Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Kā mani piespieda iemīlēt Mailbox un Inbox zero

Softs
Kā mani piespieda iemīlēt Mailbox un Inbox zero

Pirms pāris gadiem Dropbox izstrādātāji nāca klājā ar ļoti interesantu epasta aplikāciju, kas ļāva vēstules uztvert kā darba uzdevumus, kurus ērti un ātri var "izmest" no epastu saraksta, tiklīdz tie ir "apstrādāti". Toreiz Mailbox radīja milzu ažiotāžu - vajadzēja pat izveidot virtuālu rindu, lai visi gribētāji reizē "neapgāztu serverus". Arī es toreiz pieteicos uz Mailbox, jo man taču jāizpēta viss jaunais un aktuālais...

Aplikācija tiešām bija interesanta, taču savā ikdienas rutīnā es tai vietu neredzēju. Gan tāpēc, ka man jāžonglē ar vairākiem epasta kontiem, kas nav Gmail (Mailbox atbalsta tikai Gmail un iCloud), bet galvenokārt tāpēc, ka mani nevilināja pati ideja. Kopš pirmās dienas ar epastu esmu pieradis krāt visas vēstules Iesūtnē, un pēc vajadzības automātiski vai manuāli pārlikt citās mapēs. Protams, arī Mailbox ļauj tā strādāt, taču visa aplikācijas būtība ir censties ievērot tā saucamo Inbox zero principu.


Ideja ir pavisam vienkārša - katra iesūtītā vēstule ir jāuztver kā darba uzdevums, kas ir "jāapstrādā". Kāda vēstule nozīmē, ka ir reāli "jāiet un jādara". Cita ir vienkārši jautājums uz kuru jāatbild. Daudz ir arī tādu, kuras vienkārši jāizlasa un nekādas citas darbības nav nepieciešamas. Kad katrs no šiem "uzdevumiem" ir izpildīts, vēstuli vienkārši izmet no Iesūtnes. Izdzēš, arhivē vai pārnes uz kādu citu "padarīto darbu" mapi. Dienas mērķis ir iztīrīt Iesūtni.

Mailbox app

Mailbox ļoti veiksmīgi palīdz sasniegt šo mērķi. Visas "apstrādātās" vēstules var vienkārši arhivēt - tās nonāk Gmail arhīvā. Savukārt vēstules (uzdevumus), kas var pagaidīt un nav steidzami var ērti atlikt uz vēlāku. Piemēram, uz rītdienu, uz nedēļas nogali, uz nākamo nedēļu un pat "kaut-kad". Kad pienāks šis brīdis, Mailbox attiecīgo vēstuli ieliks atpakaļ Iesūtnē.

Izklausās ērti un interesanti, taču es joprojām nesaskatīju nepieciešamību mainīt savu epasta rutīnu. Pirmkārt, man vienkārši nepatīk pārmaiņas, otrkārt, es nemīlu izmantot trešo pušu aplikācijas, ja ar attiecīgo uzdevumu lieliski tiek galā iebūvētās aplikācijas. Šajā gadījumā Apple Mail uz Mac, iPhone un iPad. Diemžēl šeit arī sākās problēmas...

Ja līdz šim Apple Mail raizes nesagādāja, tad pēdējās divas OS versijas atnesa daudz galvassāpju. Mavericks versija "sačakarēja" Gmail komunikāciju, bet Yosemite ieviesa veselu plejādi dažādu bēdu. Pamanāmākā, jebšu pareizāk sakot - nepamanāmākā no kurām bija paziņojumi par jaunu vēstuli. Ienākot jaunai vēstulei ekrāna stūrī izlec paziņojums par to, norādot sūtītāju un tēmu. Vismaz tā tam būtu jābūt. Diemžēl Yosemite gļuki man šos priekus liedza, un ziņojumu par jaunu epastu parādīja tikai tad, kas es pats jau biju atvēris konkrēto vēstuli. Tā kā darbs man prasa momentānu reakciju, šī situācija bija nepieņemama. Mail ķibeles nelaboja arī pilna datora pārinstalēšana.

Mailbox app

Neizbēgami bija jāmeklē trešās puses risinājums. Kā jau noprotams, izvēlējos Mailbox. Vispirms gan nācās visus epasta kontus piesaistīt Gmail. Psiholoģiski tas nebija viegli. Otrkārt, nācās visu Iesūtni pārnest uz arhīvu. Arī tas radīja psiholoģiskas barjeras, jo lika mainīt daudzu jo daudzu gadu laikā pierasto rutīnu. Tomēr izvēles nebija. Uzliku Mailbox visās savās ierīcēs, noarhivēju visas vēstules un gaidīju kas būs tālāk.

Ienāca pirmā vēstule. Izlasīju, arhivēju. Otrā vēstule. Izlasīju, atbildēju, arhivēju. Trešā - uz šo nav jāreaģē steidzami, atliku uz nākamo nedēļu. Ceturtā... Īsāk sakot, dienas beigās jau biju absolūti pieradis tīrīt Iesūtni un baltais fons ar mazo bildīti vidū jau kļuva par mērķi, kas jāsasniedz. Ienāk vēstule - atbildi, arhivē. Izdari prasīto, arhivē. Izdarīsi vēlāk - atliec. Vienmēr dienas beigās Iesūtne ir tukša. Bet ja nav, tad ir skaidrs, ka man vēl ir jāpaveic kāds darbs.

Mailbox app

Mailbox ikonas zīmītē nerāda neizlasītās vēstules, bet gan visas Iesūtnē esošās. Ātri uzmetot acis Mailbox ikonai var redzēt cik "darbi" vēl jāpaveic.

Kas notiek ar arhivētajām vēstulēm? Tas nekur nepazūd. Tās ir turpat arhīva mapē. To var atvērt, pārlūkot. Var vienkārši esot turpat Iesūtnē sākt meklēt - Mailbox uzreiz parādīs atbilstošās vēstules no arhīva. Tātad nekas netiek pazaudēts. Lieliski.

Mailbox app

Protams, ir arī šādas tādas ķibeles. Pirmkārt jau Mailbox Mac aplikācija joprojām ir tikai Beta versijā, kas nozīmē, ka teorētiski var nedarboties perfekti. Praksē gan nekādas "beta" problēmas vēl nav sagādājusi. Pietrūkst sasaiste ar iCloud adrešu grāmatu. Ja agrāk saņemot vēstuli no jauna kolēģa varēju ar vienu klikšķi to pievienot adrešu grāmatai, tad Mailbox gadījumā nākas kopēt vārdu un adresi un pievienot manuāli. Pietrūkst arī iespēja vienlaicīgi saglabāt vairākus pievienotos failus. Ja man atsūta vēstuli ar desmit bildēm, tad katra no tām ir jāizvelk atsevišķi. Tāpat pretējā virzienā - biju pieradis nosūtāmo failu uzvilkt Mail ikonai, kas automātiski izveido jaunu vēstuli un pievieno šo failu. Mailbox šo triku nespēj.

Ir vēl šādi tādi sīkumi, taču kopumā esmu pieradis. Iespējams pat iemīlējis Mailbox un visu šo Inbox zero ideju. Ērti. Pārskatāmi. Kad Mailbox izkļūs no Beta versijas, būs vēl labāk.

Ko es darīšu, kad (ja...) Apple salabos Mail (un visas pārējās Yosemite problēmas)? Nezinu gan. Iespējams, ka esmu neatgriezeniski pārgājis uz Mailbox.


Mailbox app

Mailbox app

  
 
 Iepriekšējais →


Komentēt šo rakstu    
    
Miks    2015-01-19,16:35
- Apsveicu ar iestāšanos klubiņā. Šādi strādāju jau gadus piecus/sešus jau pirms Mailbox ienākšanas.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
KKTK    2015-01-19,20:07
- Neredzu nekādu atšķirību starp pilnu inboxu ar izlasītām vēstulēm un ar tām pašām vēstulēm tikai arhīvā. Vienīgais bonus ir iespēja, ka šī vēstule par sevi atkādinās kaut kad vēlāk. Tas tiešām dažreiz noderētu. Bet tam pietiktu ar vienu ķeksi Mail programmā, un nekādu Gmail...
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Janitors >KKTK    2015-01-20,09:02
- Man arī tā likās. Vienmēr tā arī dzīvoju. Un noteikti būtu turpinājis dzīvot, ja ķibeles nepiespiestu mainīties. Bet šobrīd... jūtos labi. Esmu pieradis. Noteikti nesaku, ka visiem tā jādzīvo
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
fgfgf    2015-01-19,22:26
- look at me, man viss no Apple. vispār jau, Google Inbox ir krietni ērtāka.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Janitors >fgfgf    2015-01-20,09:01
- Google Inbox ir absolūti cita principa aplikācija, kas nav tiešā veidā salīdzināma ne ar Mailbox, ne Mail.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
eUNO >fgfgf    2015-01-25,16:04
- Esmu mierigs cilveks. Bet tu man besi ! Ja tu vari kko tadu ierakstit tad visiem skaidri un gaisi redzams ka visapr nesaproti par ko raksts. Cilveka iegulda savu laiku, pastasta par savu user experience un te viens kko ievemj. Tvnet tev bus piemerotaks cienitais....
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
usinss    2015-01-20,10:58
- Mjā, katram savas darba metodes. Citam patīk, ka inbox tukš, citam, ka var redzēt visu un par visu.
Pie noteikta kastītes izmēra loģiski, bet gribās visu sašķirot un minimzēt INbox izmēru, kaut vai lai atvieglotu datora dzīvi un paātrinātu tā darbību.

P.S.- izskatās, ka kāds nemāk taisīt screenshot. Bija aņuks par blondīni un datoru....
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
vvv >usinss    2015-01-21,09:50
- Ja taisitu skriinshotus, nevaretu tik labi visi redzet, ka tas ir imac un iphone
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Boo    2015-01-21,23:56
- Mail.app jau gadiem piekopju to pašu ar ienākošo ziņu automātisku flagošanu un visi nedarītie rādās folderī Flagged. Izdari, karogu noņem, inbox hero
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
Jānis    2015-01-22,10:27
- Šī raksta pamudināts arī uzinstalēju šo e-pasta klientu. Ļoti vilināja ideja par tukšu inbox. Vairākas reizes biju mēģinājis šo panākt ar pašu OS X Maill APP'u, bet līdz šim neveiksmīgi.
Šodien ir jau trešā diena, kopš lietoju Mailbox. Pirmie iespaidi ir labi. Šobrīd ideja par tukšu Inbox tiešām strādā un divas dienas to izdevās ievērot. Un pat šķiet ka tas ir papildus azarts apstrādāt ienākošos e-pastus, tādā veidā pat paātrinot laiku, kurā es atbildu uz e-pastiem. Šobrīd ar šo šīs aplikācijas ideju esmu ļoti apmierināts un uzskatu ka man tā pat palīdz vēl labāk organizēt savu ikdienas darbu.
Bet ir arī daži mīnusi.
Tikko kā aplikāciju uzinstalēju, visu sakonfigurēju (tas bija super vienkārši) un sāku strādāt, tā aplikācija ļoti nopietni uzkārās. Tā, ka nācās caur Activity Monitor'u killot aplikācijas procesu un palaist to no jauna. Bet pēc tam šādas problēmas vairs nav novērotas.
No ikdienas lietošanas, kas man traucē visvairāk, ir primitīvais meklētājs. Diemžēl pēc Mail APP meklētāja ar autocomplete funkciju, Mailbox meklētājs šķiet arhaisks un nelietojams. Ik pa mirklim, tomēr dabūju pārslēgties atpakaļ uz Mail APP, lai sameklētu sev nepieciešamo e-pastu.
Otra lieta pie kuras nevaru pierast, ir darbs ar e-pasta pielikumiem. Pirmkārt tie ik pa brīdim mēdz neparādīties pie e-pasta, otrkārt tie vienmēr ir sarakstes apakšā un ja sarakste ir gara, tad tas ir par tāl no paša e-pasta. Treškārt pielikumus no paša e-pasta nav iespējams "aizvilkt" (drag & drop) uz vajadzīgo vietu. Tie ir speciāli jāielādē, jānorāda vieta kur saglabāt un tikai tad ar to var strādāt. Tas ir kaitinoši. No Mail APP tos varēja pa taisno vilkt uz citu (jaunu) e-pastu, desktop'u, finderi, u.t.t.
Šobrīd izskatās ka es vēl kādas pāris dienas pastrādāšu ar Mailbox klientu, iemācīšos organizēt savu darbu līdz tukšam inbox un atgriezīšos pie Mail APP. Sataisīšu tur mapes ar risināšanas termiņiem un mācīšos Mailbox darbības galveno principu ieviest arī darbā ar Mail APP.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Janitors >Jānis    2015-01-22,14:00
- Jā, tie atačmenti kaitina. Es gaidu nākamās versijas un izkļūšanu no betas. Jācer, ka šie ņems vērā lietotāju vēlmes.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
KlusumsKY >Jānis    2015-01-29,17:32
- Jā, meklētājs ir zem katras kritikas. Vispār, nav cerību kaut ko atrast!!!
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
x    2015-01-25,02:59
- Man jau šķiet, ka visparastākais nelasīto mailu filtrs (domāju, ka tāds būs pieejams gandrīz jebkurā pasta klientā) dara to pašu. Ja gribi atbildēt vēlāk - vienkārši atliec atpakaļ kā nelasītu, vai, ja gribi būt īpaši "advancēts", spēlējies ar karodziņiem. Nu kaut kā tā man sanāk, lietoju e-pastu tikai datorā ar visparastāko Outlook, un, pašam to nenojaušot, jau gadiem to daru pēc inbox zero principa
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
       
Janitors >x    2015-01-25,16:34
- Man nebija mērķis ieviest inbox-zero. Tas sanāca kā blakusefekts mainot pasta programmu.
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
voltarubins    2015-02-16,22:32
- Jums ir nepieciešama nauda? Kredītus no 1000€ uz 100.000 € atrisināt
visas jūsu grūtības.jums ir slikta kredītu tad jums būs akceptēt
mājās:voltarubins123@inbox.lv
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
voltarubins    2015-02-16,22:34
- no 1000eiro lidz 100.000eiro palīdzība:voltarubins123@inbox.lv
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
voltarubins    2015-02-16,22:47
- Finanses no 1000€ līdz 1.000.000€ un vēl jo vairāk ja jūs interesē
šeit ir mans procentu 4 % no visiem ieguldījumiem sazinieties ar:voltarubins123@inbox.lv
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
voltarubins    2015-02-16,22:50
- Jums ir nepieciešama nauda? Kredītus no 1000€ uz 100.000 € atrisināt
visas jūsu grūtības.jums ir slikta kredītu tad jums būs akceptēt
mājās:voltarubins123@inbox.lv
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
voltarubins    2015-02-16,22:55
- no 1000eiro lidz 100.000eiro palīdzība:voltarubins123@inbox.lv
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 
    
jane    2015-10-03,10:01
- Sveiki,
Tas ir, lai informētu plašu sabiedrību, ka Jane Alison kundze, privāts aizdevumu aizdevējs ir atvērt finansiālu iespēju ikvienam, kam vajadzīga jebkāda finansiāla palīdzība. Mēs dodam no aizdevumu ar 2% procentu likmi privātpersonām, uzņēmumiem un uzņēmumiem saskaņā ar skaidru un saprotamā veidā un stāvoklī. sazinieties šodien ar mums pa e-pastu: (saintloans@hotmail.com)
   Labot Tautas Policija - nospied šo, ja tev šķiet, ka šis komentārs nav cienīgs te atrasties    atbildēt 


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Macbook Pro 17 collas

299.00 EUR
Pārdod
Pludmales stila velo

225.00 EUR
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Volvo C30

3900.00 EUR
Pārdod
Nikon D7200 kit

650.00 EUR
Pārdod
Nikon 1 S1

125.00 EUR
Pārdod
Radiotehnikas S30-nieces

20.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv