Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Mobilā nedēļa: sākas īsziņu beigas

Mobilie
Mobilā nedēļa: sākas īsziņu beigas
Mobilā nedēļa ir rakstu sērija par to, kas būtisks pa nedēļu noticis mobilo ierīču, tehnoloģiju, infrastruktūras un biznesa pasaulē. Sākotnēji rakstu sērija bija pieejama Jy.lv blogā.


Pērn beidzot norima CES izstādes trakums un mobilā pasaule pamazām atgriezās ierastajās sliedēs. Jaunu ierīču pieplūdums, šķiet, būs sabremzējies, vismaz līdz februāra beigām, kad gaidāms Mobile World Congress.
Ilgi gan Bite lauzās, taču beidzot padevās spiedienam un kārdinājumam piedāvāt klientiem iPhone. Tā nu kopš pērnās nedēļas Bite viedtālruņu klāstā vietu ieņēmis arī jaunākais Apple darinājums iPhone 5. Pirkums gan nebūs lēts - pirmā iemaksa 60Ls, savukārt pēc tam divus gadus ik mēnesi 24.50Ls. Tā nu tie smukie telefoniņi maksā. Taču ir labā ziņa - šie iPhone nav piesaistīti tīklam, kas nozīmē, ka vajadzības gadījumā var izmantot cita operatora simkartes. Tas lieti noder, piemēram, esot ārzemēs, kur vietējā priekšapmaksas karte būs nesalīdzināmi lētāka kā datu pārraide ar starptautisko pieslēgumu.


Interesanta tendence novērojama Spānijā. Tur jau trešo gadu pēc kārtas strauji krītas nosūtīto īsziņu skaits. Salīdzinot ar pērno gadu kritums sasniedzis jau 30%. Šī ir ļoti zīmīga tendence, jo arvien būtiskāk norāda, ka cilvēki vairs nav gatavi maksāt absurdas summas par maziem teksta ziņojumiem. Dažādi internetā bāzēti pakalpojumi strauji izkonkurē veco labo SMS, kas līdz šim nodrošināja 30-50% no operatoru peļņas.

Tendence pāriet no SMS uz dažādiem mesendžeriem ir daudzviet pasaulē, taču visizteiktākā tā ir tieši Spānijā un Somijā. Spāņi ātrajai saziņai iecienījuši iMesseges, WhatsApp un Facebook mesendžeri.

Labā ziņa - lietotāji nav muļķi un izvēlas lētākus saziņas veidus. Sliktā ziņa - maksa par mobilo datu pārraidi pieaugs. Gan viņiem, gan mums.
Runājot par īsziņām - lūk viens piemērs, kur tās vēl tiks aktīvi izmantotas. Kenijā ar īsziņu palīdzību mēģinās pasargāt savvaļas dzīvniekus no malu mednieku neģēlībām. Uz dabas parku robežām tiks izvietoti sensori, kas sūtīs īsziņas ja kāds šo robežu šķērsos. Šāds risinājums varētu būtiski samazināt malumednieku nodarītos postījumus.
Otrdien žurnālistus uz jaunumu prezentāciju saaicināja Facebook tīkla veidotāji. Baumas klīda vispārgalvīgākās, sākot ar Facebook telefonu un beidzot ar interneta meklētāju. Patiesība izrādījās krietni piezemētāka - Facebook prezentēja jaunu, būtiski uzlabotu sava sociālā tīkla meklētāju. Tā jaunā versija Graph Search ļaus pēc visdažādākajiem parametriem atrast draugus un draugu draugus. Piemēram, meklētājs palīdzēs atrast "draugus, kuriem patīk Džastins Bībers un Krēsla", "draugu bildes no deviņdesmitajiem" utt. Meklēt var pēc visdažādākajiem kritērijiem, ja vien draugi būs šādu informāciju norādījuši.

Tā kā šis ir potenciāls drauds privātās informācijas izplatīšanai, Facebook aktīvi aicinās visus kārtīgi pārskatīt kādu informāciju publiskot un ko atstāt slēptu.
Kārtējo reizi nelāgas ziņas saņemam no reiz šķietami neapgāžamā milža Nokia. Pērn tika paziņots par kārtējo 300 darbinieku atlaišanu. Skarbais izmaksu samazināšanas process turpinās kopš pērnā gada, kad Nokia paziņoja par vairāk kā 10000 darbinieku atlaišanu.
Mazliet priecīgāka ziņa saistībā ar Nokia. Savā blogā Nokia piedāvā lietotājiem pašiem izgatavot Lumia 820 maināmos vāciņus. Tiek piedāvāta pilna specifikācija un doti padomi materiālu izvēlē. Vienīgā problēma - jāizdomā kur ņemt 3D printeri…
Nobeigumā mazliet jautrības, ko Apple faniem sagādāja bijušais Windows šefs Sinofskis - viņš tika pieķerts tvītojam no iPhone. Tas, protams, izsauca vētrainu reakciju, jo tikai novembrī Sinofskis pameta Microsoft.

Vēlāk gan viņš nomierināja satrauktos prātus, paskaidrojot, ka vienkārši izmēģina dažādu ražotāju ierīces un tas nebūt nenozīmē, ka pēkšņi ir kļuvis nelojāls uzņēmumam, kurā pavadījis teju 20 gadus.

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies