Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

“Strādā jebkur!” dienā pulcējas rekordliels elastīga darba stila piekritēju skaits

Dažādi

“Strādā jebkur!” dienā pulcējas rekordliels elastīga darba stila piekritēju skaitsAtnāci? Malacis!

Šodien, 29. maijā, Latvijā jau trešo gadu pēc kārtas norisinājās Microsoft Latvia un partneru rīkotā “Strādā jebkur!” dienas akciju, kas šogad pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu. Rīgā vien piedalījās ap 250 dalībnieku no vairāk kā 70 dažādām organizācijām. Turklāt šogad iniciatīva “Strādā jebkur!” kļuva arī reģionāla un vienlaikus norisinājās ne tikai Rīgā, bet arī lielākajās Vidzemes pilsētās - Siguldā, Cēsīs un Valmierā. Kopumā “Strādā jebkur!” dienā piedalījās vairāk kā 300 dalībnieku visā Latvijā.

Iniciatīvas “Strādā jebkur!” mērķis ir popularizēt elastīgu darba stilu Latvijā un demonstrēt tā priekšrocības. Tās īstenošanai šogad apvienojušies seši partneri — Microsoft Latvia, Lattelecom, DPA, Go Beyond, Pasaules Dabas Fonds un Rīgas Spīķeri.Šogad “Strādā jebkur!” dienā piedalījās dažādu nozaru pārstāvji - IT, tirdzniecības, finanšu un audita, nekustamā īpašuma, izglītības, zinātnes, medicīnas, farmācijas, telekomunikāciju, PR un mediju nozaru pārstāvji, kā arī valsts un pašvaldību organizācijas, NVO u.c. Dalībnieku reģistrācijas aptaujas dati liecina, ka aptuveni 85% akcijas dalībnieku jau tagad piekopj elastīgu darba stilu.

Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs prognozē, ka elastīga darba stila tendence un darba pienākumu veikšana ārpus ierastām ofisa telpām, izmantojot dažādas ierīces, turpinās pieaugt vēl straujāk: “Esam patīkami pārsteigti par lielo iedzīvotāju atsaucību, iesaistoties elastīga un mūsdienīga darba stila veicināšanas iniciatīvā “Strādā jebkur!”. Elastīgs darba stils daudzos gadījumos ir ieguvums gan darba devējam, gan ņēmējam. Tas palīdz būt produktīvākiem, ietaupīt laiku pārvietojoties, operatīvi risināt problēmas un veiksmīgāk organizēt darbu. Pateicoties mūsdienu tehnoloģiju iespējām, daudzus uzdevumus attālināti ir iespējams paveikt tikpat vai pat vēl kvalitatīvāk un efektīvāk, nekā atrodoties vienā telpā. Uzskatu, ka ierīču funkcionalitāte arvien vairāk saplūdīs — cilvēki jau tagad nepieciešamības gadījumā pārlūko e-pastu un rediģē dokumentus savā tālrunī vai veic videozvanus ar portatīvā datora palīdzību, kā arī izmanto mākoņskaitļošanas iespējas datu pieejamībai ārpus ofisa. Tas nozīmē, ka tehnoloģiju kompāniju galvenais izaicinājums tuvāko gadu laikā būs spēja nodrošināt ikvienam savam produktam vienlīdz ērtu lietošanas pieredzi gan stacionārajā vai portatīvajā datorā, gan planšetdatorā un viedtālrunī.”

Kā uzsver Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis: „Ir klāt vasara, kad vairāk laika cenšamies pavadīt ārpus biroja, un elastīgs darba stils kļūst ar vien aktuālāks. Lattelecom kopš 2013. gada aprīļa Latvijā atvēris 3500 bezmaksas WiFi punktus visā Latvijā, tādējādi radot iespēju strādāt kafejnīcās, parkos un citās sabiedriskās vietās. Pilsētvidē brīvi pieejamā bezvadu interneta sniegtās iespējas var izmantot arī mācību procesā – to apliecināja Iespējamās Misijas un Lattelecom projekts „Mācies brīvi”, kad skolotāji vadīja mācību stundas ārpus skolas. Elastīgam darba stilam svarīga ir arī iespēja piekļūt uzņēmuma datiem no jebkuras vietas. Šim nolūkam uzņēmumi var uzglabāt savus datus drošā „mākonī” internetā, ko piedāvā arī Lattelecom.”

Pasaules Dabas Fonds popularizē "Zaļā biroja principus", kur būtiski risināt ar transportu saistītos vides problēmjautājums. Transports ir viens no lielākajiem vides piesārņotājiem, līdz ar to elastīgs darba stils un princips "strādā jebkur" ir lielisks solis kā risināt šo problēmu.

Pētījumu aģentūras SKDS 2013. gada decembrī veiktās aptaujas rezultāti par elastīgu un mūsdienīgu darba stilu Latvijā rāda, ka savus darba pienākumus attālināti mēdz veikt 47 % biroju darbinieku. 32% no tiem ārpus biroja telpām pavada aptuveni piekto daļu sava darba laika, 9 % līdz pat pusei kopējā darba laika, bet 7 % — pat vairāk kā 50 % laika strādā ārpus biroja.

Savukārt Salary Information Agency 2012.gadā veiktā darba devēju un ņēmēju aptauja Baltijas valstīs liecina, ka visu trīs Baltijas valstu darba devēji ir pozitīvi noskaņoti attiecībā uz elastīgu darba vidi — strādāšanu attālināti atbalsta 49% Latvijas darba devēju, Lietuvā — 52%, bet Igaunijā procentuāli visvairāk — 64% darba devēju. Pret strādāšanu attālināti iebilst tikai 18 % darba devēju Latvijā, savukārt Lietuvā un Igaunijā tādu procentuāli ir vēl mazāk. Kopumā visās trīs Baltijas valstīs gan darba ņēmēji, gan darba devēji atbalsta un labprāt izmanto elastīgu darba stilu.

Aptauju rezultāti liecina, ka elastīgs darba stils ir izplatītāks jaunāku cilvēku vidū, kuri darba pienākumu veikšanai veiksmīgi izmanto modernās tehnoloģijas. Līdz ar to īpaša uzmanība “Strādā jebkur!” dienas ietvaros tika veltīta jauniešiem - topošajiem darba ņēmējiem, kuriem elastīgs darbs bieži vien ir vienīgais veids, kā apvienot studijas ar darbu.

„Sekojot līdzi mūsdienu tendencēm, pašlaik piedāvājam darba un karjeras iespējas programmētājiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevar strādāt no mūsu biroja Rīgā, ka viņi varētu strādāt attālināti. Ceru, ka mūsu jaunā iniciatīva, piedāvājot strādāt attālināti, piesaistīs to IT profesionāļu uzmanību, kuri mīt Latvijas reģionos un nevēlas pavadīt garas stundas ceļā uz un no darba vai arī ir citi objektīvi iemesli, kādēļ viņi nevar strādāt mūsu birojā. Ar jaunajām vakancēm mēs piedāvājam strādāt jebkur, pašam darbiniekam nosakot laiku un vietu. Par pirmajiem rezultātiem, kā šāds elastīgs darba stils iederas IT nozares uzņēmumā, mēs varēsim dot savus secinājumus pēc adaptācijas perioda, kad jaunie speciālisti strādās kopīgos projektos ar kolēģiem, kas strādā no biroja,” pieredzē dalās “DPA” Personāla vadītāja Signe Enkuzena.

"Biedrības Go Beyond mērķis ir uzlabot jauniešu konkurētspēju darba tirgū un veicināt viņu iekļaušanos uzņēmējdarbības vidē. Svarīgs aspekts jauniešu iekļaušanai darba tirgū ir elastīga darba stila iespējas, jo jauniešiem nozīmīgi ir apvienot mācības ar brīvprātīgo darbu, praksi, dažādiem projektiem un karjeras izaugsmi. Elastīgs darba laiks un strādāšana attālināti palīdz jauniešiem iegūt nepieciešamās prasmes un pieredzi, lai būtu vērtīgi darbinieki turpmāk," stāsta Kristiāna Pavlova, jauniešu attīstības programmas Go Beyond vadītāja.

Elīna Stelcere, Rīgas Spīķeri valdes priekšsēdētāja: "Nav noslēpums, ka mūsu ieradumi un tehnoloģiju sniegtās iespējas aizvien vairāk sekmē elastīgā darba stila attīstību. Varam izvēlēties laiku un vietu, no kurienes strādāt, pakārtojot to savu darba mērķu sasniegšanai. Priecājamies, ka neskatoties uz nejaukajiem laika apstākļiem, liels daudzums akcijas Strādā jebkur dalībnieku savu darba mērķu sasniegšanai izvēlējās Spīķeru iedvesmojošo atmosfēru. Ceram, ka idejas, kas radās un darbi, kas tika paveikti strādājot Spīķeros, nesīs augļus jau tuvākajā nākotnē, kā arī gaidām elastīgā darba stila piekritējus Spīķeros arī turpmāk."

“Strādā jebkur!” dienas 2014 akcijas dalībnieki: LIA, SIA Infinitum 8, SIA GOODWILL STUDIO, Mailigen, SIA "E-PASAULE", Biedrība "homo ecos:", Projekta MICROPOL – attālināta darba centri ārpus metropoļu reģioniem partneris Rīgas Tehniskā Universitāte; Microsoft Latvia, DPA,  RIX Technologies, SIA PRIME AVG; SIA "Ozols Grupa", Banku augstskola, Aģentūra A.W.Olsen & Partners/Scholz & Friends Riga, Dynamic University, SIA Spīķeru nami, ElvaBaltic, Pasaules Dabas Fonds, Latvijas Pilsoniskā alianse, SIA "Masterprint", Latvijas Ģimenes plānošanas un seksuālās veselības asociācija “Papardes zieds”, SIA "EazyOne", Lattelecom, Biedrība „Go Beyond”, SIA "Meirans IT", Latvijas SOS bērnu ciematu asociācija, Baltic Pictures, Biedrība “Latvijas Lauku forums”, AS Veselības centru apvienība, Projekts „RIGA COMM” (SIA BT 1), Latvijas IT klasteris, IT Demo centrs, Demola Latvia, SIA „Latvijas Garantiju aģentūra”, MRS grupa, Latvijas Mazo un vidējo uzņēmu forums, Social Media Mapper, TechHub Riga, Pārresoru koordinācijas centrs, iDEA HOUSE events, 77Agency, Klientu servisa un pārdošanas asociācija, SIA TEC 2000, SIA “Imagine-e”, Restorāns Dārzs, SIA Kabinetto – Kabinetto interjera darbnīca, Accenture Latvijas filiāle, BBIT, SIA Latio, FMS, RCB filiālbibkiotēka „Strazds”, AIESEC Latvia biedrība, „Rīgas Apriņķa Avīze” un portāls „Apriņķis.lv” (KNK mediji), A/s Capital, Kultūras informācijas sistēmu centrs, Biedrība Riga Toastmasters, Hortus Digital, SIA "Motofavorīts", Servisa suņu biedrība Teodors, MOS veikalu tīkls, SIA “AACE TV”, SIA “MargoErbe Management”, AS „Latvenergo”, Baltijas Datoru akadēmija (BDA), Malvine.lv, Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds, Liquid IT Serveces, BMX.LV, Baboon Bar, SIA „LETA”, SIA „Telia Latvija”, SIA „Ergolain Design”, Bergmanis Creative.

Pasākuma informatīvie atbalstītāji un draugi šogad ir LTRK, Mailigen, Kursors.lv, Kakao.lv, Prakse.lv, iDEA HOUSE events, Klientu servisa un pārdošanas asociācija, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija, Latvijas Asociācija sabiedrisko attiecību profesionāļiem, Trešais tēva dēls, LIA, eLPA, Darba Vieta, Radošo kvartālu un teritoriju asociācija, Siguldas novada pašvaldība, Cēsu novada pašvaldība, Valmieras novada pašvaldība, Projekts RIGA COMM (SIA BT 1), Jauno uzņēmēju centrs, 1. Biznesa Radio, Baltic Pictures.

Latvijā “Strādā jebkur!” diena tiks atzīmēta jau trešo gadu. Pagājušā gada 31. maijā Stacijas laukumā pie t/c Origo akcijā piedalījās 150 akcijas dalībnieku no 55 organizācijām.
  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Meiteņu velo, 24

245.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

125.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

315.00 EUR
Pārdod
Bērnu velo, 20

75.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

245.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 8, 128GB

395.00 EUR
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
Pārdod
Vw Golf 5

3200.00 EUR
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7 Pro

395.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies