Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

iPhone 5 — perfekcionista sapnis

Mobilie

iPhone 5 — perfekcionista sapnis

Par jaunumiem Apple pasaulē raksta Guntis no MacPasaule.lv.

 

Kā tas jau pierasts, Apple vadītājs Tims Kuks atklāja prezentāciju ar atskatu uz Apple tirdzniecības informāciju. Apple turpina būvēt jaunus veikalus, drīz durvis vērs veikals Stokholmā. Programmu veikalā nu jau ir vairāk nekā 750.000 programmu priekš iPhone un iPod touch, un 250.000 no tām ir īpaši izstrādātas priekš iPad. Katru mēnesi 90% no tām tiek lejupielādētas. (Tātad, “aizmirstībā” nogrimst 10% programmu — arī šeit darbojas “dabīgā atlase”). Vidēji lietotāji izmanto aptuveni 100 programmas.

 


 

Līdz šā gada jūnija beigām Apple pavisam ir pārdevusi 400 miljonus iOS ierīču. Arī Macintosh tirgus šogad ir audzis par 15%, salīdzinot ar pagājušo gadu, kamēr PC industrijā izaugsme ir vidēji 2% gadā.

 

iPhone 5

 

Protams, ka prezentācijas “nagla” bija jaunais iPhone 5. Divos vārdos — perfekcionista sapnis. Apple dizaina nodaļas vadītājs Džonijs Aivs skaidro, ka jaunā tālruņa korpusa precizitāti viņi tagad mēra mikronos, līdz ar to nākas piemeklēt korpusa komplektējošās daļas vienu otrai no vairāk nekā 700 detaļu variantiem, kas atšķiras cita no citas par dažiem mikroniem. Jaunais tālrunis ir 7.6 mm plāns, tātad par 1.7 mm plānāks par iepriekšējo modeli. Arī svara ziņā tas ir par 28 gramiem vieglāks par iepriekšējo modeli — tas sver tikai 112 gramus.

 

iPhone 5

 

Kas tad ir jauns? Pirmkārt, jaunajam iPhone līdzšinējo 3.5 collu ekrāna vietā ir 4 collu ekrāns, tagad tam ir 1136 x 640 pikseļu izšķirtspēja. Apple ir saglabājusi esošo ekrāna platumu, palielinot tikai ekrāna garumu par 176 pikseļiem, kas ļauj izvietot uz ekrāna vēl vienu programmu ikonu rindu. Līdz ar to arī korpuss ir par 8.6 mm garāks. Jaunais ekrāns proporcijās ir tuvu 16:9 standartam, kuru izmanto augstas izšķirtspējas televīzijā. Par 44% uzlabots krāsu piesātinājums, līdz ar to ekrāns spēj attēlot pilnu sRGB krāsu spektru. Pateicoties jaunam ekrāna uzbūves principam, tas būs ērtāk lietojams arī tiešā saules gaismā.

 

Visas programmas, kas nāk līdzi tālrunim, ir pielāgotas jaunajām ekrāna proporcijām. Tāpat pielāgotas ir arī iWork programmas (Pages, Keynote un Numbers). Programmas, kas nav pielāgotas jaunajām ekrāna proporcijām, tiks rādītas ekrāna vidū, gar malām atstājot melnas joslas. Programmu izstrādātāji norāda, ka nav īpašu problēmu esošās programmas pielāgot jaunā ekrāna proporcijām.

 

Otrkārt, iPhone 5 ir aprīkots ar 4G LTE tīkla atbalstu. Šķiet, ka atšķirībā no iPad 3, šis darbosies teju vai visos LTE tīklos. Diemžēl atšķirībā no 3G mobilajiem tīkliem, 4G LTE tīkli katrā kontinentā izmanto citas frekvenču joslas, ar to sarežģījot jaunās paaudzes mobilo ierīču izmantošanu globāli. Tātad, jaunais tālrunis atbalsta GPRS, EDGE, EV-DO, HSPA, HSPA+ (21Mbps), DC-HSDPA (42Mbps) un LTE (maksimums līdz 100Mbps)! Apple nācies izstrādāt īpašu mikroshēmu balss un datu pastrādei un otru mikroshēmu, kas nodrošina visus mobilos sakarus dažādās frekvencēs. Tagad arī WiFi izmanto divkanālu datu pārraidi (2.4GHz un 5GHz) 802.11a/b/g/n, palielinot datu pārraides ātrumu datortīklos līdz 150Mbps.

 

Treškārt, jaunajā tālrunī ir A6 procesors, kas ir divreiz ātrāks par A5 un nodrošina divreiz lielāku grafikas apstrādes veiktspēju. Pie reizes tas ir arī par 22% mazāks par iepriekšējo procesoru, kas nodrošina zemāku enerģijas patēriņu. Jaunais tālrunis 3G tīklā sarunu režīmā darbojas par stundu ilgāk (8 stundas) un interneta pārlūkošanas režīmā pat par divām stundām ilgāk (arī 8 stundas)! Gaidīšanas režīmā tālrunis spēj darboties 225 stundas, kas ir par 25 stundām vairāk, salīdzinot ar 4S, un par 75 stundām mazāk, ja salīdzina ar iPhone 4. Pateicoties jaunajam A6 procesoram, Pages programma atveras 2.1 reizi ātrāk un Keynote prezentācijas 1.7 reizes ātrāk. Protams, ka vislielākās ieguvējas no tā visa ir spēles.

 

Ceturtkārt, jauna foto sistēma. Samazinot telefona biezumu, arvien grūtāk ir izstrādāt optiku, kas nodrošinātu kvalitatīvu attēlu. Tomēr runa nav tikai par attēla kvalitātes saglabāšanu iepriekšējā tālruņa fotoaparāta kvalitātes līmenī. Pārmaiņas ir gan iekšpusē, gan ārpusē. Iekšpusē ir jauna optika un 8 MP attēla apstrāde “dzelžu” līmenī, kas nepietiekama apgaismojuma gadījumā izvērtē informāciju blakus esošajos pikseļos, tā nodrošinot par 2 slēdža ātrumiem labāku attēlu nepietiekama apgaismojuma apstākļos. Procesors arī attīra attēlu no attēla “trokšņiem” un uzlabo krāsu balansu. Tāpat ieviesta seju atpazīšanas tehnoloģija precīzākai attēla fokusēšanai. Aparāta ārpusē ir jauns safīra kristāls, kas aizsargā objektīvu pret ikdienas lietošanā iespējamiem sīkiem skrāpējumiem. Objektīva gaismas spēja ir F2.4. Tagad ir iespējams uzņemt panorāmas attēlus, vienkārši virzot telefonu pa loku. Rezultātā var iegūt 28 MP lielu attēlu!

 

Video filmēšanas laikā iespējams uzņemt arī fotogrāfijas. Uzlaboti video attēla stabilizācijas algoritmi. Tagad arī tālruņa priekšpusē esošā FaceTime fotokamera ir ar 720p izšķirtspēju, kas ļaus veikt augstas izšķirtspējas video zvanus.

 

Piektkārt, jauna audio sistēma. Tālrunī ir trīs mikrofoni, kas nodrošina labāku skaņas filtrēšanu no ārējiem trokšņiem. Skaļrunim līdzšinējo 2 magnētu vietā ir 5 magnēti, kas uzlabo skaņas skaļumu, kvalitāti un atskaņojamo frekvenču joslu.

 

Negaidīts jaunums ir pilnīgi jauna izskata Apple EarPods austiņas. Apple ir pētījusi auss kanāla formu, kas katram cilvēkam atšķiras, un ir atradusi risinājumu, kas mazinās lietotāju sūdzības par to, ka austiņās viegli krīt ārā no ausīm. Līdz šim Apple esot pārdevusi 600 miljonus austiņu. Jaunās austiņas atšķiras ar to, ka skaņa tiek virzīta tieši auss kanālā un austiņās ir vairākas papildus atveres gaisa plūsmai, kas sola uzlabot basu un vidējo toņu kvalitāti. Macworld redaktors Džeisons Snells Twitterī apliecina, ka jaunās austiņas skan krietni labāk par līdzšinējo modeli. Jācer, ka mēs visi varēsim apstiprināt šo austiņu kvalitāti, kad tiksim pie jaunajiem tālruņiem.

 

Sestkārt, jauna tālruņa uzlādes un datu sinhronizācijas Lightning kontaktligzda. Jaunā ligzda ir krietni mazāka un štekeris ir no abām pusēm vienāds, līdz ar to ir daudz vieglāk iespraust. Apple nosaukusi jauno štekeri par Lighning (zibens).

 

Septītkārt, iOS 6 un programmatūra. Jaunas kartes ar pasaules lielāko pilsētu 3D modeļiem. Apple atsakās no Google pakalpojumiem un ievieš pati savas kartes. Atzīmējot kādas personas e-pastus kā VIP, šīs personas e-pasti var tikt aplūkoti arī atsevišķā virtuālā pastkastē un tas sinhronizējas ar Mail.app. Tāpat, ja atzīmējam e-pastu ar karodziņu. Mobilā Safari pārlūka cilnes sinhronizējas caur iCloud ar Mac Safari cilnēm. Izmantojot Siri, var diktēt tekstu gan priekš Twitter, gan Facebook. Abi šie sociālie tīkli tagad ir integrēti operētājsistēmā. Arī programmas tagad var atvērt ar balsi, izmantojot Siri.

 

Jaunie iPhone 5 ir pieejami divās krāsās — melnā un baltā. Baltajai versijai aizmugure ir sudrabkrāsā. Tālrunis atbalsta nano SIM kartes, līdz ar to esošās iPhone 4/4S micro SIM kartes tajā nederēs. Cenas ASV saglabājas pašreizējā iPhone 4S līmenī: $199 par 16GB, $299 par 32GB, $399 par 64GB. iPhone 4S tagad būs par $99 un iPhone 4 par brīvu, slēdzot kontraktu ar operatoru. Iepriekšpieteikšanās ASV sākas 14. septembrī un 21. septembrī Kanādā, Rietumeiropas un Āzijas valstīs. P”ec mēneša vēl 20 valstīs.

 

iOS 6 iznāks 19. septembrī un to varēs uzstādīt iPhone 4S, iPhone 4, 3GS, new iPad, iPad 2 un iPod touch ierīcēs.

 

Kas izpalika — nav bezvadu uzlādes iespējas un pagaidām nav arī NFC atbalsts, ko gan daļēji atsver Passbook programma.

 

iTunes

 

Edijs Kjū (Eddy Cue) ziņo, ka iTunes veikalā ir 26 miljoni dziesmu un 9 gados kopš šī veikala pastāvēšanas ir pārdots 20 miljardi dziesmu. Pašlaik iTunes veikals ir pieejams 63 valstīs un tajā ir reģistrējušies 435 miljoni pircēju. 60% pirku tiek veikti no mobilajām ierīcēm. Vairāk kā 200 miljoni cilvēku lieto iTunes in iCloud servisu.

Apple ir izdevies krietni vienkāršot iTunes interfeisu — sevišķi veikala sadaļu. Uzklikšķinot pa albuma vāka attēlu, iTunes vairs neatver jaunu lapu, bet ekrāns it kā sadalās horizontāli uz pusēm, pabīdās uz augšu un apakšu, un pa vidu parādās albuma dziesmas.

 

Arī dziesmu kārtošana atskaņošanai ir kļuvusi ērtāka. Jebkuru dziesmu var pievienot pleilistei kā nākamo dziesmu. Pārstrādāta arī meklēšanas funkcija un programmas mini-pleijera versija.

 

Programma būs pieejama vēlāk oktobra otrā pusē.

 

iPod nano

 

Apple ir pārdevusi pavisam 350 miljonus iPodu. Jaunais iPod nano ir krietni pārstrādāts — tas ir plānāks (5.4 mm) un tam ir liels skārienjūtīgs ekrāns. Šķiet, ka atskaņotājs gan neatbalsta papildprogrammu instalēšanu. Sānos ir skaļuma regulēšanas pogas, līdzīgi kā tās bija iPhone 3G. Arī uzlāde un sinhronizācija tiek nodrošināta ar jauno Lightning kabeli. Ir iebūvēts FM radio un digitālā ieraksta funkcija — iespēja klausīties radio ar laika nobīdi. Ir iebūvēts arī pedometrs un Bluetooth skaņas straumēšanai uz Bluetooth ierīcēm. It īpaši tas iepriecinās auto īpašniekus. Ar vienu uzlādi spēs spēlēt līdz 30 stundām. Jaunais iPod nano būs 7 krāsās, tam komplektā būs Apple EarPods austiņas. iPod nano veikalu plauktos parādīsies oktobrī un 16GB maksās $149.

 

iPod Nano

 

iPod touch

 

Pašlaik App Store pieejamas 175.00 spēles. Game Center apvieno 150 miljonus spēlētāju. 5. paaudzes iPod touch ir 6.1 mm plāns, sver tikai 88 gramus, tam ir matēta alumīnija aizmugure (būs mazāk redzami skrāpējumi kā līdzšinējā iPod touch hromētā metāla aizmugurē) un ir iPhone 5 proporciju 4 collu ekrāns. Jaunums ir Siri integrācija. Jaunums ir arī A5 divkodolu procesors, kas nodrošinot 7 reizes ražīgāku grafikas apstrādi, salīdzinot ar iepriekšējo modeli. Aizmugurē jaunajam modelim ir 5 megapikseļu foto / 1080p video kamera ar seju atpazīšanas tehnoloģiju un panorāmas uzņemšanas iespēju. Video filmēšanas režīmā ir attēla stabilizācija. Ojektīvu sargā safīra kristāls, tāpat kā iPhone 5. Priekšpusē ir 720p FaceTime kamera. Jauno atskaņotājam iespējams piestiprināt siksniņu ērtākai nēsāšanai rokā. Atskaņotājam ir 802.11a/b/g/n divjoslu Wi-Fi (802.11n 2.4GHz un 5GHz), kā arī Bluetooth 4.0. Uzlāde ar Lightning kabeli, tāpat kā iPhone 5. Ar vienu baterijas uzlādi spēj spēlēt līdz 40 stundām vai 8 stundas rādīt video. iPod touch komplektā būs arī Apple EarPods austiņas. Atskaņotājs būs pieejams 5 krāsās un tādās pat krāsās būs nopērkamas rokas siksniņas. iPod touch veikalu plauktos parādīsies oktobrī. 4. paaudzes iPod touch netiks pārtraukti, tie maksās 16GB $199 un 32GB $249. Jaunie 5. paaudzes iPod touch 32GB būs par $299 un 64GB par $399.

 

iPod touch

 

iPod shuffle

 

Apple ir mazliet mainījusi 2GB Shuffle krāsas, bet cena ir tā pati $49.

 

Citi jaunumi:

 

Visiem iPod modeļiem ir arī (PRODUCT)RED™ versijas.

Sākot no šodienas Apple EarPods austiņas ir nopērkamas arī atsevišķi.


  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Xiaomi MI A2 Lite

95.00 EUR
Pārdod
Pixel 4a

269.00 EUR
Pārdod
Kalnu velo Atala, 26

110.00 EUR
Pārdod
Huawei P30

245.00 EUR
Pārdod
Nokia 7.1, 64GB, Android 10

125.00 EUR
Pārdod
Leica X2 + viewfinder

650.00 EUR
Pārdod
Lietots velo, 26

155.00 EUR
Pārdod
Palm Phone

115.00 EUR
Pārdod
Sony Xperia XZ1 Compact

145.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies