Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Apple plāno ieviest orientācijas maiņas ierīces, lai mazinātu potenciālās traumas

Mobilie
Apple plāno ieviest orientācijas maiņas ierīces, lai mazinātu potenciālās traumas Internetos noklīdis kārtējais Apple pieteiktais patents, kas apraksta sistēmu ierīču pasargāšanai no krišanas traumām. Aprakstīta ir vesela sistēmu un algoritmu kopa, kas sola mazināt nepieciešamību pēc jauna telefona, vecā krišanas gadījumā.

Telefonā (vai planšetē un līdzīgā ierīcē) varētu tikt uzstādīti īpaši krišanas noteikšanas sensori, kas ne tikai konstatē faktu, bet arī nosaka ierīces orientāciju attiecībā pret zemi un potenciālo krišanas augstumu. Papildus varot tikt iesaistīta GPS un fotokameras informācija. Ierīces atmiņā iepriekš varētu ierakstīt konkrētus "krišanas scenārijus", lai procesors spētu ātri izvēlēties pareizās darbības.


Šeit sākas interesantākais - veids, kā telefons varētu sevi pasargāt. Viens ideja ir izveidot mehānismu, kas cieši satver austiņu kontaktu, tādējādi nodrošinot, ka telefons paliek karājoties austiņu vadā.

Otra ideja ir ievietot īpašu masas pārbīdīšanas mehānismu, kas kritiena laikā koriģē telefona smaguma centru, cenšoties panākt, lai telefons nokristu uz muguras un neciestu ekrāns. Šobrīd gan grūti iedomāties kur jau tā tik plānajos telefoniņos varētu iestūķēt šādu rīku, taču nākotnē, iespējams, redzēsim šādu risinājumu.

Vēl kā papildus risinājums tiek izskatīta iebūvēta gāzes balona strauja izlāde īsi pirms nokrišanas, lai tādējādi mazinātu triecienu. Līdzīga ir arī sistēma ar īpašu izlecošu vāciņu, kurš amortizētu krītošo telefonu.

Kā tu pasargā telefonu no krišanas? Lieto biezus aizsargapvalkus vai vienkārši esi uzmanīgs?

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies