Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Guntis

Daudz labāk, daudz vairāk, daudz lētāk! Ziņas no WWDC

Apple, Softs

Daudz labāk, daudz vairāk, daudz lētāk! Ziņas no WWDC

Par jaunumiem Apple pasaulē raksta Guntis no MacPasaule.lv

 

Vakar Sanfrancisko pilsētā Apple iesāka Mac un iOS programmu izstrādātājiem veltīto konferenci ar jaunāko Mac OS X un iOS operētājsistēmu un “mākoņpakalpojumu” prezentāciju. Jaunumu ir tik daudz, ka aprakstīt visu ir neiespējami, tāpēc to visu var raksturot vienā vārdā — neaptverami! :-)

 

Bet tagad par visu pēc kārtas. Vispirms par jauno Mac OS X Lion.

 

Mac OS X Lion


Izskatās, ka šīs operētājsistēmas nosaukums pilnībā attaisno tās piedāvātās iespējas. Apple ir veltījusi ļoti daudz laika un izmanības, lai pilnveidotu pat visvienkāršākās lietas, piemēram tādas kā dokumentu saglabāšana kā arī programmu un atvērto dokumentu logu un palešu atjaunošana pēc datora pārstartēšanas. “Lauva” saglabā dokumentus automātiski, tāpēc turpmāk studentiem nebūs jākrīt izmisumā, kad dienu pirms ieskaites kāds maziņš radinieks pienāk pie dartora un kamēr students ar vienu aci skatās filmu, bet ar otru guļ, patur ilgāk nospiestu kādu mazu apaļu podziņu datora stūrī, pēc kā ekrāns paliek melns un neparasts… Kad šis mazais radinieks paaugsies, viņš nespēs saprast, kāpēc datorindustrijai vajadzēja 25 gadus, lai izdomātu tik elementāru lietu kā dokumentu automātisku saglabāšanu… Saglabājot dokumentus, operētājsistēma saglabā arī dokumenta izmaiņu vēsturi, līdz ar to iespējams “atgriezties pagātnē” (līdzīgi kā pašreizējās Mac OS X failu “Laika mašīnā”) un salīdzināt izmaiņas, atjaunot iepriekšējo versiju, vai fragmentāri pārkopēt iepriekšējās versiju elementus gala versijā.


Lion

Žesti. Jaunās Mac operētājsistēmas vadība kļūst aizvien līdzīgāka iOS ierīcēm ar skārienjūtīgo ekrānu. Tagad daudzus no iOS ierīcēs izmantotajiem žestiem, pateicotiesMagic Trackpad, varēs izmantot arī uz Mac: Pavirzām 3 pirkstus pa skārienpaliktņa virsmu uz augušu un atveras Mission Control — jauns dokumentu logu, Dashboard un Spaces pārvaldes ekrāns. Pavirzām 3 pirkstus la labi vai pa kreisi — pārslēdzamies starp atvērto programmu dokumentu logiem, ritināmies pa dokumentu uz augšu vai leju, virzot divus pirkstus pa skārienpaliktni uz augšu vai uz leju. Pārslēgties starp dokumentiem pilnekrāna programmās varēs ar divu pirkstu kustību pa labi vai pa kreisi.

Ļoti daudz uzmanības veltīts Mail programmas uzlabošanai. Tagad pastkastes ir redzamas horizintālā joslā gar augšmalu, bet kreisā mala veltīta epastu sarakstam ar nelielu priekšskatu, bet lielākā ekrāna daļa — epasta satura apskatei. Var redzēt spēcīgu Mail for iPad ietekmi. Papildus jaunumi ir teksta formatēšanas josla, birkas un īpašs sarakstes skatījums.

Mail

Arī Safari ir uzlabots, ieguvis pilnekrāna režīmu un iespēju pievienot interesantākās lapas “lasīt vēlāk” sarakstam (kas automātiski sinhronizēsies ar iOS 5 ierīcēm).

 

App Store. Jaunais Mac programmu veikals piedāvās iespēju nopirktās programmas instalēt visos datoros, kas piesaistīti jūsu Apple ID kontam un jūsu kredītkartei. Ģimenei tas ir ārkārtīgi izdevīgi un … lēti! Ja gadījumā jums atsūtīs failu, kuru Mac nespēs atvērt, App Store meklēs programmu, kas to spēj izdarīt.

 

Arī programmu startēšana tagad kļuvusi līdzīgāka iPad darbvirsmai. Viens klikšķis un darbvirsmas bilde kļūst miglaina un uz tās kļūst redzamas visu programmu ikonas. Ikonas var kārtot grupās, tāpat kā tas ir iOS mobilajās ierīcēs.

Launchpad

Visas 250+ jaunās iespējas aprakstītas šeit.

Šeit pieminēšu tikai dažas no tām:

 • Tā kā jaunā Mac OS X būs nopērkama tikai kā lejupielādējama programma, tad kā to varēs pārisntalēt sistēmuārkārtas gadījumā, bez optiskā diska? — izrādās, ka Lion izveido īpašu partīciju uz cietā diska ārkārtas situācijām, no kuras tā var pati sevi atjaunot.
 • Iespēja lejupielādēt augstākas kvalitātes balsis priekš VoiceOver programmas.
 • Mac kursora bultiņa tagad ir izveidota, izmantojot vektoru grafiku — kursoru var palielināt, nezaudējot tā kvalitāti.
 • Adrešu grāmatā varēs ievadīt dzimšanas dienu datumus bez gadskaitļa. Droši vien par godu daiļā dzimuma pārstāvēm ;)
 • Iespēja apmainīties failiem ar jums blakus esošajiem Mac lietotājiem, izmantojot AirDrop bezvadu tīkla tehnoloģiju (aizmirstiet par tīkla konfigurēšanu).
 • Automators varēs izfiltrēt interneta adreses vai tālruņu numurs un pārvērst jebkuru tekstu par ePub dokumentu / grāmatu.
 • FileVault 2 nodrošina visa diska (nevis tikai lietotāja konta mapes) šifrēšanu. Ir iespējams šifrēt arī ārējos cietņus un nepieciešamības gadījumā momentā izdzēst šifrēšanas atslēgu, pēc tam sistēma iznīcinās arī šifrēto saturu.
 • Krietni uzlabota Spotlight meklēšana, izmantojot mākslīgo intelektu. Šīs pašas iespējas redzamas arī Mail programmā.
 • Īpašs veltījums tiem, kas nespēj aizmirst kādas citas operētājsistēmas uzvedību, kad lietotājs ievelk esošā mapē citu mapi, kuras nosaukums sakrīt ar tur jau esošas mapes nosakumu — tagad arī Finder piedāvās apvienot mapju saturu. Iezīmējot vairākus failus pārvietošanai, pie kursora parādās birka ar iezīmēto failu skaitu. Un vēl viens pārsteigums — logu izmēru varēs mainīt no jebkuras malas. Labais apakšējais stūris aiziet vēsturē… tāpat kā ritjoslas — tās parādās tikai dokumenta ritināšanas laikā un pēc tam izgaist.
 • iCal piedāvā gada pārskatu un “karstuma zonu” skatu — iespēju redzēt aizņemtākos un brīvākos laika posmus.
 • iChat tagad apvieno visus kontaktu sarakstus vienā logā un saraksti ir iespējams kārtot pa cilnēm.
 • iWork un MS Office dokumentus varēs atvērt apskatei un izdrukai Preview programmā.
 • QuickTime atskaņotājs var apvienot divus video vienā failā vai noeksportēt tikai audio kanālu kā atsevišķu failu. (Brīnišķīga lieta, kad lekciju video ierakstus gribas klausīties uz austiņām un video nav vajadzīgs).
 • Lietotājam pieslēdzoties Gmail, Yahoo vai AOL e-pasta kontam caur Safari, būs iespēja noradīt, lai Mail programma izmanto šo kontu. Atkrīt papildus Mail programmas lietotāja konta konfigurācija.
 • Lion piedāvā jaunu migrācijas asistentu, kas palīdz ne tikai Mac lietotājiem pārcelties uz jaunu Mac, bet pirmo reizi arī Windows lietotājiem pārcelt savus datus uz Mac.
 • Iespēja pieslēgties attālinātam Mac’am, netraucējot pie tā strādājošo lietotāju.
 • Ļoti vienkārša pieeja burtiem ar diakritiskajām zīmēm — nospiežam uz tastatūras burtu un turam to nospiestu, kamēr parādās visas šī burta variācijas, tad izvēlamies vajadzīgo. Tieši tāpat kā iOS ierīcēs.
 • Xsan failu sistēma iebūvēta Lion operētājsistēmā!
 • Lion serveris vairs nav atsevišķs produkts, bet operētājsistēmaspapildprogrammu pakete par aptuveni €50. Šī programmu pakete iekļauj lietotāju profila menedžeri, Wiki serveri, iCal serveri, e-pasta serveri, failu apmaiņas serveri priekš iPad, kā arī Xsan failsistēmas administrēšanas programmatūru.

Apple ziņo, ka Lion būs pieejama šā gada jūlijā par … €30! Tāpat kā jebkuru citu App Store veikalā pirktu programmu, to varēs instalēt uz līdz pieciem jūsu Apple ID kontam piesaistītajiem Mac datoriem. Tas nozīmē, ka dažiem sistēmas jauninājums izmaksās € 6.00 uz vienu datoru. Tiešām būs interesanti paskatīties, kādu cenu politiku veidos Microsoft priekš Windows 8. :-)  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
MacBook Retina

625.00 EUR
Pārdod
iPhone 7 Gold 32GB

155.00 EUR
Pārdod
GoPro Hero 5_ 64GB

165.00 EUR
Pārdod
iPhone X 64GB

420.00 EUR
Pārdod
MagSafe 85W

45.00 EUR
Pārdod
Apple CD_DVD_RW

30.00 EUR
Pārdod
MagSafe 1/2 Cable 2m

15.00 EUR
Pārdod
DDR2 2GB x 2 gab

30.00 EUR
Pārdod
Apple Remote

15.00 EUR
Pārdod
PS3 Games_Accesories

10.00 EUR
Pārdod
Nintendo Switch Case

35.00 EUR
Pārdod
iPhone 7 Gold 32GB

155.00 EUR
Pārdod
Nintendo Switch_Case

20.00 EUR
Pārdod
MacBook Pro 2017

750.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies