Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Microsoft izrāda Windows 8

Softs, Mobilie
Microsoft izrāda Windows 8Vakar lielā konferenču centrā ASV, un ne tik lielā kinozālē Rīgā, Microsoft izstrādātājiem un citiem interesentiem prezentēja jauno Windows 8, kas pirmo reizi kopš seniem laikiem, atkal izsauc sajūsmu un neviltotu interesi. Pati OS gan vēl nav pat Beta stadijā, taču ar tās galveno būtību var iepazīties jau tagad.

Galvenais, kas jāzina par Windows 8 ir divas lietas. Pirmkārt - nekas nav mainījies. Otrkārt - viss ir mainījies. Turklāt vairākās frontēs uzreiz.

Par to daļu, kas nav mainījusies. Windows 8 "apakšā" ir tas pats Windows 7, tikai jau vieglāks, tīrāks un universālāks. Tas joprojām spēs darbināt visas tās pašas programmas, ko Windows 7, tāpēc sīkstiem agrāk-viss-bija-labāks datorlietotājiem nebūs jāčīkst, ka viņu vecumvecās programmiņas vairs nebūs lietojamas. Bet nu šī ir tikai viena puse. Otra puse ir daudz aizraujošāka.


Pirmkārt jau tīri tehniski - Windows 8 vēl mazliet tālāk pastiepj vienu no Windows labākajām īpašībām - savietojamību ar dažādas konfigurācijas ierīcēm. Windows 8 rūks gan uz superjaudīgiem superdatoriem, gan uz [palielā] kabatā iebāžamiem ARM planšetdatoriem. Ja praksē tas būs tikpat skaisti kā prezentācijā, datorlietotāju nākotne krāsojas ļoti smukās krāsās.

Otrkārt, Windows 8 ir jauna "skārien-vide" ar Metro dizainu. Metro ir tas jaunais stils, kuru izmanto Windows Phone telefonos - tīras līnijas, lieli burti, lielas pogas (tiles). Īsāk sakot smuki telefonā. Bet datorā? Izrādās, ka arī smuki! "Starta ekrāns" sastāv no daudz dažādām "flīzītēm", kas katra atbild par ko citu. Viena rāda laika ziņas, viena tvitera plūsmu, cita ir vienkārši saīsne kādas programmas palaišanai. Nu gluži kā Windows Phone, tikai ritināšana notiek horizontāli, nevis vertikāli.

Šajā vidē aplikācijas darbojas pārsvarā pilna ekrāna režīmā un ir pilnībā pielāgotas darbam ar skārienjutīgo ekrānu. Tādējādi atkrīt bažas par to, kā bakstot ar pirkstu ekrānā var mazo kursoriņu aizbīdīt un mazajām podziņām. Metro vidē viss ir liels, labi pārskatāms un labi "sataustāms". Un labi integrēts un sinhronizēts. Šī ir lieta, kas man patika visvairāk.

Izmantojot savu mākoņservisu Live/Skydrive Windows 8 automātiski sinhronizēs sistēmas uzstādījumus un lietotāja datus. Tādējādi, nomainot datoru vai vienkārši to pārinstalējot, nenāksies sākt dzīvi no jauna. Atliks vien ielogoties ar savu paroli un visi dati tiks savilkti atpakaļ. Līdzīgs pakalpojums pieejams OS X lietotājiem ar MobileMe, tiesa, nezināmu iemeslu dēļ tieši šo uzstādījumu sinhronizāciju Apple nolēma izmest ieviešot jauno mākoņservisu iCloud.

Ar uzstādījumu sinhronizāciju viss vēl nebeidzas. Tāpat automātiski sinhronizēsies, piemēram, fotogrāfijas no WP telefona un citi dati. Pats lieliskākais, ko noteikti novērtēs daudzi, ir attālināta piekļuve cita datora failiem izmantojot vienkārši interneta pārlūku. Tātad ja pēkšņi mājās vajadzēs kādu failu no darba datora, atliks vien atvērt interneta pārlūku [ielogoties savā Skydrive] un klikšķināt un rosīties pa darba datora failiem. Protams, pieņemot, ka dators atstāts ieslēgts.

Visus Windows 8 labumus, protams, nevar atstāstīt, tāpēc tie, kam ir lielāka interese var doties noskatīties prezentācijas video un uzreiz pēc tam doties izmēģināt jauno Windows 8, kas pieejams lejupielādei šeit. Tikai atcerieties, ka šī pat vēl nav Beta versija! Lietojiet prātīgi.

P.S. Izmantošu iespēju uzrunāt ražotāju un izplatītāju pārstāvjus - vai kāds, lūdzu, nevarētu aizdot PC laptopu W8 testiem? Mums tā ir sagadījies, ka nav pieejams neviens PC...


  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies