Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Vēlreiz par to, ka trīspadsmitgadīgais XP ir jālaiž pensijā

Softs

Vēlreiz par to, ka trīspadsmitgadīgais XP ir jālaiž pensijāŠis ir labs salīdzinājums: "Šodien lietot 13 gadu vecu operētājsistēmu ir tas pats, kas lietot 13 gadu vecu telefonu — iespējams, ka tas vēl darbojas, bet vai patiešām šāds tālrunis varētu būt labprātīga mūsdienu lietotāja izvēle?"

Vai tu lieto modernu operētājsistēmu? Es lietoju. Tiesa, manējā ir rotāta ar āboliem. Bet ja tavējā vēl gozējas zaļa pļava, visticamāk ir klāt laiks modernizēties. Zemāk mazliet par pieredzi un cipariem.Novecojušas tehnoloģijas - zaudēts laiks, dati un nauda

Tuvojoties vairāk nekā 10 gadus vecās operētājsistēmas Windows XP atbalsta pārtraukšanai jau pēc nepilna mēneša, tehnoloģiju kompānijas arvien biežāk aktualizē jautājumu, ka tiem 22% lietotāju, kuri saskaņā ar Gemius izpētes datiem joprojām izmanto Windows XP, ir pēdējais brīdis pāriet uz mūsdienīgāku programmnodrošinājumu.

Visbiežāk tiek minēti divi argumenti, kāpēc lietotāji neatjauno savas programmas – nav naudas vai arī – „esošais programmnodrošinājums ir pietiekoši labs, tāpēc nevēlos neko mainīt. Programmu ražotāji tikai izdara spiedienu, lai es pirktu ko jaunu”. 47% mazo uzņēmumu norāda, ka galvenais iemesls neaizvietot novecojušus datorus ir resursu trūkums.

Tomēr gan pētījumu dati, gan lietotāju faktiskā pieredze liecina ko citu. Mūsdienīgs tehnoloģiskais nodrošinājums arī nelielam uzņēmumam palīdz ietaupīt naudu, efektīvāk konkurēt ar lielajiem uzņēmumiem un strādāt produktīvāk un drošāk.

Latvijas finanšu vadības un konsultāciju uzņēmums Fidea jau pirms četriem gadiem principiāli atteicās no savas IT serveru un serveru programmatūras infrastruktūras, pārejot uz agrākās serveru programmatūras un pakalpojumu lietošanu pēc SaaS modeļa (SaaS - Software as a Service). Visa uzņēmuma informācija glabājas „mākoņos”, un darbam tiek lietoti daudzveidīgi, mākonī bāzēti tehnoloģiju risinājumi, tostarp, Microsoft SharePoint platforma, mūsdienīga Windows versija un Office 365. Šāda pieeja ļauj Fidea darbiniekiem piekļūt informācijai no jebkuras vietas – no biroja, mājām vai citas vietas un ierīces ar interneta pieslēgumu. Pat, ja kādam datoram sabojājas cietais disks, netiek pazaudēta informācija, un darbu ir iespējams turpināt nekavējoties – nepieciešams tikai cits dators un informācijas piekļuves paroles.

Fidea pārstāvis Gundars Kuļikovskis nosauc trīs galvenos iemeslus, kāpēc ir vērts pāriet uz mūsdienīgu tehnoloģiju nodrošinājumu un mākoņa servisiem. Tie ir datu drošība, biznesa nepārtrauktība un izmaksu ekonomija.

„Pāreju uz mākoni un atteikšanos no saviem serveriem veicināja divi atgadījumi – sākotnēji atteicāmies no e-pastu servera, jo pašu konfigurācijas kļūdas dēļ kādu laiku netika nosūtīti visi e-pasti. Kopš esam atteikušies no sava e-pastu servera, vairs nezinām un negribam zināt, kā tas strādā – viss vienkārši notiek. Otrs incidents bija metadatu pazaudēšana, kuru atjaunošana mums izmaksāja daudz. Tajā brīdī sapratām, ka neesam gatavi veltīt tik daudz laika un naudas sava servera uzturēšanai. Kopš pārgājām uz mākoņpakalpojumiem, mūsu IT budžets ir samazinājies apmēram trīs – četras reizes, vienlaikus pakalpojumu pieejamība ir bijusi nepārtraukta – faktiski 100% līmenī. Turklāt, pērkot programmatūru kā pakalpojumu, mēs par kopējām izmaksām, kas pieejamas mazam uzņēmumam lietojam programmatūru un tehnoloģijas, kādas agrāk varēja atļauties iegādāties tikai ļoti lielas korporācijas. Mums nav nepieciešamas milzīgas investīcijas, bet esam tikpat labi ekipēti – tā ir fantastiska priekšrocība mazam uzņēmumam,” skaidro Gundars Kuļikovskis.

Kā biroja produktivitātes risinājumu Fidea izvēlējusies Office 365. Alternatīva – Google Docs netika atzīta par uzņēmumam piemērotu ļoti ierobežotās funkcionalitātes dēļ. „Mūsu uzņēmumumam nepieciešams veidot kvalitatīvus, labi noformētus dokumentus un prezentācijas. Bieži pie viena projekta strādā vesela komanda. Tāpēc viens no pēdējā laika lielākajiem pozitīvajiem pārsteigumiem ir Office 365 sniegtā iespēja vairākiem cilvēkiem strādāt ar vienu dokumentu sinhroni – augstas intensitātes projektos tas ļoti atvieglo un paātrina darba procesu,” vērtē Kuļikovskis.

Bažas par datu drošību mākonī Gundars Kuļikovskis uzskata par nepamatotām - fakti liecina, ka drošības līmenis lielo starptautisko uzņēmumu datu centros ir tik augsts, kādu nekad nevarētu nodrošināt uzņēmums pats saviem spēkiem. Pat ja uzbrukuma mēģinājums datu centram tiks veikts, skaidrs, ka neliels uzņēmums nebūs šī uzbrukuma mērķis, jo tas vienkārši finansiāli neatmaksātos.

Novecojusi operētājsistēma būtiski ierobežo arī dažādu ierīču, piemēram, viedtelefona piekļuvi datora datiem, nepieļauj savietojamību ar jauno Office, kuru var lietot uz praktiski jebkuras ierīces, arī uz iPad vai Android. Tas nozīmē, ka tehnoloģiju konsumerizācijas laikmetā, kad lielākajai daļai lietotāju ir savi privātie viedtālruņi vai planšetdatori, kurus viņi būtu gatavi izmantot arī darba vajadzībām, šī iespēja tiek liegta, apgrūtinot dzīvi darbiniekam un liedzot iespēju uzņēmumam izmantot pilnu tehnoloģiju potenciālu.

Šodien lietot 13 gadu vecu operētājsistēmu ir tas pats, kas lietot 13 gadu vecu telefonu — iespējams, ka tas vēl darbojas, bet vai patiešām šāds tālrunis varētu būt labprātīga mūsdienu lietotāja izvēle?

„Izmaksu samazinājums un darbinieku produktivitātes uzlabošana ir top biznesa prioritātes mazajiem biznesiem. Gan Microsoft, gan neatkarīgu pētījumu dati apliecina, ka mūsdienīgu tehnoloģiju ieviešana patiesībā izmaksā lētāk un ļauj strādāt produktīvāk, nekā turēšanās pie novecojušas tehnoloģiju platformas. Nesens Boston Consulting Goup pētījums liecina, ka tehnoloģiski progresīvāki mazie uzņēmumi rada jaunas darba vietas divas reizes ātrāk un apgrozījumu audzē par 15% ātrāk nekā tie, kuri lieto novecojušas programmas un tehniku,” apstiprina Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs.

Savukārt Techaisle 2013. gada dati apliecina, ka mazs uzņēmums iztērē vidēji 427 ASV dolārus gadā, labojot vai novēršot problēmasm, kas saistītas ar četrus un vairāk gadus vecu datoru izmantošanu, nemaz nerunājot par darbam zaudētajām stundām problēmu novēršanas laikā – vidēji tās ir 42 stundas uz vienu darbinieku gadā.

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Huawei P30

195.00 EUR
Pārdod
Palm Phone

95.00 EUR
Pārdod
Lietots velo, 26

155.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S10e Black

199.00 EUR
Pārdod
Leica X2 + viewfinder

599.00 EUR
Pārdod
Sony Xperia XZ1 Compact

135.00 EUR
Pārdod
Xiaomi MI A2 Lite

75.00 EUR
Pārdod
Pixel 4a

249.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies