oficiāli ieraudzīja HTC jaunais lolojums - viedtālruņu klāsta flagmanis - HTC One. Baumas un pat bildes ar to internetos virmoja jau vairākas nedēļas. Tas izrādās tādēļ, ka uzreiz pēc prezentācijas telefons bija pieejams tirdzniecībā un veikalnieki ne vienmēr spēj apvaldīt kārdinājumu neizplatīt bildes pirms tas ir ļauts. Mūsu pusē gan telefons vēl nav pieejams, taču laimīgā kārtā es tiku izraudzīts par vienu no tiem, kam jaunais telefoniņš tika uzticēts pirmo iespaidu gūšanai. Tad nu padalīšos ar nedēļas laikā gūtiem iespaidiem.

Iesākumā mazliet vēstures - apmēram tieši gadu vecas vēstures. "Vecais" One, bija viens no tiem telefoniņiem, kas izcēlās pārējo viedtālruņu klāstā. Tas bija veidots no ļoti eleganta vienapjoma alumīnija korpusa ar ko vien izpelnās uzslavas pārsvarā plastmasā tērpto pārējo viedtālruņu klāstā. Otra interesantā telefona īpašība bija UltraPixel kamera, kas izmanto zemas izšķirtspējas, bet fiziski lielāku pikseļu matricu. Šāds risinājums ļāva iegūt tīrākus attēlus vāja apgaismojuma situācijā. Tagad atgriežamies šodienā - jaunais One turpina vecā iesāktās tradīcijas un ir audzis gandrīz visās jomās. Arī fiziskajos izmēros. One M8 tāpat kā iepriekš ir veidots no vienapjoma alumīnija korpusa, taču tagad šis korpuss ir vēl elegantāks un vēl precīzāk nostrādāts. Alumīnijā ir iestrādātas sīkas joslas, kas piešķir ļoti patīkamu skatu. Tā kā telefonam ir pazudušas asās šķautnes, tas bildēs izskatās mazliet uzblīdis, taču dzīvē šis efekts nav novērojams un telefons izskatās patiesi smalki.


Diemžēl ne viss korpuss ir tik elegants un acīgākie pamanīs, ka tālruņa priekšpusē augšējā josla ir no plastmasas.

Telefona tehniskie parametri nepārsteidz ar ko īpašu, taču ir pilnīgi adekvāti mūsdienu prasībām. Aparātiņš ir aprīkots ar 2.3 GHz četrkodolu procesoru, 2 GB operatīvo atmiņu un 16 vai 32 GB iebūvēto atmiņu, kas palielināma ar microSD kartes palīdzību. Šādas iespējas vecajam One nebija un daudzi to uzskatīja par trūkumu. Tagad visi varēs droši stūķēt iekšā savas mazās atmiņas kartes un baudīt milzu ietilpību.

Telefona ekrāns salīdzinājumā ar priekšgājēju (M7) ir nedaudz lielāks un sasniedz 5 collas, bet tā izšķirtspēja ir palikusi tāda pati - 1920x1080 jeb FullHD. Šāda izmēra ekrāna pikseļu blīvums joprojām ir ļoti augsts un individuālu pikseli ar neapbruņotu aci neieraudzīt.

Par ekrāna kvalitāti man sūdzību nav nekādu, taču tā izmērs gan šķiet mazliet par lielu. Vecā One 4.7 collas, manuprāt bija maksimālais izmērs, kāds viedtālrunim pieļaujams, pirms tā lietošana jau kļūst apgrūtināta un šis 0.3 collu ekrāna pieaugums jauno jau ieliek kategorijā - "ja nebūtu vāciņa, jau piecreiz būtu nometis zemē".

Šī, protams, ir personiska izvēle un katram lietotājam ir savas vēlmes, taču man šķiet neloģisks viedtālrunis, kuru nevar pārvaldīt ar vienu roku. Vēl tikai pagājušajā nedēļā tika izplatīts pētījums par to, ka gandrīz katrs otrais, stāvot rindā, lieto internetu viedtālrunī. Šī kā reiz ir tā vieta, kur telefona lietošana ar vienu roku ir īpaši noderīga - jo otrā rokā parasti ir maks vai pirkumu grozs. Diemžēl jaunais One - vismaz bez vāciņa - ir jau visai neērts lietošanai ar vienu roku. Normāli turot telefonu plaukstā nav iespējams aizsniegt kreiso augšējo stūri, kur bieži atrodas navigācijas pogas un izvēlnes.

Pie reizes piebildīšu par planšettelefoniem - tiem telefoniem, kas ir jau krietni lielāki - ar 5.5, 6 un vairāk collu ekrāniem. Izvēloties tādu cilvēks apzinās, ka ierīce nebūs lietojama ar vienu roku un tā aizstāj gan viedtālruni gan planšetdatoru. Tas ir saprotams kompromiss. Taču "parastam" viedtālrunim, manuprāt, nebūtu jābūt pieccolīgam. Galu galā arī tirgus to pierāda, jo teju visu ražotāju flagmaņiem - arī vecajam One - ir "mini" versijas ar apmēram 4-4.5 collu ekrāniem.

Labi, pietiks par manu pirkstu garumu - tagad par ko interesantāku - fotokameru. Tie, kas jau apskatījuši bildes būs pamanījuši, ka telefonam aizmugurē ir divas kameras. Šis ir ļoti interesants jaunums. Jau iepriekš ir bijuši telefoni ar dubultkamerām, taču tikai vienam nolūkam - 3D attēlu uzņemšanai. One kameru funkcijas ir krietni savādākas. Galvenā kamera izmanto to pašu UltraPixel tehnoloģiju ko iepriekš - tai ir 4 magapikseļu izšķirtspēja, bet katrs no šiem pikseļiem ir krietni lielāks, kā citiem telefoniem. Otra kamera - kas atrodas augšpusē - neuzņem attēlu, bet gan mēra lauka dziļumu. Kam tāds joks vajadzīgs? Ļoti interesantam pēcfokusēšanas efektam, kas kā jau nosaukums saka priekšā - ļauj mainīt attēla fokusa punktu pēc attēla uzņemšanas. Tiem, kas cītīgi seko līdz tehnoloģiju jaunumiem, uzreiz prātā nāks Lytro kameras. HTC One darbojas līdzīgi - uzņemtajam attēlam iespējams norādīt punktu (plakni) kurā gribas fokusu. Viss pārējais tiks viegli izpludināts, iegūstot tā saucamo asuma dziļuma efektu.

Kā tas darbojas praksē? Labi. Un ne tik labi. Viss atkarīgs no konkrētās situācijas un kompozīcijas. Galvenā prasība ir izteikti priekšplāna un fona objekti. Ja bilde būs pārsvarā vienā plaknē, tad efekts būs vājš. Zemāk galerijā ir redzams piemērs ar luksoforu un automašīnām aiz tā. Oriģinālajā attēlā viss ir asumā, bet apstrādātajā fokusa punkts ir mainīts gan uz luksoforu, gan auto. Protams, šāda fīča neaizstās kārtīgu fotokameru, taču bieži vien spēs atdzīvināt garlaicīgu attēlu.

Vēl viens patīkams jauninājums ir One priekšējā kamera. Pirmkārt tā ir ieguvusi platāka leņķa objektīvu, kas ļaus vieglāk kadrā ietilpināt sevi, savus draugus un fonā redzamo Eifeli vai ko citu zīmīgu, taču otrkārt, ir īpašs sevīšu (selfie) režīms, kas uzņem attēlu ar trīs sekunžu aizturi. Tas nozīmē, ka nebūs vairs jāmokās noturēt telefonu izstieptā rokā un vēl nospiest pogu. Pogu var nospiest uzreiz un tad tikai pastiept roku, iekadrēt un smaidīt. Lai cik banāla šķitu šī mūsdienu sevīšu apsēstība, ir patīkami, ka telefonu ražotāji ņem vērā lietotāju paradumus.

Mazliet par softisko pusi. Telefonā instalēta Android Kitkat 4.4.2 versija un HTC pašu izstrādātā Sense saskarne. Šķiet ir pagājuši laiki, kad telefonu ražotāji cenšas lietotājus pārsteigt ar sarežģītiem pašu risinājumiem - One saskarne ir visai vienkārša un saprotama. Vienīgais būtiskais elements ko HTC mums cenšas "iebarot" ir BlinkFeed. Tas ir mājas ekrāns, kurā visai elegantā veidā tiek parādīti jaunāko ziņu virsraksti un aktuālākie sociālo tīklu ziņojumi. Saturs ir diezgan plaši pielāgojams katra lietotāja vēlmēm. Vizuāli tas izskatās feini, taču īsti nav skaidrs kas to lietos. Tie, kas aktīvi seko ziņām, noteikti izmanto kādu tam paredzētu aplikāciju, piemēram Flipboard. Savukārt aktīvai sociālo tīklu lietošanai BlinkFeed ir visai neērts rīks, jo tas nav pielāgots lielai ziņu plūsmai. Protams, BlinkFeed lietošana nav obligāta - tam var atslēgt aktīvos servisus, bet par galveno sākumekrānu izvēlēties kādu citu.

Jauno One no vecā atšķir arī pogu izvietojums. Izslēgšanas poga augšā ir pārvietojusies no kreisās un labo pusi, savukārt Android vadības pogas no fiziskām ir pārtapušas par virtuālām. Uz telefona korpusa vairs nav ne mājas, ne logu, ne atpakaļiešanas pogas - tās visas tagad dzīvo ekrānā. Vai tas nozīmē, ka ekrānam pastāvīgi ir laupīta josla pogām? Ne gluži. Bieži vien šīs pogas "pazūd" - pārvēršas par maziem caurspīdīgiem punktiņiem, ļaujot aplikācijai aizņemt visu ekrānu. No vienas puses tas ļauj maksimāli izmantot ekrānu, taču no otras - tas neizbēgami nozīmē, ka pogas nav vienmēr pieejamas. Lai varētu nospiest kādu no šīm pogām, vispirms jāpieskaras mazajam punktiņam, tad pogas parādās pilnā apjomā un vajadzīgo var nospiest. Tas nozīmē, ka viena pieskāriena vietā tagad nepieciešami divi. It kā sīkums, taču reizēm tas var pamatīgi traucēt. Piemēram, kad staigājot pa svešu pilsētu gribas regulāri pārslēgties starp karti un fotokameru...

Manam testa aparātiņam komplektā bija iedots dikti feins izstrādājums - HTC DotView vāciņš. Tam ir samērā cieta aizmugure, kas pasargās telefona korpusu, un gumijots priekšējais vāciņš, kas atvāžams uz sāniem. Šis priekšējais vāciņš ir noklāts ar "caurumiem" (kas patiesībā nav cauri). Tas ne tikai izskatās eleganti, bet nodrošina kolosālu papildus iespēju - aizvērtā stāvoklī pa šiem caurumiņiem cauri spīd īpaši pielāgota informācija - liels pulkstenis, laika ziņu ikona un zvana gadījumā milzu burtiem saskatāms zvanītāja vārds. Telefons automātiski atpazīst šo vāciņu un pielāgo slēgtā ekrāna izskatu. Jau pirmajā dienā biju absolūtā sajūsmā par šo izstrādājumu - ļoti ērti un viegli nolasāma galvenā informācija. Turklāt, kā jau iepriekš ieminējos - ar vāciņu šo telefonu ir vieglāk noturēt vienā rokā.

Jaunais HTC One (M8) Baltijas tirgū pie mobilo sakaru operatoriem būs pieejams no 2014. gada maija pelēkā, sudrabainā un zeltainā krāsā. Aptuvenā cena tirgū būs 600 līdz 700 EUR.

Viennozīmīgi nav lēti, taču jāatceras, ka šis ir HTC flagmanis. Dārgākais, smalkākais, krutākais telefons un cena ir salīdzināma ar citu ražotāju augstā gala telefoniem. Tiem, kam jau ir vecais One, priekšā stāv ļoti grūta izvēle, jo jaunais tiešām ir krietni foršāks aparāts. Tomēr vai tik ļoti, lai mainītu gadu vecu telefonu, kuram arī īsti nav ne vainas... Kā jau teicu, būs smaga izvēle.

Savukārt visiem pārējiem, kas meklē jaunu telefonu, silti iesaku apskatīt šo skaistulīti. Es negribu apgalvot, ka tas ir labākais pieejamais viedtālrunis, taču tas noteikti ir ļoti interesants un patīkams rīks.

Paldies HTC par iespēju iepazīties ar jauno One (M8)!

Video: uz brīdi iedevu jauno aparātiņu vecā One lietotājam fotogrāfam Kasparam. Lūk, ko viņš domā par jauno aparātiņu un tā kameru:
Visu HTC One (M8) galeriju var aplūkot šeit.

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Google Pixel 8, 128GB

395.00 EUR
Pārdod
Bērnu velo, 20

75.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7 Pro

395.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

125.00 EUR
Pārdod
Vw Golf 5

3200.00 EUR
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
Pārdod
Meiteņu velo, 24

245.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

315.00 EUR
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

245.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies