Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Kā izdzīvot liftā?

Dažādi

Kā izdzīvot liftā? Lifts ir brīnišķīgs izgudrojums, kurš palīdz cilvēkam saglabāt uzkrāto tauku kārtiņu nākamajai finanšu krīzei. Tomēr tie, kuriem regulāri nākas izmantot Rīgas mikrorajonu liftus, zinās, ka šīs grabošās cilvēku pārvietošanas tvertnes neizceļas ar uzticamas sajūtas radīšanu, nemaz jau nerunājot par estētiku. Tātad - kā izdzīvot liftā, ja tas notrūkst un pakļaujas gravitācijas vilinājumam?

Pastāv teorija, ka varot mēģināt palēkties tieši pirms lifta piezemēšanās; taču šis paņēmiens netur kritiku vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt - kā noteikt, kad palekties? Bez tam šāds paņēmiens prasītu lielisku reakciju, turklāt aprēķini rāda, ka palēkšanās nav sevišķi efektīva, jo ļauj tikai nenozīmīgi samazināt jūsu kritiena ātrumu. Palēciena paņēmiena iespējamību liek apstrīdēt arī tas, ka brīvā kritienā palēkties varētu nemaz nebūt tik viegli.
Brīvā kritiena fakts, kas salīdzināms ar bezsvara stāvokli, liek apšaubīt arī cita paņēmiena iespējamību - nomesties guļus uz lifta grīdas. Tiesa, tipiskā Pļavnieku liftā nogulšanās uz grīdas arī normālā situācijā varētu nebūt vienkārša, tomēr guļus ir labas iespējas pasargāt sevi no lūzumiem, lai arī jebkādu amortizācijas iespēju zaudē iekšējie orgāni un smadzenes.


Lai nu kā, tieši guļus iespējas sevi pasargāt esot vislabākās, tāpēc recepte būtu šāda: izvēlēties gana lielu liftu un apgulties uz grīdas tajā vēl pirms lifts sāk krist. Ja jūsu lifts ir par mazu vai arī sakautrējaties tajā zvilnēt, esat dimbā.

Tagad labās ziņas: vai zināt, kas ir Betija Lū Olivera? Tā sauc dāmu, kura iekļuva Ginesa rekordu grāmatā kā visgarāko lifta kritienu izturējušais cilvēks. Patiesībā viņai nepaveicās divkārt: vispirms nelaimīgajā 1945.gada 28.jūlijā Empire State Building ēkas 79.stāvā biezas miglas laikā ietriecās B-25 bumbvedējs, kura eksplozija liftā strādājošo Betiju aizsvieda prom no posteņa un radīja smagus apdegumus; vēlāk, kad glābēji cietušās nogādāšanai drošākā vietā izmantoja liftu, tas notrūka un nogāzās pagrabā 75 stāvus zemāk. Betiju Lū nācās glābt vēlreiz, viņa izveseļojās un piecus mēnešus vēlāk atgriezās liftā, tādējādi izpelnoties komplimentus par "iekšām" braukt ar liftu līdz pat pēdējiem ēkas stāviem. Šī meitene nodzīvoja vēl gandrīz 50 gadus un stāsts par viņu iekļuva ne tikai Ginesa rekordu grāmatā, bet arī Vikipēdijā un Kakao.

Lai jums jauks brauciens liftā.

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Google Pixel 7 Pro

425.00 EUR
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

295.00 EUR
Pārdod
Pilsētas velo Gazelle Orange

235.00 EUR
Pārdod
Bērnu velo, 20

75.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

135.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 8, 128GB

395.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

375.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies