Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Waze - bezmaksas navigācija un satiksmes informācija telefonā

Softs, Mobilie

Waze - bezmaksas navigācija un satiksmes informācija telefonā Daudzi autobraucēji Latvijā jau lieto šo aplikāciju, taču ir daudzi vadītāji, kas par to neko nezin. Waze ir navigācijas aplikācija mobilajā telefonā. Tā ir pieejama iPhone, Android, Blackberry, Windows Mobile un Nokia viedtālruņiem bez maksas. Jāmaksā būs vien par mobilā interneta pieslēgumu, jo kartes, navigācijas un satiksmes informācijas datus aplikācija saņem tiešsaistē.

Waze piedāvā pilnvērtīgu navigāciju ar maršruta iezīmēšanu kartē un balss komandām. Iespējams saglabāt iecienītākos maršrutus, lai ikdienas lietošana būtu maksimāli ērta. Protams, rodas jautājums - kāpēc gan ikdienā būtu jālieto navigācija, ja lielākoties braucam pa labi zināmu maršrutu. Atbilde ir vienkārša - Waze apkopo un parāda aktuālo satiksmes informāciju reālajā laikā.


Piemēram, ja uz Akmens tilta veidojas sastrēgums (kurā ir vismaz viens Waze lietotājs) informācija par to momentāni ir pieejama visiem Waze lietotājiem. Šo informāciju aplikācija ņem vērā plānojot maršrutu, tāpēc arī labi zināmos ikdienas braucienos izmantot navigāciju ir ieteicams - jau laikus varēs (cik nu tas ir fiziski iespējams) izvairīties no sastrēgumiem un šķēršļiem.

Informāciju par satiksmes situāciju Waze saņem divējādi. Pirmkārt automātiski. Aplikācija automātiski ziņo "centrālei" par to kā iet katram lietotājam. Ja auto pārvietojas nedabīgi lēni, aplikācija pieņem, ka šajā ceļa posmā ir sastrēgums un attiecīgi par to ziņo arī pārējiem lietotājiem. Protams, jo vairāk lietotāji, jo precīzāki dati.

Otrkārt, par notiekošo uz ceļa var ziņot katrs aplikācijas lietotājs. Iespējams norādīt visai plašu problēmu klāstu - sastrēgumu, ceļa remontu, bīstamu šķērsli, policijas patruļu utt. Šķiet tieši pēdējo ir visvairāk iecienījuši Waze lietotāji Latvijā, jo teju simtprocentīgi tiek atzīmēti visi policijas posteņi un fotoradari.

Protams, Waze neiztiek arī bez problēmām. Galvenā ir kartes nepilnības - tajā visai vāji iezīmētas nomaļākas ielas un lauku ceļi. Taču labā ziņa - braucot pa ceļu, kurš kartē nav iezīmēts ir iespējams pašam to iezīmēt. Atliek vien aplikācijā nospiest ceļaruļļa podziņu un nobrauktais ceļš tiks iezīmēts un turpmāks būs redzams visiem Waze lietotājiem.

Otra neizbēgamā problēma ir maksa par mobilo internetu. Waze gan ir pieejama datu kompresija un tā cenšas ļoti taupīgi apieties ar datiem, taču jārēķinās, ka intensīvi lietojot kāds vismaz 50MB datu plāns ir obligāts. Tiesa, bez kārtīga datu plāna mūsdienās viedtālrunim vispār ir ierobežota vērtība.

Diemžēl ārzemēs, kur navigācija nepazīstamā vidē būtu īpaši noderīga, Waze lietošana var rezultēties ļoti dārgā telefona rēķinā.

Vairāk informācijas un lejupielādes norādes Waze mājaslapā. Tie, kas nevēlas vai nevar lietot šo aplikāciju, var sekot līdz satiksmes informācijai tiešsaistes kartē.


  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Medion Akoya P17 17

499.00 EUR
Pārdod
Palm Phone

125.00 EUR
Pārdod
Kalnu velo Atala, 26

110.00 EUR
Pārdod
Lietots velo, 26

155.00 EUR
Pārdod
Pixel 4a

269.00 EUR
Pārdod
Nokia 7.1, 64GB, Android 10

125.00 EUR
Pārdod
Xiaomi MI A2 Lite

95.00 EUR
Pārdod
Sony Xperia XZ1 Compact

145.00 EUR
Pārdod
Huawei P30

245.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies