Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Guntis

WWDC 2012: Kā vecos labos laikos

Apple, WWDC, Macbook Pro, IOS

WWDC 2012: Kā vecos labos laikos

Par jaunumiem Apple pasaulē raksta Guntis no MacPasaule.lv

Vakar Apple atklāja vispasaules programmizstrādātāju konferenci Sanfrancisko. Pareizāk sakot, konferenci atklāja Siri — iPhone balss asistents/e (Apple nav piešķīrusi tam/tai dzimti). Skatoties un klausoties Siri uzrunu konferences dalībniekiem, uz mirkli aizmirsās fakts, ka Stīvs Džobss vairs nav starp mums — varēja just to pašu humora dzirksti, kas agrāk raksturoja WWDC ievadreklāmu un Stīva Džobsa prezentācijas stilu. Ar katru gadu šīs konferences programmu izstrādātājiem kļūst populārākas. Šogad biļetes uz konferenci iztirgoja stundas un 43 minūšu laikā. Daudzi programmētāji ASV rietumkrastā pamodās no rīta un ziņās uzzināja, ka visas biļetes jau izpārdotas. (Biļetes cena — $1599). Apple rīko šīs konferences, lai programmu izstrādātāji varētu tikties ar Apple inženieriem vaigu vaigā un saņemtu palīdzību programmu izstrādē un konsultācijas.
App Store

Apple vadītājs Tims Kuks ziņoja, ka App Store veikalam pašlaik ir 400 miljoni lietotāju konti, tirdzniecībā ir 650.000 programmas, no kurām 225.000 programmas ir izstrādātas tieši priekš iPad. Lietotāji ir lejupielādējuši 30 miljardus programmu un Apple ir izmaksājusi programmu izstrādātājiem 5 miljardus dolāru. Šomēnes pieeju veikalam atvērs vēl 30 valstīs, līdz ar to App Store būs pieejams 155 valstīs.

Pēc tam konferences dalībniekiem demonstrēja video, kurā lietotāji pateicās programmu izstrādātājiem par programmām, kas palīdzējušas uzlabot viņu dzīvi — akls cilvēks tagad var viens iet mežā pastaigāties, skolotājs Indijā bērniem var uzskatāmi mācīt cilvēka anatomiju, pateicoties 3D anatomijas programmai, bērns ar runas attīstības traucējumiem, spēlējoties ar iPad, apgūst runas iemaņas, u.t.t. “Tas ir lielisks atgādinājums, kas ar to visu saistās, un kāpēc mēs darām to, ko mēs darām,” video beigās teica Kuks.

MacBook Air

Fils Šillers prezentēja jaunus MacBook Air modeļus ar Ivy Bridge procesoriem, tagad tiem 4GB RAM ir standarta aprīkojums un SSD disks varbūt līdz 500 GB, klāt nāk USB 3 (10X ātrāka par USB 2) porti un 720p FaceTime kamera. Šiem modeļiem ekrāna izšķirtspēja paliek tāda pati kā iepriekšējo modeļiem. Visiem MacBook Air modeļiem cena tiek samazināta par $100, salīdzinot ar iepriekšējiem modeļiem.
MacBook Pro

Arī šie modeļi tiek aprīkoti ar Core trešās paaudzes Ivy Bridge procesoriem, ātrāku atmiņu (1600MHz) un ātrāku GeForce GT 640M grafikas karti, kā arī USB 3. Cenas paliek tādas pašas tādas pašas kā iepriekšējiem modeļiem. Visiem modeļiem darbība baterijas režīmā ir 7 stundas.

Iepazīstinājis klātesošos ar esošo modeļu atjauninājumu, Šillers parādīja uz ekrāna kādu klēpjdatoru, kas apklāts ar melnu drānu. Apple ir nolēmusi spert soli uz priekšu un radīt nākamās paaudzes piezīmjdatoru, kas būtu radikāli plāns un viegls, kā arī brīvs no mantojuma ierīcēm (lasi — CD/DVD ierīces). Jaunais MacBook Pro ir par ⅓ plānāks par iepriekšējo Pro modeli, aptuveni tikpat biezs kā MacBook Air biezākajā vietā. Jauno piezīmjdators aprīkots ar 2880 x 1800 pikseļu 15.4″ retina klases ekrānu, Core i7 procesoru, tam varēs būt līdz 16GB RAM (standartā 8 GB RAM), GeForce GT 650M (Kepler) 1GB grafiskā karte, līdz 768GB SSD disks. Neskatoties uz procesora jaudu un augstās izšķirtspējas ekrānu, baterija nodrošinās līdz 7 stundām darbību bez pieslēguma strāvai. Jaunajam modelim ir 2 Thunderbolt porti, 2 USB 3 porti un 1 HDMI ports. Jaunajā piezīmjdatorā izmantoti ventilatori ar nesimetriskām lāpstiņām, tādējādi ievērojami samazinot ventilatoru radīto troksni. Jaunā datora cena ASV ir $2199.

Apple prezentēja arī Thunderbold uz Firewire un Thunderbold uz Ethernet kabeļu adapterus priekš jaunā MacBook Pro modeļa. Atjauninātas arī visas Apple programmas priekš jaunā datora augstās izšķirtspējas displeja.

OS X

Apple vecākais viceprezidents un programmatūras izstrādes inženieris Kregs Federigi ievadā ziņoja, ka pašlaik pasaulē ir aptuveni 66 miljoni Mac lietotāju, 3 reizes vairāk nekā pirms 5 gadiem. 26 miljoni (40%) Mac lietotāju izmanto jaunāko operētājsistēmu “Lion”. “Mountain Lion” turpina “Lion” iesākto virzienu, ieviešot labāko no Apple mobilo ierīču operētājsistēmas iOS, kā arī turpinot abu operētāsistēmu dziļāku integrāciju. Jaunajā operētājsistēmā ir vairāk nekā 200 uzlabojumu, bet prezentācijā Apple demonstrēja 8 no tiem.

Vispirms iCloud. (Pašlaik ir 125 miljoni iCloud lietotāju) Gan iWork programmas, gan Reminders, Notes, Messages u.c. programmas izmanto iCloud datu sinhronizācijai. Pie tam failu atjaunināšana darbojas arī ar atvērtiem failiem — izmainot Pages dokumenta saturu iPhone tālrunī, tas automātiski atjauninās datorā, neskatoties uz to, ka tas tur pašlaik ir atvērts.

Otrs jaunums ir ziņojumu centrs, kas unificē visus sistēmas un programmu ziņojumus. Patīkams sīkums — pieslēdzot Mac pie projektora, ziņojumi automātiski tiek atslēgti :-)

Trešais jaunums ir balss diktāts datorā. Tagad visur, kur var rakstīt tekstu, to var arī diktēt.

Ceturtais ir koplietošanas poga Safari parlūkā, Preview programmā un citās programmās, kas ļauj publicēt informāciju sociālajos tīklos pa tiešo no šīm programmām.

Piektais uzlabojums skar Safari pārlūku. Jauno Safari versiju raksturo vienota adreses un meklēšanas josla un tagad tai esot pasaulē ātrākais Java dzinējs. Jauna lieta ir iCloud cilnes — iespēja turpināt interneta pārlūkošanu citā ierīcē, izmantojot iCloud sinhronizāciju, kā arī žestu komandas ciļņu satura pārlūkošanai.

Sestais jaunums ir Power Nap — noliekot Mac’u “čučēt”, viņš tomēr ik pa brītiņam paver vienu actiņu, lai pārbaudītu e-pastu, sinhronizētu kalendārus, atgādinājumus, piezīmes, foto straumes, u.t.t. Pieslēdzot portatīvo Mac pie strāvas, tas automātiski lejupielādēs sistēmas un programmu jauninājumus, kā arī izveidos datu rezerves kopijas Time Capsule ierīcē.

Septītais jaunums ir AirPlay spoguļošana līdz pat 1080p izšķirtspējai uz otra ekrāna.

Astotais jaunums ir Game Center “pārcelšanās” no iOS uz Mac, kas nodrošinās ne tikai Mac-pret-Mac spēles, bet arī iespēju spēlēt Mac-pret-iPad vai iPhone spēles.

Protams, ir vēl daudzi citi papildinājumi un jauninājumi, kā iespēja lasīt mājas lapas bezsaites režīmā, iespēja veidot datu rezerves kopijas uz vairākiem diskiem, pilnekrāna režīms uz jebkura no pieslēgtajiem displejiem, atgādinājumi, kas darbojas, pamatojoties uz datora atrašanās vietu (izmantojot vai nu Locations, vai bezvadu tīklu informāciju), VIP grupa Mail programmā, meklēšanas iespēja Launchpad ekrānā, formu aizpildīšana Preview programmā, mapes piezīmju programmā, žesti lapu pāršķiršanai Mac App Store programmā, 8 jauni fonti ķīniešu valodai, u.t.t.

Jaunā operētājsistēma būs pieejama jūlijā Mac App Store par $19.99. (Par $10 lētāk nekā Lion!).

Video ieraksts šeit!

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies