Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Jau pēc 90 dienām tiks pārtraukts Windows XP atbalsts

Softs

Jau pēc 90 dienām tiks pārtraukts Windows XP atbalsts Kādam tas varbūt liksies nenopietni, bet patiesībā tās nav joka lietas. Neviens, nekad vairs neuzlabos un nepasargās veco labo XP. Vai tu vēl tādu lieto? Pēdējais laiks ir laist šo divpadsmit gadus veco operētājsistēmu pelnītā atpūtā. Jā tā bija jauka, krāšņa un jaunus piedzīvojumus sološa, taču laiks ir pamatīgi gājis uz priekšu un mums vajadzētu tam sekot. Laid savu XP pensijā un atjauno savu datoru!‘’Nekas nav mūžīgs. Labais vienmēr pārtop vēl labākā produktā.’’

Līdz Windows XP un Office 2003 atbalsta pārtraukšanai 8. aprīlī ir palikušas tikai 90 dienas. Pēc tam Windows XP lietotāji vairs nesaņems programmatūras drošības atjauninājumus un labojumfailus.

Tas nozīmē, ka lietotāja dators būs neaizsargāts pret kibernoziedznieku uzbrukumiem, ļaunprogramatūru vai datorvīrusiem, kas var novest pie datu zādzībām vai to iznīcināšanas. Uzņēmumi, kas nav pārgājuši uz jaunākām Windows versijām, iekšējā vai ārējā audita rezultātā var tikt atzīti par nespējīgiem uzturēt savas sistēmas un klientu informācijas drošību. Pasaules vadošā IT pētījumu aģentūra Gartner 2013. gada aprīlī veikusi pētījumu, kura rezultāti rāda, ka daudzi programmatūras izstrādātāji un aparatūras ražotāji vairs nevēlas atbalstīt Windows XP versiju.

‘’Uzņēmumiem un personām, kas joprojām strādā ar Windows XP man ir tikai viens ieteikums – risināt šo jautājumu nekavējoties, jo laika līdz atbalsta beigām palicis pavisam maz. Katrs lietotājs pats izvēlas – riskēt ar savu drošību un palikt pie Windows XP versijas vai atjaunināt programmatūru. Lai gan esam lepni par lietotāju visiecienītākās operētājsistēmas Windows XP panākumiem vairāk nekā 10 gadu garumā, nenovēršami pienāk brīdis, kad novecojusi operētājsistēma vairs nespēj aizsargāt lietotājus no šodienas draudiem un sarežģītiem kibernoziegumiem, kā arī nav spējīga efektīvi apmierināt mūsdienu produktivitātes prasības,‘’ uzsver Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs.

Windows XP ir izdota 2001. gadā un ilgu laiku bijusi visvairāk lietotā operētājsistēma pasaulē. Interneta izpētes uzņēmuma Gemius 2013. gada nogalē veiktais pētījums liecina, ka Austrumeiropas reģionā Windows XP operētājsistēma tiek izmantota aptuveni ceturtajā daļā ierīču.

Tomēr Windows XP operētājsistēma šodienas izaicinājumiem vairs nespēj stāties pretim – tā neatbilst ne mūsdienu tehnoloģiju iespējām, ne produktivitātes standartiem, ne drošības izaicinājumiem. Kopš 2001. gada mainījušies kibernoziegumu mērķi - interneta huligānisma vietā stājušies pārdomāti uzbrukumi ar mērķi iegūt lietotāja datus, kuri tiek izmantoti materiālu labumu iegūšanai. Roberts Kosla, Microsoft Centrālās Eiropas un Austrumeiropas reģiona vadītājs sabiedrības drošības, nacionālās drošības un aizsardzības jautājumos, norādījis, ka datori, kuriem nav atbilstošās aizsardzības, vidēji ir piecas reizes apdraudētāki vīrusu vai kaitniecisku programmu uzbrukumu gadījumā. Saskaņā ar pētījumu datiem operētājsistēmas Windows 8 risks tikt inficētai ir 6,5 reizes zemāks nekā Windows XP.

„Visneaizsargātākie bieži ir mazie un vidējie uzņēmumi trīs galveno iemeslu dēļ – nepietiekamas zināšanas un resursi uzņēmuma IT sistēmas aizsardzībai, novecojis un šodienas drošības prasībām neatbalstošs tehniskais un programmnodrošinājums, kā arī nelegālu programmu lietojums,” skaidro Gatis Ošs, DPA pārdošanas direktors.

Lietojot Windows XP pēc atbalsta pārtraukšanas, pieaugs ne tikai drošības riski, bet arī izmaksas. 2012. gadā starptautiskā izpētes kompānija IDC veica pētījumu, kura rezultātā atklājās, ka Windows XP lietošana katru gadu izmaksā arvien dārgāk – uzturēšanas un atbalsta izmaksas ceturtajā gadā pēc atbalsta pārtraukšanas pieaugs par 25%, bet lietotāja produktivitāte samazināsies par 24%. Piektajā gadā IT darba izmaksas palielināsies vēl par 29%, samazinot produktivitāti par 40%.

Drošības apsvērumi un izmaksas nav vienīgie iemesli, kādēļ migrēt no Windows XP uz jaunākām Windows versijām – ne tikai datorprogrammas, bet arī paši datori tiek veidoti mūsdienīgai programmatūrai un bieži ir nesavienojami ar Windows XP. Operētājsistēmas atjaunināšana sniedz datora lietotājam iespēju paveikt vairāk īsākā laikā, sinhronizēt dažādas ierīces un izmantot mūsdienīgas lietojumprogrammas. Veiksmīgam darbam nepieciešama laikam atbilstoša programmatūra, kas veidota, lai aizsargātu pret reālā laika draudiem un pielāgota lietotāja vajadzībām.

Microsoft organizētajā tehnoloģiju konferencē TechDay 2013 pagājušā gada oktobrī dalībniekiem bija iespēja īpašā akcijā atvadīties no Windows XP. Atvadās lietotāji Windows XP saukuši par savu labāko draugu un pirmo mīlestību: „Tu biji stabils un uzticams’’, „Ar Tevi kopā mēs sākām. Paldies Tev!’’, ‘’Nekas nav mūžīgs. Labais vienmēr pārtop vēl labākā produktā,’’ rakstīja konferences apmeklētāji un atzina - ‘’XP ir atrasta cienīga maiņa – Windows 8’’.
  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
SONY BTX300 Bluetooth_WiFi

95.00 EUR
Pārdod
Nintendo Switch

285.00 EUR
Pārdod
PS3 Slim 160GB

125.00 EUR
Pārdod
iMac 21

195.00 EUR
Pārdod
iPhone 7 Gold 32GB

165.00 EUR
Pārdod
iPad Air 2 (Space Grey)

245.00 EUR
Pārdod
Magic Mouse

35.00 EUR
Pārdod
Gaisa mitrinātājs Boneco

40.00 EUR
Pārdod
Asus VivoBook 14 X420UA

395.00 EUR
Pārdod
MagSafe 85W

45.00 EUR
Pārdod
MagSafe 1/2 Cable 2m

15.00 EUR
Pārdod
Blackberry Key2

200.00 EUR
Pārdod
GoPro Hero 5_ 64GB

165.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies