Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Mobilā nedēļa: Abramovičs, Čenuns un tūkstošiem neapmierinātu inženieru

Mobilie

Mobilā nedēļa: Abramovičs, Čenuns un tūkstošiem neapmierinātu inženieru Šonedēļ daudz skaļu notikumu. Nekas gan īpaši nozīmīgs jaunu ierīču tīkotājiem. Bet notikumi lieli. Galu galā, iesaistīti ir Abramovičs un Čenuns!…
Sāksim ar kanādiešiem. Slavenie Blackberry veidotāji ir salikuši visas olas vienā groziņā, turklāt nomainījuši šim groziņam nosaukumu. Turpmāk RIM sauksies vienkārši Blackberry. Tas palīdzēšot uzlabot uzņēmuma tēlu un palielināt interesi par to. Cerēsim. Taču nosaukuma maiņa nav vienīgais kanādiešu jaunums. Jauna ir arī operētājsistēma un divi viedtālruņi. Z10 ir drosmīgs solis prom no ierastajām Blackberry vērtībām - tas ir skārienjutīgā ekrāna telefons BEZ fiziskās klaviatūras. Telefons ir kļuvis visai līdzīgs jau labi zināmajiem pārējiem konkurentiem. Turklāt lai dzīve būtu vienkāršāka izstrādātājiem un jautrāka lietotājiem, Blackberry vidē būs pieejamas [iepriekš pielāgotas] Android aplikācijas. Lai uzticamākie Blackberry fani nebūtu vīlušies, reizē ar Z10 tika prezentēts arī Q10 - klasiskajā stilā ieturēts telefons ar pilno klaviatūru. Īkšķīšiem prieki!

Reizē ar lielajiem jaunumiem kanādiešiem gadījās mazs misēklis. Uzņēmums par savu "propogandas seju" pieņēma dziedātāju Alicia Keys, kura turpmāk promotēs jaunos Blackberry. Taču acīgi sekotāji ievēroja, ka savu sajūsmu par jaunajiem Blackberry dziedātāja tvīto no… sava iPhone. Bet nu kam gan negadās. Patiesībā - ļoti daudziem gadās. Gan Microsoft, gan Samsung ir iekrituši šādos aifontvītotājos.
Kamēr dziedātājas tvīto, Abramoviči tērē naudu. Tā slavenais krievu uzņēmējs un britu futbola noteicējs Romāns Ambramovičs investējis 70 miljonus mārciņu telekomunikāciju uzņēmumā Truphone. Truphone ir mobilais operators, kas nodrošina "vienotu" numuru dažādās valstīs. Attiecīgās SIMkartes īpašnieks var ceļot apkārt un visur justies kā mājās, neraizējoties par dārgām sarunām, jo visos Truphone tīklos izmaksas būs tādas pašas kā mājas tīklā. Šobrīd Truphone darbojas ASV, Lielbritānijā un Austrālijā, bet jau drīz - pateicoties Abramoviča naudai - paplašinās darbību Nīderlandē, Polijā, Vācijā, Spānijā un Honkongā.
Kamēr viens varenais tērē naudu mobilo operatoru atbalstam, cits spēlējas ar jaunu viedtālruni. Ziemeļkorejas jaunais līderis Kims Čenuns pieķerts lietojot HTC Butterfly. Fakts pats par sevi nebūtu īpaši uzmanības vērts - kāpēc gan lai valsts līderis nelietotu modernu telefonu* - taču Ziemeļkorejā kā zināms iet visai gauži, un mobilie telefoni vienkāršajiem cilvēkiem vispār nav pieejami. *- izņemot Baraku. Viņam drošības dienests ir liedzis lietot mobilo telefonu.
Apple un Samsung pirmo reizi apsteiguši Nokia mobilo ierīču interneta pārlūkošanas apjomos. Gadiem Nokia bija šīs statistika līderis, taču 2012. gads uzņēmumam bija visai skarbs, kā rezultātā janvāri to apdzina uzreiz divi tuvākie sekotāji. Statistikā tiek uzskaitīti mobilie telefoni, bet ne planšetdatori.
Interesantas pārmaiņas sagaida datorražotāju Dell. Uzņēmuma šefs Maikls Dells nolēmis izpirkt visas publiskās akcijas un padarīt uzņēmumu par pilnībā privātu. Tas ļaus daudz brīvāk rīkoties un darīt "ko vien gribas" nevis izpatikt akcionāru vēlmēm un prasībām. Interesanti, ka akciju atpirkšana notikusi ar Microsoft palīdzību. Iespējams, šāda rīcība palielinās abu uzņēmumu draudzību un varbūt Dell nākotnē kļūs par galveno (un vienīgo?) Microsoft ierīču ražotāju un izplatītāju.
Lūk arī viens jauns telefoniņš - Samsung Xcover 2. Aparātiņš patiks ceļotājiem un citiem neuzmanīgiem cilvēkiem, jo ir triecienu, putekļu un ūdens drošs. Met zemē, kāp virsū, pacel, noslauki un turpini šaut putnus uz cūkām.
Nedaudz statistikas par iTunes labumiem. Izrādās, ka katru dienu tiek lejupielādēti (nopirkti) 18 miljoni dziesmu. Savukārt aplikācijas - 65 miljoni dienā. Skaitot kopā visus labumus ko piedāvā iTunes - aplikācijas, mūziku, filmas, tv seriālus, Mac aplikācijas un e-grāmatas - katru dienu tiek lejuplādēti 100 miljoni vienību. Kā tas izskatās naudā? 30 miljoni dolāru dienā. Nav slikti.
Slikti savukārt iet HTC. Pērn uzņēmums paslepus būtiski samazināja savas jauno produktu izveides nodaļas budžetu. Rezultātā cilvēki kļuva neapmierināti un nu tiek ziņots, ka vairāki tūkstoši HTC inženieru nosūtījuši dusmīgu vēstuli uzņēmuma šefam Pīteram Čū. Taču interesanti, ka atšķirībā no citiem uzņēmumiem, kas piedzīvo grūtus laikus, HTC neatlaiž darbiniekus, vien samazina tiem algas. Cerēsim gan, ka viss atrisināsies un jaunie HTC M7 un M4 būs lieliski viedtālruņi.
Kārtējo reizi krievi sadevuši pa degunu amerikāņiem. Pārnestā nozīmē, protams. Tā izrādās, ka Krievijas interneta meklētājs Yandex popularitātes ziņā apsteidzis Microsoft loloto Bing. Atrāviens gan nav pārāk liels, taču tendence ir interesanta. Šobrīd meklētāju top 5 ir šāds: Google, Baidu (ķīnieši), Yahoo, Yandex, Bing. Kuru no tiem lieto tu? Ha, es jokoju, skaidrs, ka mēs visi lietojam Google. Starp citu, baumo, ka Bing uzturēšanai Microsoft katru dienu tērē 6 miljonus dolāru.
Jāpiemin vēl kāds miljons. Apmēram tik daudz lietotāju pirmajās dienās pieteicās uz jauno, unikālo Mailbox aplikāciju, kas jaunā gaismā paskatās uz epasta pārvaldību telefonā. Aplikācija ļauj epastus uztvert kā paveicamo darbu sarakstu un attiecīgi ar tiem rīkoties - atzīmēt kā paveiktu, atlikt uz vēlāku utt. Diemžēl visi gribētāji uzreiz nevarēja piekļūt aplikācijai un bija jāgaida rindā. Aplikācija ir bezmaksas un spriežot pēc pirmajiem iespaidiem, tīri feina.
Nobeigumā āmurziņas. Visi mēs labi zinām cik izturīgi reiz bija Nokia mobilie telefoni. Īpašu popularitāti izpelnījās Nokia 3310, kas pēdējā laikā ieguvis paliekošu vietu interneta mēmēs, kur tas tiek attēlots kā neuzveicams. Tomēr manuprāt uzņēmumam nevajadzētu savā oficiālajā Twitter kontā demonstrēt savu ierīci kā āmuru. Runā jau, ka labāk ir pasmieties par sevi pašam, bet demonstrēt savu telefonu kā āmuru… Labi, lai tas paliek PR ziņā.

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Vw Golf 5

3200.00 EUR
Pārdod
Meiteņu velo, 24

245.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

315.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7 Pro

395.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

125.00 EUR
Pārdod
Bērnu velo, 20

75.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 8, 128GB

395.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

245.00 EUR
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies