Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Tests: Electrolux RealLife trauku mazgājamā mašīna... turpinājums ar zābakiem, sautētu lasi un konkursu!

Testi, Dažādi, Video

Tests: Electrolux RealLife trauku mazgājamā mašīna... turpinājums ar zābakiem, sautētu lasi un konkursu! Neticami, bet tā Electrolux trauku mazgājamā mašīna joprojām ir pie mums. Pēc ķēpāšanās ar datoru sašmucēšanu un tai sekojošu mazgāšanu nolēmām izmēģināt kaut ko mazliet prātīgāku. Pagatavot mašīnā vakariņas.

Daudziem tas noteikti ir kas jauns un pat neiedomājams, taču pasaulē ir vesela trauku-mašīnā-ēst-gatavotāju kustība. Kāpēc viņi tā dara? Nu pirmkārt jau viņi ir mazliet jocīgi, bet kas ir pats galvenais - tādējādi var ietaupīt resursus un, iespējams, izglābt kādu ledus lāci.

Ideja ir pavisam vienkārša - pilnajā ciklā trauku mašīna darbojas vairāk kā divas stundas, kuru laikā temperatūra sasniedz pat 70 grādu. Zirņu zupu gluži neuzvārīt, taču lietas, kas ir sautējamas var pagatavot viens-divi.

Salasījušies dažādus padomus internetā nolēmām izmēģināt visdrošāko recepti - lasi ar dārzeņiem. Pagatavošana ir gaužām vienkārša. Ņemam laša fileju, izklājam uz folija, apberam ar garšvielām, uzliekam citronu un kārtīgi aizlocam foliju. To visu ietinam vēl vismaz divās folija kārtās, lai būtu droši, ka lasi nesasniegs ziepjainais trauku ūdens.

To pašu procedūru izveicam ar saldētiem dārzeņiem - folijā iekšā un kārtīgi satinam. Eksperimenta pēc nolēmām pamēģināt izsautēt arī vistas fileju. Garšvielas, folija, gatavs!
Protams, tukšā mašīnā jau neliksim trīs mazas ēdiena paciņas tāpēc piekraujam mašīnu ar visu kas pagadās pa rokai - kurpēm, zābakiem, dārza čībām, pludmales čībām, cepurēm, rokassomiņām, zobu birstēm, dārza instrumentiem un visam pa virsu mazliet nošmulētu skvoša raketi. Ieliekam ziepju klucīti, veram ciet, palaižam intensīvo mazgāšanas režīmu, jo kurpes ir netīras, bet lasim vajag maksimālo temperatūru. Lai cik neētiski tas viss kopā arī neizklausītos, katru no šīm lietām var pavisam mierīgi mazgāt trauku mašīnā. Protams, ne kopā ar traukiem.

Pēc 149 minūtēm viss ir gatavs. Cepures, kurpes un pārējie krāmi ir tīri. Nu labi, zābakiem zoļu protektorā tomēr ir palicis kaut kas netīrs. Jāatceras, ka kurpes un zābaki jāliek nedaudz ieslīpi, lai skalotājs tiek klāt visām pusēm, bet ūdens var notecēt.Kaut kur tam visam pa vidu ir arī mūsu pusdienas. Sākumā gan biedē no folija paciņām tekošais (netīrais) ūdens, taču izsaiņošana nomierina, jo ūdens nav ticis tālāk par otro folija kārtu. Siltums gan ir ticis un mūsu pārtika ir... gatava!

Sākam ar dārzeņiem. Kārtīgi izsautēti, vēl mazliet kraukšķīgi. Lielisks rezultāts. Tālāk vistas fileja. Tai tomēr nav gājis tik labi un lai arī ārēji izskatās labi, iekšā redzams ka nav līdz galam gatava. Pierakstiet - vistas fileju jāmazgā ilgāk.

Savukārt lasis ir vienkārši lielisks. Pirmie kumosi, protams, bija bailīgi, jo tepat blakus atrodas veco zābaku un čību kaudze, kas sautējās kopā ar lasi, taču drīz vien dakšiņas zib no visām pusēm un lasis ir noēsts kāru muti. Secinājums - lasi pavisam noteikti var gatavot trauku mazgājamajā mašīnā!Tagad par būtiskāko - atskaitot tīru ziņkāri un vēlmi eksperimentēt, kāpēc gan lai kāds gatavotu ēst trauku mašīnā? Pavisam vienkārši - lai netērētu enerģiju papildus darbinot plīti. Trauku mašīna tik un tā darbosies un "sautēs" tajā saliktos šķīvjus (vai datorus un zābakus...), kāpēc gan neizmantot visu šīs enerģijas potenciālu.

Protams, tāds ietaupījums pasauli neizglābs, taču, iespējams, mazliet samazinās elektrības rēķinu (vai gāzes patēriņu). Lai nu kā, tā ir "ekoplānprātiņu" lieta, taču atšķirībā no hibrīdauto, šādai resursu koplietošanai ir pozitīvs efekts.

Starp citu, šādi var arī nedaudz automatizēt savu dzīvi. Izmantojot mašīnas spēju atlikt mazgāšanas sākumu iespējams saplānot laiku tā, lai no rīta mašīnā saliktie netīrie trauki un ēdiens būtu gatavi tieši tad, kad vakarā pārnāc mājās no darba. Atver vāku, izņem tīru šķīvi, izņem lasi un loci iekšā.

Konkurss, konkurss, konkurss!

Nu labi, diez vai kāds ikdienā savā trauku mazgājamajā mašīnā gatavos ēst. Taču ar Electrolux svētību mēs nolēmām mazliet izaicināt tos, kam ir trauku mazgājamās mašīnas - pamēģiniet arī jūs pagatavot kādu ēdienu trauku mašīnā un atsūtiet mums foto un pastāstiet kā gāja. Mazas un godīgi uzpērkamas žūrijas sastāvā noteiksim labāko, kurš tiks pie balvas - Electrolux tostera. Gaidām vēstules uz info@kakao.lv.

Bet! Ar to vēl viss nebeidzas. Tā kā trauku mašīna pie mums vēl paliks kādu brīdi, mēs - nu jau ar Electrolux svētību - varam izmazgāt vēl kaut ko foršu. Jautājums ir ko. Iesakiet idejas - ko jūs gribētu redzēt izmazgātu trauku mazgājamajā mašīnā? Ko jums nav drosmes vai iespējas mazgāt pašiem? Karburatoru? Kājslauķi? Digitālās televīzijas uztvērēju? Ziemas mēteli? Iesakiet! Sūtiet idejas uz info@kakao.lv - labākās idejas autors ar savu ieteikto priekšmetu rokās varēs ierasties pie mums un pats personīgi to izmazgāt RealLife trauku mazgājamajā mašīnā. Ak jā, lai jūs būtu aktīvāki ideju iesūtītāji, uzvarētājs saņems arī balvu -Electrolux rokas blenderi. Forši, vai ne?

Aiziet! Sūtiet savas receptes (ar foto) un savas idejas mazgāšanai. Laiks jums ir līdz ceturtdienai (drīz pēc tam vajadzēs ierasties uz mazgāšanu). Rosieties!
  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies