Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Facebook Camera - lieliska foto aplikācija

Softs
Facebook Camera - lieliska foto aplikācijaFacebook Camera ir pilnīgi jauna aplikācija, kas ļauj uzņemt bildes, apstrādāt un uzreiz publicēt tās savā Facebook profilā. Princips ir gaužām vienkāršs un jau ierasts.

Atverot aplikāciju pirmoreiz, tā uzreiz piedāvās ielogoties ar to kontu, kas jau ir izmantots parastajā Facebook aplikācijā (ja tāda ir). Aplikācijas galvenais logs ir visai interesants - tas dzīvo divos līmeņos. "Apakšā" ir režģī izkārtotas pēdējās ar telefonu uzņemtās fotogrāfijas, kurām blakus ir podziņa jaunas bildes uzņemšanai. Doma ir vienkārša - maksimāli atvieglot bildes uzņemšanas un augšupielādes procesu. Nav jāiet kādā apakšizvēlnē, jāmeklē - visas bildes [un iespēja uzņemt jaunu] uzreiz jau ir redzamas.


"Augšējā" slānī savukārt ir Facebook draugu lenta ar viņu izvietotajām fotogrāfijām. Šeit neparādās citi Facebook ieraksti, tikai fotogrāfijas (un komentāri pie tām). Lenta ir ritināma uz augšu/uz leju, bet bildes (ja ir vairākas) pa labi/pa kreisi.

Izvēloties bildi augšupielādei uzreiz tiek piedāvātas pāris vienkāršas apstrādes iespējas - pārkadrēšana un filtri. Atšķirībā no citām foto aplikācijām, filtri šeit ir ļoti dabīgi. Nav nekādu pārspīlētu retro izskatu, nekādu hipsterīgu pārsātinājumu utt. Filtri ir attiecīgi nosaukti - gaišāks, tumšāks, zeltaināks, utt. Filtru efekti bildes spēj padarīt vizuāli daudz tīkamākas piešķirot tām vairāk dzīvīguma. Tajā pat laikā, nav nekādu pārspīlējumu. Īsāk sakot - šie filtri beidzot ir tādi, kādiem tiem ir jābūt. Nost ar visām apgrauztajām malām, izbalējušām filmām utt. Šie filtri patiešām spēj uzlabot fotogrāfiju.

Facebook Camera ir viena lieliska aplikācija. Noteikti iesaku visiem, kas lieto Facebook. Pagaidām gan aplikācija nav pieejama Latvijas App Store, bet gan jau drīz būs klāt.

Bet nu par ziloni istabā. Instagram. Visi jau zin, ka Facebook tik tikko nopirka Instagram (par miljardu dolāru). Facebooka Camera ir ļoti līdzīga gan savā būtībā, gan lietošanā. Kāpēc gan Facebook radīja šo aplikāciju, ja reiz viņiem jau ir Instagram? Vai nākotnē abas aplikācijas tiks apvienotas? Ko darīs Instagram lietotāji - migrēs uz FC vai ignorēs to? Daudz jautājumu uz kuriem nav atbildes. Patiesībā ir atbilde - Facebook šo savu Camera aplikāciju sāka izstrādāt jau pirms viņi plānoja iegādāties Instagram. Taču konkurēt ir grūti, jo īpaši ar tik lojālu fanu bāzi kā Instagram lietotāji. Tāpēc Facebook vienkārši ņēma un nopirka Instagram, tā efektīvi iznīcinot konkurenci. Nu vismaz tāds ir mans minējums. Lai vai kā, esmu priecīgs, ka ir tāda Facebook Camera, jo filtri vien to padara par lielisku rīku. Ja vien būtu iespēja bildes pa tiešo saglabāt arī citos tīklos...

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies