Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Tests: viedtālrunis HTC Sensation XE

Testi, Mobilie

Tests: viedtālrunis HTC Sensation XEŠodienas mobilo tālruņu klāstā nav tik viegli atrast kaut ko atšķirīgu, sevišķi, ja runa ir par viedtālruņiem ar skārienjutīgu ekrānu. Šīs nišas aparāti lielākoties ir dārgi un to ražotāji netiecas mesties trakos dizaina eksperimentos, tā vietā izvēloties pieturēties pie sevi pierādījuša pašu dizaina vai mēģinot kopēt konkurentu veiksmīgos modeļus. HTC gan nepieder pie ražotājiem, kuriem nepieciešams kaut ko pierādīt; HTC pēdējā laika darbība raksturojama kā stabila augšupeja, kam par iemeslu ir spēja radīt kvalitatīvus un skaistus viedtālruņus. Šoreiz par vienu no tādiem, kuram HTC atļāvies piešķirt papildus dizainisku odziņu - HTC Sensation XE.


Tātad ar odziņu. Sarkanu

XE atšķiras ar sarkano krāsu: ierasti melnos un pelēkos toņos krāsotais tālrunis izrotāts ar sarkanas krāsas pamata izvēlnes apzīmējumiem un sarkanu skaļruņa restīti. Varētu padomāt, ka sarkanais - tas ir mazliet sievišķīgi, tomēr ar tādu minimālu sarkanās krāsas piedevu tālrunis izskatās efektīgi un nebūt ne lēti vai dāmīgi. Drīzāk XE izskats liek domāt par melnu sporta auto, caur kura riteņu diskiem vīd sarkani krāsoti bremžu mehānisma elementi, lai vizuāli uzsvērtu auto sportiskumu. Šeit gan tiek uzsvērts kas cits, uz ko norāda spilgti sarkanais komplektā iekļauto austiņu vads. Neierasti un pamanāmi.

HTC, kā jau HTC

Sensation XE korpusa kvalitāte neliek uzdot jautājumus - materiāli un montāžas kvalitāte ir jau ierasti augstā līmenī. Priecē, ka tālruņa aizmugure ir pārklāta ar gumijoti matētu pārklājumu, kas nodrošina drošu satvērienu un nenosmērējas ar pirkstu nospiedumiem. Pirkstu nospiedumu problēma visai veiksmīgi risināta arī ekrāna pusē: pavisam bez pirkstu ķēpām neiztiek, tomēr pirkstošanas radītās netīrības ir maz un tā būtībā netraucē.

Tālruņa darbību nodrošina Android 2.3.4. versija (Gingerbread). Tur nu nekā daudz nav, ko piebilst: Android operētājsistēma ir viegli saprotama un plaši izplatīta, tādēļ tālruņa lietošana neradīs nekādas problēmas ikvienam, kurš jau iepriekš ir lietojis Androīdtālruni. Viena īpatnība gan ir - HTC tālruņiem, arī šim, nav iekļauta latviešu rakstības atbalsta, tādēļ, ja vēlēsieties izmantot mīkstos un garos burtus, nāksies meklēt un mācīties lietot atbilstošu programmatūru Android aplikāciju katalogā.

Arī XE aprīkots ar paša HTC lietotāja saskarnes papildinājumu HTC Sense 3.0.

Tālrunis tiem, kas dzīvo ar ritmu ausīs

Sensation XE īpaši novērtēs tie, kuriem patīk austiņās klausīties mūziku: tālruņa komplektā iekļautas iBeats austiņas, kuras pazīstamas ar augstu skaņas kvalitāti.
iBeats ir in-ear austiņas, tas ir, tādas, kuras ievietojamas auss kanālā, tādējādi padarot austiņas par tikpat personīgu aksesuāru kā, piemēram, zobu birste. Ausis, protams, katram ir citādākas, tādēļ tālruņa komplektā iekļautas dažādu izmēru gumijas “mellenītes”, kuras uzspraužamas austiņām, lai pielāgotu tās jūsu sevišķajām ausīm.

Un skan iBeats austiņas lieliski. Dažam atsevišķi skaņdarbi var šķist par daudz basīgi, tomēr kopumā atskaņojums ir niansēts, turklāt austiņu gumijas uzgaļi palīdz efektīvi slāpēt “āra trokšņus”.

Arī tālruņa mūzikas atskaņošanas elektronika ir augstā līmenī: ja lūkosiet pielietot austiņas ar citiem skaņas avotiem, Beats audioaprīkojums neiejūtīgi norādīs uz šņākšanu vai sprakšķiem fonā, ja skaņas avots būs nekvalitatīvs.

WiFi: Vai Fai vai Vai Vai?

Kopumā šis HTC tālrunis radīja pozitīvas sajūtas. Jā, tā 4.3 collu ekrāns varbūt šķitīs mazliet par lielu vidējam viedtālruņa pircējam, tomēr, lietojot tālruni, sūdzības par tā izmēru nerodas. Ekrāns pats par sevi ir lielisks, ar labu izšķirtspēju un ērti lietojams no dažādiem skata leņķiem.

Sūdzības rodas par ko citu, proti - ja, turot tālruni rokās, piespiedīsiet plaukstu vai pirkstu XE augšgala aizmugurei, būtiski samazināsies vai pat pazudīs tālruņa WiFi uztvertspēja. Tas atsauc atmiņā iPhone nedienas ar “nāvējošo satvērienu” un vēlāk sekojošos atzinumus, ka no līdzīgām likstām nav pasargāts neviens tālrunis. Tikai XE gadījumā uz šīs problēmas “uzrauties” ir diezgan viegli, tādēļ tālruņa nākamajam īpašniekam var nākties mainīt ierasto telefona satvērienu tīmekļa lietošanas laikā.

Akumulators

Uzlādējot tālruni naktī, ir labas izredzes sagaidīt nākamo vakaru bez papildus akumulatora uzpildīšanas.

Slēdziens

HTC Sensation XE ir skaists, kvalitatīvs tālrunis, kura vērtību paaugstina komplektā iekļautas iBeats austiņas. Prieku par tālruņa dizainu un veiktspēju bojā tikai mazbūtiski sīkumi, kas patiesībā tikai neļauj XE kļūt garlaicīgam. Lielisks aparāts.

+ Efektīgs un elegants dizains
+ Lieliskas iBeats austiņas
+ Labs ekrāns
+ Sabili augsta veiktspēja

- Fotokameras autofokusa darbība nestabila, neuzticama
- Pie zināma satvēriena zūd WiFi uztvertspēja
- Akumulators ātri iztukšojas (tas gan nav nekas neparasts šādu tālruņu vidū)

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies