Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Mobilā nedēļa: nauda, Indija un Blackberry

Mobilie
Mobilā nedēļa: nauda, Indija un Blackberry Nedēļa mūs nelutināja ar jaunām ierīcēm, toties parādījās dažādi dati par naudu - gan ienākumi, gan izdevumi. Jaunumi arī no Blackberry, kam, iespējams, iet tīri labi.
Apple iepērkas

Bieži viņi to nedara, taču nesen par Apple "upuri" ir kritis WifiSLAM - uzņēmums, kas specializējas iekštelpu navigācijā. Minējumi šeit ir lieki, Apple nepārprotami plāno savas kartes papildināt ar iekštelpu navigāciju, lai lietotāji vieglāk orientētos lielās ēkās, piemēram, lielveikalos.Arī Yahoo! tērējas

Ievērojami iepirkušies ir arī kādreizējie interneta līderi Yahoo!. Uzņēmums pārpircis Summly - servisu, kas "konspektē" garus rakstus izvelkot galveno būtību. Klīst baumas, ka par trim Summly darbiniekiem Yahoo! samaksājis 30 miljonus dolāru. Tas daudzus pārsteidz, jo diez vai trīs darbinieki būtu tādas naudas vērti, jo īpaši ņemot vērā, ka pats Summly pakalpojums automātiski tiek likvidēts. Mēļo, ka lielākā daļa naudas maksāta par patentiem vai citu intelektuālo īpašumu.

Starp citu, Summly autoram ir vien 17 gadu. Ja tu šobrīd esi skolā - mācies cītīgi, tas var labi noderēt!Desmitreiz vairāk

Joprojām mierā neliekas tie, kam patīk skaitīt naudu svešos maciņos. Tā pētnieki izskaitļojuši, ka par katru pārdoto telefonu un planšeti Apple reklāmās iztērē 3 dolārus, savukārt Samsung - 30.Hei, Hon Hai!

Turpinot par naudu svešās kabatās - Hon Hai, kas labāk pazīstams kā Foxconn, paziņojis par rekordlielu ceturkšņa peļņu. Ienākumi auguši par 5.6 procentiem, sasniedzot 1.2 miljardus dolāru.

Atgādināsim, ka Foxconn ražo ierīces un komponentes Acer, Amazon, Apple, Dell, HP, Microsoft, Motorola, Nokia, Sony, Toshiba un citiem labi pazīstamiem ražotājiem.Bezvadu elektrība?

Nokia speciālisti atklājuši, ka strādā pie telefona, kurš "barojas" no radioviļņiem. Mūsu apkārtējais "ēters" ir pilns ar miljoniem dažnedažādu elektromagnētisko viļņu (telefoni, radio, tv, bezvadu internets, utt utt) un apkopojot šo enerģiju esot iespējams iegūt pietiekoši strāvas, lai nodrošinātu barošanu mobilajam telefona gaidīšanas režīmā. Protams, šeit runa ir par vienkāršiem telefoniem, nevis superjaudīgiem viedtālruņiem ar milzu ekrāniem un pastātvīgu interneta pieslēgumu.
Blackberry gūst peļņu, zaudē dibinātāju

Blackberry izziņojuši savus pēdējā ceturkšņa datus, atklājot, ka uzņēmums guvis 94 miljonu dolāru lielu peļņu. Tāpat atklāts, ka pāris nedēļās pārdoti (veikaliem un dīleriem) vairāk kā miljons jaunās paaudzes Blackberry telefoni. Varbūt tomēr Blackberry dzīvos?

Reizē ar labajām ziņām par peļņu, Blackberry paziņoja, ka uzņēmumu pamet tā bijušais šefs un dibinātājs Maiks Lazaridis, kurš uzņēmumu vadīja kopš tā dibināšanas 1984. gadā līdz par 2012. gada vasarai.Windows Phone labi, Windows slikti

Nobeigumā divas ziņas par Windows un Windows Phone. Tirgus pētnieki saskaitījuši valstis, kurās Windows Phone ierīces pārdotas vairāk kā iPhone. To nav daudz, bet tās ir ievērojami lielas - Argentīna, Dienvidāfrika, Krievija, Indija un Polija. Šis ir laiks, kad Microsoft jācenšas iegūt maksimālu tirgus daļu šajās valstīs, pirms tām nopietni ir pieķēries Apple.

Tikmēr Windows Phone lielajam brālim Windows 8 neejot tik labi. Tā atklāts Dell dokumentos, kur norādīts, cik maz pircēji izvēlas Windows 8 ierīces. Varbūt tomēr Microsoft ir pasteidzies ieviešot radikāli atšķirīgo Windows 8…

Otrs secinājums, kas izriet no Dell dokumentiem ir jau labu laiku novērots - pircēji arvien mazāk pērk datorus un klēpjdatorus, priekšroku dodot planšetdatoriem. Cieniet savu lielo rūcošo kasti - datori izmirst…

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies