Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

iTunes mūzikas veikals ir klāt! [papildināts ar AKKA/LAA komentāru]

Dažādi

iTunes mūzikas veikals ir klāt! [papildināts ar AKKA/LAA komentāru]Ātri gan. Trešdienas rītā tikai parādījās pirmās baumas, un vakarā veikals jau kļuva pieejams. Tātad beidzot arī Latvijā mūzikas mīļotājiem ir iespēja legāli iegādāties mūziku no pasaules lielākā interneta mūzikas veikala. Tiesa, ne visi ieraksti mūsu pusē ir pieejami, taču izskatās, ka klāsts pamazām pieaug. Piemēram, vēl vakar The Beatles mums nebija pieejami, taču šodien jau ir brīvi nopērkami.

Joprojām nav oficiālas ziņas par veikala atklāšanu no Apple. Arī AKKA/LAA pagaidām nesniedz komentāru vai ir kā iesaistīta veikala atklāšanā. Visticamāk oficiāls paziņojums tiks sniegts Apple rīkotajā pasākumā 4. oktobrī, kad tiks prezentēts jaunais iPhone un iCloud mākoņserviss.

iTunes Music Store šobrīd apmeklējams ar iTunes aplikāciju datorā, taču iPhone un iPod Touch ierīcēs vēl nav pieejams. Visticamāk jāgaida jaunās operētājsistēmas iOS5 pieejamība, lai arī mobilajās ierīcēs varētu tikt pie mūzikas pirkšanas. Nu jau ir pieejams arī tur.

Ierakstu cenas atkarīgas no izpildītāja un albuma aktualitātes. Atsevišķu dziesmu cenas ir 0.69, 0.99 un 1.29 eiro, savukārt albumu cenas svārstās no 4.99 līdz 19.99 eiro.

Ieraksti pieejami AAC formātā ar 256 kbps. Ielādētie faili ir brīvi sinhronizējami ar Apple ierīcēm (iPod, iPhone, iPad) un citiem mūzikas atskaņotājiem un telefoniem.

P.S. Arī Apple īsti neatšķir Baltijas valstis - jaunais iTunes līgums, kurams jāpiekrīt katram mūzikas pircējam, mums tiek piedāvāts lietuviešu valodā.

Papildināts Lūk arī AKKA/LAA komentārs:

iTunes tikko ir noslēdzis līgumu ar autortiesību organizācijām astoņās valstīs (tai skaitā Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs) par autoru muzikālo darbu izmantošanu iTunes interneta vietnēs šajās teritorijās. Šīs astoņas autoru organizācijas sarunās ar iTunes pārstāvēja Dānijas mehāniskā ieraksta autortiesību organizācija NCB.

Atzīstami, ka iTunes nokārtoja autortiesību atļaujas pirms uzsāka darbību jaunā teritorijā, un tagad arī Latvijas iedzīvotājiem ir iespējams legāli iegādāties mūziku pasaulē plašākajā mūzikas interneta veikalā. iTunes atzinīgi novērtēja to, ka viņiem bija iespēja ātri un ērti nokārtot ar autortiesībām saistītos jautājumus, noslēdzot deviņpusēju līgumu par darbību visās astoņās valstīs.

NCB (Nordisk Copyright Bureau) ir Ziemeļvalstu Autortiesību birojs, kas apvieno Ziemeļvalstu un Baltijas autortiesību organizācijas, kas administrē muzikālu darbu izmantojumu mehāniskā ierakstā.

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Meiteņu velo, 24

245.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

125.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

315.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7 Pro

395.00 EUR
Pārdod
Bērnu velo, 20

75.00 EUR
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 8, 128GB

395.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

245.00 EUR
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
Pārdod
Vw Golf 5

3200.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies