Ne Lite, ne Pro, vienkārši Huawei P30 un Huawei Y5
Mobilie,
Testi Tātad salīdzinam nesalīdzināmo - ~485eur P30 pret ~95eur Y5. Pirmo es dabūju uz testiem, otro pats nopirku pa savu naudu.
Sausais atlikums : Vienīgā atšķirība Huawei P30 no Huawei Y5 ir kamera. Kāds auditorijā nokliegsies "BET... BET VEIKTSPĒJA!?". Nu labi veiktspēja šiem, protams, ka atšķirsies. Tomēr ikdienas lietošanā šie abi darīs visu, ko tiem liks. Jūķūbu rādīs, swedbanku atvērs, laika ziņas rādīs, līdz dienas beigām izvilks, austiņās mūziku vai podkāstus spēlēs, Bluetooth savienosies, 4G un hotspotu nodrošinās, GPSam sekos utt. utjp.
Zinot, ka valda satraukums par Googles servisu pieejamību uz Huawei ražojumiem, uzreiz pateikšu, ka uz abiem aparātiem ar Googli viss ir kārtībā.
Runājot par abu aparātu tehniskajām atšķirībām, jāpiemin SIM karšu atvilkne. P30 tajā var ielikt divas simkartes vai vienu simkarti un vienu NM atmiņas karti. Tā ir paša Huawei izdomāta atmiņas karte, kas pēc skata un izmēriem ir tieši tāda pati, kā nano simkarte. Man šāds pavērsiens nepatīk, jo man pa atvilktnēm mētājas gana visādu 64,128 un 256 GB MicroSD karšu - negribu es atkal mainīt formātu. Y5, savukārt, lielajam brālim ieliek - tam ir karaliskā 2 sim + 1 microSD atvilkne.
Tāpat arī abiem aparātiem atšķiras korpusa materiāls. P30 ir jau pierastais rokās nenoturamais, sekundē nospeķojamais, dārgi labojamais stikla sendvičs - metāla rāmis, stikla priekša un pakaļa. Bez ietvara tas ir vienkārši nelietojams. Ja arī pamanīsies to neizmest no rokām, tas būs konstanti jātīra, lai neizskatītos pēc kaut kāda biohazarda.
Y5 (man ir leather versija) ir visparastākā plastmasas pakaļa, kurai vēl piedevām ir iedots ādas ietvara reljefs, kas gan rokā turas labāk, gan arī vispār nepiesaista pirkstu nospiedumus. Y5 ir krietni vieglāks par P30.
Baterijas uz abiem man pietiek divām dienām mierīgi - ietilpības atšķirīgas, bet veiktspējas to izlīdzina.
Telefona atslēgšanai uz abiem var izmantot FaceUnlock. Uz abiem tas strādā aizdomīgi labi. Mēģināju arī ar bildi apšmaukt abus - neizdevās. Lielajam brālim P30 zem ekrāna ir arī pirkstu nospieduma lasītājs - strādā labi, bet 1) esmu pieradis pie skaneriem telefona aizmugurē, kur tas man ir subjektīvi ērtāks, 2) ne visas aplikācijas (es uz tevi, manabite, skatos) māk autorizēt ar nospieduma skaneri zem ekrāna, 3) tumsā tas pirkstu nospieduma vietas indikators reaģē uz katru aparāta kustību un nevajadzīgi piesaista uzmanību (uz fikso neatradu vai to var atslēgt).
Abi aparāti ir aprīkoti ar 3.5mm audio izeju. Aleluja! Un variet savus airpodus... Pirms kāda gada Viadā pēc degvielas uzpildes pa piecīti nopirku veco Earpodu pakaļdarinājumu, un zinu skaidri, ka nekādi pat jaunie airpodi nav 50x labāki (spriežot pēc cenas). Visāda pēc piebildīšu, ka man ir arī SONY trokšņus slapējošās austiņas (aktīvās, ar vadu), bet ikdienā pilnīgi pietiek ar parastajām.
Kā jau minēju iepriekš, pati galvenā atšķirība starp šiem abiem aparātiem - kamera. Ar tām mūs tagad lutina visi pazīstamie ražotāji. Par P30 PRO varenību jau sen visi ir dzirdējuši. P30 nePro iztrūkst tikai periskopiskais zooms. Bet es galīgi negribētu teikt, ka tas tam ļoti pietrūktu. Kad es tieku pie kāda jauna testa aparāta, es parasti palieku vienaldzīgs pret visām tām kameru iespējām, jo tās pārsvarā ir vai nu sarežģītas, vai vienkārši vienreizlietojamas fīčas (vienu reizi pazīmējies un pietiek). P30 manās rokās nonāca laikā, kad devāmies mūsu fotoklubiņa ikgadējā rudens izbraucienā uz Igaunijas salām. Vajadzēja tikai pāris pirmās fotopauzes, un es jau biju aizrāvies ar visām trim kamerām vismaz trīs režīmos.(Platleņķis parastais un HDR. Parastā kamera AI režīmā, HDR un Apertures režīmā. Un, protams, telefoto 3x zoom parastais, HDR un Apertures režīms. Tie vien jau ir astoņi (!) veidi kā paņemt kadru.) Parasti platleņķis un zooms ir ar kaut ko apdalīti. Šeit nevienā brīdī nebija nekādas sajūtas par apdalītību. P30, neapšaubāmi, arī ar dinamisko diapazonu nav nekādu problēmu - vienu, divus stopus šurpu turpu pēcapstrādē var mierīgi izvilkt. Īsāk sakot bildēšana bija baudāms process - ieraugi kadru (izvēlies wide, 1x vai 3x), izvēlies režīmu atbilstoši subjektam un gaismai (parastais, aperture vai HDR), pieregulē kompensāciju un Booom! Gatavs! Visu pārējo mierīgi Snapseedā izvilksi.
Manam amatiera līmenim šis aparāts šobrīd ir kā absolūti optimālais fotoinstruments. Ja vien... bet par to nedaudz zemāk.
Y5 kamera salīdzinājumā ar P30 ir pilnīgs kartupelis. Tai nav nekā izņemot HDR, Panorāmas un Pro režīmu. Pro, protams, ir forši, bet par mākslu, ja vien tā nav kaut kāda abstraktā, varam aizmirst. Labos gaismas apstākļos statiskus priekšmetus varēsi nobildēt, bet ja gribi kaut kādu kustību iemūžināt, tad labāk vienkārši ieslēdz video un pafilmē - no tā būs vairāk jēgas. Tomēr ņemot vērā, ka vairumam lietotāju nerūp tās kameras, šī aparāta kamera ikdienas vajadzībām - piem. nobildēt kādu auto detaļu, krāsas buņdžu, autobusa kustības sarakstu, kādu dokumentu, kas jānosūta vacapā vai tamlīdzīgi - pilnīgi pietiks.
Noslēgumā
Ja neaizraujies ar telefonfotogrāfiju, un neesi pēc dabas zīmulis, aizmirsti par P30 un ņem Y5 bez bažām. Tas ir ērts rokā, tas ir viegls, tam ir visi nepieciešamie savienojumi un ligzdas, tam ir visnotaļ laba bača, tam ir tikpat ērta žestu navigācija, kā citiem, tam nevajadzēs nekādus papildus ietvarus, jo korpuss ir vienkāršs un bez liekām pretenzijām uz īpašu statusu, uz stikla tam ir arī rūpnīcā uzlīmēta aizsargplēvīte. Y5 ielikto 2GB operatīvās atmiņas pietiks, lai bez pārlādes pārslēgtos starp 3-4 produktivitātes appiem. Ar 16GB iebūvētās glabātuves pietiks, lai sainstalētu visus nepieciešamos ikdienas appus, microSD slots ļauj datu uzglabāšanu palielināt līdz pat 1TB apjomam - pavisam neslikti.
Nepārprotiet, es nesaku, ka P30 nav labs - TAS IR LABS, tam ir visas premium klasei nepieciešamās īpašības un arī cena salīdzinot ar citiem flagmaņiem ir pilnīga sviestmaize. Tikvien, ka mani šobrīd aizrauj lētā gala aparāti, kas aizvien kļūst varošāki un līdz ar to interesantāki.
Smalkāk abu aparātu tehniskās atšķirības variet papētīt
šeit →