Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Simtgadīga moderna ideja: lineāra pilsēta

Idejas
Simtgadīga moderna ideja: lineāra pilsēta Gandrīz apaļus 100 gadus atpakaļ kāds Edgars Čambless izdeva grāmatu "Roadtown" jeb - ceļa pilsēta. Šajā grāmatā viņš izklāstīja visnotaļ interesantu un pat aizraujošu ideju modernās pasaules dzīvesvietas un komunikāciju problēmu risināšanai. Autors idejas izklāstu sāk ar vienkāršu piemēru - iedomājaties, ka debesskrāpis tiek būvēts nevis vertikāli, bet horizontāli, tātad guļus uz zemes. Visi lifti, vadi, caurules un citas galvenās komunikācijas tāpat stiepjas horizontāli.

Autors liek priekšā, ka tādu ēku varētu uzbūvēt nevis simts, bet tūkstošiem stāvu (augstu) garu, zem ēkas ierīkojot modernu un klusu dzelzceļa līniju, bet uz jumta izvietojot promenādi ar gājēju ceļiem un apjumtām tirdzniecības un izklaides vietām. Savukārt turpat blakus šai neparastajai pilsētai-ēkai varētu izvietot tīrumus un mazdārziņus, lai iedzīvotāji varētu audzēt sev pārtiku - dārzeņus un zaļumus.

Čambless sajūsmināts prognozē, ka tādā lineārā pilsētā pārvietošanās vajadzības un problēmas būtu niecīgas, arī būvēšanas un mājokļa aprīkošanas izmaksas būtu daudz mazākas nekā tradicionālās pilsētās.

Kā jums patīk šāda koncepcija?

Ja ir duka, varat palasīt pašu grāmatu.  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies