Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Ericsson ir miris [lai dzīvo Ericsson!]

Mobilie
Ericsson ir miris [lai dzīvo Ericsson!]Kādreiz Skandināvija arī letiņu sirdīs bija vieta, kur tiek ražotas pamatīgas lietas. Sākot no auto - Volvo, Saab - līdz pat mobilajiem telefoniem. Ne tikai Nokia, bet arī Ericsson bija vārds, kas lielākoties rotāja vidējā latvieša pirmo mobilo telefonu. Mēs mīlējām Ericsson. Bet kas notika?

Izrādās, pie visa vainīgs ir Philips, tas ir, nejauks ugunsgrēks Philips ražotnē. Ericsson tehnika tika ražota un piegādāta no vienas vienīgas Philips rūpnīcas, kurā 2000. gada martā izcēlies ugunsgrēks sabojāja sterilās ražošanas iekārtas. No šīs nelaimes cieta arī Nokia, taču somu ražotājs bija elastīgāks un spēja ātrāk parorientēties uz citiem piegādātājiem, kamēr Ericsson telefonu ražošana un jaunu modeļu izlaišana stipri aizkavējās.

Ericsson tolaik bija 3.lielākais mobilo telefonu ražotājs (aiz Nokia un Motorola), taču ražošanas problēmas radīja kompānijai pamatīgus zaudējumus. Ericsson izmaksu samazināšanas meklējumos bija spiesti meklēt atbalstu Āzijas ražotāju vidū, kā iespaidā daudzie Ericsson fani bija spiesti samierināties ar iemīļotā zīmola nosaukuma papildināšanos ar mobilo tālruņu tirgū necilo vārdu Sony.

Šodien, desmit gadus vēlāk, ir apstiprinājies iepriekš baumotais, ka Ericsson nosaukums nu pazudīs no mobilo tālruņu tirgus arī kā ražotāja nosaukuma daļa. Sony par miljardu eiro izpirkuši no Ericsson atlikušos 50% mobilo tālruņu nodaļas, iegūstot arī kaudzi patentu un brīvas rokas Sony bezvadu ierīču klāsta attīstīšanai, sevišķi jau mobilo tālruņu un planšetdatoru integrācijas jomā.

Ericsson (kā mobilo tālruņu ražoājs) ir miris. Lai dzīvo Ericsson!

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies