Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Guntis

iPad mini un citi Apple jaunumi

Apple, Tehnika

iPad mini un citi Apple jaunumi

Par jaunumiem Apple pasaulē raksta Guntis no MacPasaule.lv


Tukšums atpakaļskata spogulī


Nule kā beidzās Apple jauno produktu prezentācija. Apple izpilddirektors Tims Kuks sākumā iepazīstināja žurnālistus ar iPhone 5 tirdzniecības rezultātiem, informēja, ka pašlaik App Store veikalā ir 275.000 programmu, kas izstrādātas tieši priekš iPad planšetdatoriem, un tad sekoja jauno Apple produktu prezentācija.

 

Pirmkārt, jauns MacBook Pro 13″ piezīmjdators ar retinas displeju. Tas nozīmē, ka jaunā modeļa 13.3″ ekrānam ir četrreiz vairāk pikseļu, nekā iepriekšējam modelim: 2560 x 1600. Tātad 4.096.000 pikseļu ekrāns, kas īpaši noderēs fotogrāfiem, kas vēlas nelielu datoru. Ekrānam ir par 29% lielāks kontrasts un par 75% mazāks atspīdums, salīdzinot ar ierpiekšējo modeli. Datoram ir 2.5GHz divkodolu Intel Core i5 “sirsniņa”, standartā nāk ar 8 GB RAM un cietā diska vietā ir izmantota zibatmiņa (128 GB vai 256 GB SSD). Rezultātā dators ir kļuvis ievērojami plānāks (1.9 cm) un vieglāks (1.62 kg). Datoram ir divas Thunderbolt un divas USB 3 pieslēgvietas, tāpat ir HDMI izeja, SDXC karšu lasītājs, Bluetooth 4.0 kā arī uzlaboti stereo skaļruņi. Cenas ziņā jaunais modelis ar retina displeju ir par $500 dārgāks par iepriekšējo modeli, bet tai pat laikā par $500 lētāks par 15.4″ modeli un nopērkams ASV jau šodien.

 


 

Otrkārt, Mac mini. Jaunajam modelim ir saglabāts tas pats ārējais izskats, izmaiņas galvenokārt skar datora aizmuguri — jaunajam modelim ir Gigabit Ethernet, Firewire 800 un Thunderbolt ports, HDMI izeja, kā arī četras USB 3 kontaktligzdas, SD karšu lasītājs un audio ieeja/izeja. Tagad mazais datoriņš var būt ar divkodolu Intel Core i5 (2.5GHz) vai četrkodolu Core i7 (2.3GHz) “Ivy Bridge” procesoru, tas ir aprīkots ar Intel GH Graphics 4000 grafisko karti un operatīvo atmiņu var palielināt līdz pat 16 GB. (Standartā 4 GB), kas īpaši noderīgi servera versijai. Pagaidām standarta komplektācijā ir ar 500GB cieto disku vai ar diviem 1TB diskiem servera versijā. 

 

 

Treškārt, super plāns 8. paaudzes iMac ar zibatmiņas diskiem. Pašlaik, saskaņā ar tirdzniecības datiem, iMac ir Nr. 1 galda dators ASV. Jaunajam iMac modelim sānu malas ir tikai 5 mm plānas! Tiesa gan, korpusa vidū, kur stiprinās datora kāja, dators ir dažus centimetrus biezs, jo Apple piedāvā iespēju papildus zibatmiņas diskam (līdz 768 GB) izmanot arī parasto 3.5″ cieto disku (līdz 3 TB). Ar šo iMac modeli Apple izmantot jaunu komplektācijas metodi, kuru nosaukuši par Fusion Drive. Tas nozīmē, ka pasūtot no rūpnīcas datoru ar zibatmiņu un parasto cieto disku, operatīvā atmiņa abus diskus it kā savienos vienā — pati operētājsistēma un programmas tiek noglabātas zibatmiņā, bet dokumenti uz parastā cietā diska. Biežāk izmantotās programmas un lietotāja faili tiek automātiski pārceltas uz zibatmiņas disku. Iespējams, ka pēc dažiem gadiem, atsakoties no mehāniskiem cietajiem diskiem pilnībā, arī datora vidus ievērojami saplaks. Būtībā datoru veido izliekta alumīnija aizmugure un “zods” zem ekrāna, kas savienots ar aizmuguri, izmantojot berzes kustības metināšanu, kur abu detaļu molekulas savienojas kopā, veidojot vienu detaļu. Pagaidām ekrānu izšķirtspēja palikusi līdzšinējā — 27″ modelim 2560 x 1440 pikseļi un 21.5″ modelim 1920 x 1080 pikseļi, bet pateicoties jaunai ekrāna būves tehnoloģijai (laminēšanai un pretatspīduma slāņa uzklāšana ar plazmas nogulsnēšanas procesu), Apple ir izdevies samazināt ekrāna stikla atspīdumu par 75%. Katrs displejs rūpnīcā tiek individuāli kalibrēts, kas nodrošina precīzu krāsu attēlošanu. Protams, tas neatceļ nepieciešamību regulāri kalibrēt ekrānu poligrāfijas darbos, bet būs labs iesākums daudziem vienkāršiem datoru lietotājiem, kas par ekrāna kalibrēšanu neko nav pat dzirdējuši. Arī skaņas kvalitāte ir uzlabota, par spīti daudz plānākam korpusam. Jaunajā modelī var būt līdz 32 GB RAM.

 

Datora aizmugurē ir audio izeja, četri USB 3, divi Thunderbolt porti, kā arī vecais labais Gigabit Ethernet ports. Arī SD karšu lasītājs ir pārvietojies uz datora aizmuguri. 21.5″ modelis būs tirdzniecībā novembrī, bet 27″ modelis — decembrī. 

 

Ceturtkārt, tikai pus gadu pēc 3. paaudzes New iPad izlaišanas, jauns 4. paaudzes iPad! Kā teica Tims Kuks: “Mēs nenoņemam kāju no gāzes pedāļa”. Jaunam modelim ir A6X divkodolu procesors, kas nodrošina divreiz lielāku veiktspēju, salīdzinot ar trešās paaudzes iPad’a A5X procesoru. “Es vairs neredzu konkurentus atpakaļskata spogulī,” ar humoru piebilda Apple vispasaules tirdzniecības daļas vecākais viceprezidents Fils Šillers. Tāpat ir divreiz jaudīgāks četrkodolu attēla apstrādes procesors. Uzlabota priekšējā FaceTime kamera — tagad tai ir 720p izšķirtspēja. Tāpat uzlabots LTE mobilo sakaru atbalsts, kas beidzot būs lietojams arī ārpus ASV. Arī WiFi ātrdarbība dubultota un protams — jaunajā modelī ir Lightning ligzda uzlādei un datu sinhronizācijai. Cenas saglabājas iepriekšējās. 

 

 

Kā norādīja Tims Kuks, neskatoties uz daudziem kompāniju centieniem izveidot arvien jaunu un jaunu iPad “killeri”, interneta lietošanas dati liecina, ka 95% no visiem planšetdatoriem, kurus izmanto interneta pārlūkošanai, ir iPad. Lietotāji mīl iPad’us. Nupat kā Apple ir pārdevusi 100 miljono iPad’u.

 

Un visbeidzot — šīs prezentācijas “nagla” — iPad mini! Tas ir 7.2 mm plāns, ekrāna izmērs ir 7.9″ (1024 x 768 px izšķirtspēja (163 ppi), kas atbilst iPhone 3G ekrāna izšķirtspējai), svars ir tikai 308 grami, sānu malas ir šaurākas par augšmalu un apakšmalu, kas ļauj satvert un turēt mini modeli vienā rokā. “Mazulim” ir 5 MP foto/video kamera, Lightning kontaktligzda un 10 stundu darbība baterijas režīmā. Planšeti darbina divkodolu A5 procesors. Aplūkojot planšetdatoru tuvplānā, var pamanīt, ka tā izgatavošanā izmantotas iPhone 5 alumīnija apstrādes tehnoloģijas. Piemēram — ar dimanta slīpripu apstrādātā korpusa šķautne. Apple izgatavojusi arī iPad mini atbilstošus Smart Cover vāciņus.

 

 

Cenas, sākot ar $339 par 16 GB, bet ir arī 32 GB un 64 GB versijas — katra sadārdzina planšeti par $100. Mobilo sakaru (3G un LTE) atbalsts palielina planšetes cenu par $130. Tirdzniecība sāksies 2. novembrī (diemžēl Baltijas valstis šajā sarakstā nav), bet divas nedēļas vēlāk Apple sāks tirgot iPad mini ar mobilo sakaru (3G un LTE) atbalstu. Tas nozīmē, ka nāksies pagaidīt mazliet, vai arī doties vienas dienas ekskursijā pāri Rīgas jūras līcim uz Helsinkiem.

 

 

Video par jauno iPad mini variet noskatīties šeit.

 

Apple vadītājs paziņoja arī par iBooks (iOS) programmas un iBooks Author (OS X) programmas jauno versiju. Pirmā ir domāta grāmatu lasīšanai Apple iOS ierīcēs, otrā ir domāta iBooks grāmatu veidošanai. iBooks jaunā versija tagad piedāvā arī ritināt tekstu, ne tikai to pārlapot. Var dalīties ar grāmatu citātiem ar Twitter vai Facebook lietotājiem, vai arī nosūtīt citātu pa e-pastu. Citi papildinājumi vairāk attiecas uz Āzijas valstu lietotājiem — ir ķīniešu un japāņu valodas atbalsts (vertikāli rakstīts teksts, arī no labās puses uz kreiso). iBooks Author jaunā versija ir papildināta ar jaunām objektu interaktivitātes iespējām un iespēju “pa tiešo” ievadīt matemātikas vienādojumus. 


  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Leica X2 + viewfinder

650.00 EUR
Pārdod
Sony Xperia XZ1 Compact

145.00 EUR
Pārdod
Nokia 7.1, 64GB, Android 10

125.00 EUR
Pārdod
Pixel 4a

269.00 EUR
Pārdod
Palm Phone

115.00 EUR
Pārdod
Kalnu velo Atala, 26

110.00 EUR
Pārdod
Xiaomi MI A2 Lite

95.00 EUR
Pārdod
Lietots velo, 26

155.00 EUR
Pārdod
Huawei P30

245.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies