Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Kā noķert zibeni

Dažādi, Video

Kā noķert zibeniMani vienmēr ir interesējis zibens un pērkons. Tā ir mistiska parādība, kuras izpēti vienmēr traucējis zibens nāvējošais raksturs un neprognozējamība. Kad organizēju savam miteklim zibensnovedēju, man radās iespaids, ka zibensnovedēju uzstādītājfirmu teorijas ir stipri vien miglainas - pēc zināmas metodikas viņi zīmē iedomātas lodes un projekcijas, plānojot potenciāli apdraudētās zonas. Vieni saka, ka tuvumā esoši augsti koki tāpat māju aizsargā, kamēr citi rāda bildes, kur zibens iespēris jumtā akurāt līdzās diviem gariem bērziem.


Viens no risinājumiem cīņai ar zibeni ir ... zibens pievilināšana. Ir zibensnovedēji, kuri nevis pasīvi gaida zibeni, bet paši rada mākoņu izlādei pievilcīgus apstākļus, lai zibens spertu šajos zibensnovedējos; protams, šādas izlādes ir nelielas un nav tik bīstamas. Tomēr - vai jūs zinājāt, ka zibeni var noķert arī ar raķetēm?

Internets gan klusē par raķešu izmantojumu civiliem mērķiem, tomēr zibeni izsaucošas raķetes lieliski kalpo zibens novirzīšanai uz konkrētu mērķi, kur varbūt ir uzstādītas mērierīces, uz nāvi notiesātā krēsls vai vienkārši grils ar desiņām. Proti, raķete tiek izšauta virzienā uz negaisa mākoni, bet aiz raķetes tiek izkaisīts strāvu vadošs pulveris vai tvaiki vai arī gluži vienkārši tiek izritināta ar kevlaru stiprināta vara stieple. Tas darbojas - zibens patiesi tiek izprovocēts spert raķetes izejas vietā (turklāt zibens ir taisns!), taču šāds risinājums ir par daudz sarežģīts, emmm, pielietošanai ikdienā.

Toties zinātnieki tagad atklājuši - un tam par godu ir tapis arī šis haltūrīgais rakstiņš - ka zibeni var izprovocēt un novirzīt arī ar lāzeriem. Tas jau skan daudz labāk, vai ne? Lāzeri mūsdienās ir plaši pieejamas un pielietotas ierīces, tehnoloģija ir izpētīta un lieliski vadāma. Tiesa gan, eksperimenti pagaidām veikti tikai laboratorijā, tomēr tie liecina, ka ir labas izredzes izprovocēt elektrības izlādi no mākoņiem, apšaudot tos ar lāzeriem - tādējādi tiek izveidots jonizēts kanāls gaisā, pa kuru zibenim patikšot skraidīt.

Ilustrācijai diemžēl nevaram piedāvāt video ar lāzera izprovocētu zibeni, tāpēc rekur video ar negaisu kaitinošām raķetēm. Ar AC/DC skaņdarbu fonā, ja neiebilstat.
  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
SONY BTX300 Bluetooth_WiFi

95.00 EUR
Pārdod
iPhone 7 Gold 32GB

165.00 EUR
Pārdod
PS3 Games_Accesories

5.00 EUR
Pārdod
Huawei P20, 128GB, 4GB RAM

155.00 EUR
Pārdod
Nintendo Switch_Mario Case

30.00 EUR
Pārdod
PS4 Games

15.00 EUR
Pārdod
Gaisa mitrinātājs Boneco

40.00 EUR
Pārdod
Logitech WiFi Keyboard

45.00 EUR
Pārdod
PS4 Pro 1TB

300.00 EUR
Pārdod
MacBook Pro 2017

830.00 EUR
Pārdod
Apple Remote

15.00 EUR
Pārdod
Asus VivoBook 14 X420UA

395.00 EUR
Pārdod
MagSafe 85W

45.00 EUR
Pārdod
PS4 Games

25.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies