Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Guntis

Jauni iMac modeļi [quad core, Thunderbolt]

Tehnika, Apple

Jauni iMac modeļi [quad core, Thunderbolt]Par jaunumiem Apple pasaulē raksta Guntis no MacPasaule.lv

Apple ir izlaidusi jaunus iMac modeļus ar Intel “Sandy Bridge” Core i5 un i7 procesoriem, Thunderbolt datu apmaiņas (un video) kanālu, kā arī FaceTime HD video kameru.

Jaunie iMac modeļi ārēji neatšķiras no iepriekšējās paaudzes — tie paši Unibody alumīnija korpusi un 21.5″ un 27″ izmēra ekrāni, bet iekšpusē izmaiņas ir ievērojamas: Pirmās paaudzes Core i3 un Core i5 procesorus ir nomainījuši otrās paaudzes “Sandy Bridge” Core i5 un i7 četrkodolu procesori. 21.5″ modeļos ir izmantoti 2.5 un 2.7 GHz Core i5 4-kodolu procesori ar 6 MB L3 kešatmiņu, bet 27″ modeļi tiek kpomplektēti ar 2.7 GHz vai 3.1 GHz 4-kodolu procesoriem ar 6 MB L3 kešatmiņu. Abu izmēru jaudīgākos modeļus ir iespējams aprīkot ar vēl jaudīgākiem Core i7 procesoriem — 21.5″ modeli ar 2.8 GHz un 27″ modeli ar 3.4 GHz 4-kodolu Core i7 procesoru, kas Turbo Boost režīmā var sasniegt 3.8 GHz takt-frekvenci.


Visi modeļi ir aprīkoti ar 4 GB 1333 MHz DDR3 atmiņu un izņemot 21.5″ pamatmodeli, kas aprīkots ar 500 GB cieto disku, visi pārējie modeļi ir aprīkoti ar 1 TB cietajiem diskiem un ar piemaksu iespējams pasūtīt arī 256 GB SSD disku — gan esošā cietā diska vietā, gan kā otro disku. Pēdējā variantā Mac OS X tiek instalēta uz SSD, tādējādi krietni uzlabojot datora ātrdarbību un atstājot HDD visā pilnībā lietotāja failiem.

Tāpat ievērību izpelnās jaunās iMac grafiskās kartes — 21.5″ pamatmodelis ir komplektēts ar AMD Radeon HD 6750M grafisko karti ar 512 MB GDDR5 atmiņu, bet jaudīgākais un 21.5″ modelis un 27″ pamatmodelis ar Radeon HD 6770M grafiskajiem procesoriem, bet jaudīgākajam 27″ modelim tiek izmantota Radeon HD 6970M grafiskā karte ar 1 GB GDDR5 atmiņu, ko pēc pasūtījuma iespējams komplektēt arī ar 2 GB GDDR5 atmiņu.

Jaunie Intel Core i5 otrās paaudzes procesori un AMD Radeon HD grafiskās kartes nodrošina vidēji 16–22% lielāku jaudu, salīdzinot ar iepriekšējās paaudzes iMac 27″ visjaudīgāko modeli, kas ir diezgan labs rādītājs. (Macworld testi šeit).

Vēl viena interesanta nianse — jaunajos iMac centrālais procesors un grafiskā karte nav pielodēti pie pamatplates, tāpēc tos ir iespējams nomainīt atsevišķi. Tas paver iespējas nelieliem datora uzlabojumiem pēc tā iegādes (jautājums tikai par rūpnīcas garantiju) un krietni vien palētinās datora remontu, kam beigusies garantija, jo vairākos gadījumos nebūs jāmaina visa pamatplate, un pašas pamatplates maiņa vairs nebūs tik dārga.

Thunderbolt datu kanāls nodrošina 10 Gbps datu apmaiņas ātrumu starp datoru un perifērijas ierīcēm. Apple ir apvienojusi Thunderbolt ar Display Port, būtībā izmantojot divus 10 Gbps Thunderbolt kanālus vienā vadā, kas nodrošina video ieeju/izeju vienā kanālā un datu apmaiņu otrā. 27″ modelim ir 2 Thunderbolt porti un līdz ar to iespējams pieslēgt pat divus papildus ekrānus, kam ir DisplayPort ieeja. Jauno iMac var izmantot arī kā papildus ekrānu otram datoram. (Nosacījums ir tāds, ka otram datoram arī ir jābūt ar Thunderbolt portu. Iepriekšējās paaudzes DisplayPort video izeja nav saderīga ar jauno iMac Thunderbolt video ieeju, kaut arī porti izskatās identiski.)

Visi jaunie iMac datori no rūpnīcas ir komplektēti ar Mac OS X “Snow Leopard”, bezvadu klaviatūru un Magic Mouse peli vai Magic Trackpad Multitouch paliktni, un iLife programmu paketi, kas padara tos pievilcīgus mājas lietotājiem, un par nelielu summu Mac App Store veikalā ir iespējams iegādāties iWork ofisa programmas — Pages, Numbers un Keynote (€15.99 par programmu). Apple ir publicējusi labas video apmācības šo programmu lietošanai.

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Samsung Galaxy S10e black

209.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7 Pro

499.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

425.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

395.00 EUR
Pārdod
Pilsētas velo Gazelle Orange

235.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

135.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies