Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Tests: Nokia E7

Tehnika, Testi

Tests: Nokia E7

Domājot par Nokia, ir grūti neietekmēties no tīmeklī valdošā noskaņojuma. Uzņēmuma nespēja ātri reaģēt uz tirgus pievēršanos viedtālruņu invāzijai un tehnoloģiju sabiedrības sen norakstītās Symbian spītīga uzturēšana nostādīja reiz neapšaubāmi vadošo mobilo tālruņu ražotāju tik neveiklā situācijā, ka tam nācās meklēt glābēju investora Microsoft personā. Neapspriedīsim šīs savienības lietderīgumu, jo pirmie “Microkia”, kā šo savienību apsaukā tehnoloģiju blogeri, tālruņi vēl tikai nāks, bet pagaidām Nokia turpina eksistēt pa vecam, laiku pa laikam izlaižot arī kādu jaunu Symbian viedtālruni. Tāds ir arī Nokia E7 - šobrīd plaši reklamēta saziņas ierīce, viena no pirmajām un nedaudzajām, kuras darbina tik ļoti kritizētās Nokia operētājsistēmas Symbian trešā versija, smukuma pēc apzīmēta ar Symbian^3

 

 


Nopietns aparāts segmenta faniem

 

Nokia E7 acīmredzami paredzēts biznesa galam, tāpēc E7 plauktā neredzēsim ņirbam dzīvespriecīgas krāsas - tālrunis pieejams tikai melnas vai sudrabotas krāsas korpusā. Toties kāds ir šis korpuss! Tas veidots no anodēta alumīnija un tik solīds, ka pat nenāk prātā piesieties tālruņa diezgan ievērojamajam svaram. E7 gan arī ir liels tālrunis, jo aprīkots ar 4 collu AMOLED ekrānu, kurš viegli būtu saucams par izcilu, ja vien būtu labāk lietojams ārā saulainā laikā. 

 

E7 trumpis citu viedtālruņu vidū ir fiziska QWERTY tastatūra, kas paslēpta tālruņa iekšpusē un pieejama, ja ar īpašu pirkstu kombināciju tālruņa priekšpuse tiek pastumta sānis. Šī ekstra, lielākoties izsaucot “ohh!” veida reakciju klātesošajos, varbūt dažam varētu likt apspriest atbīdīšanas mehānisma ilgmūžību, tomēr šī operācija sajūtās šķiet droša un šaubas nerada. Līdztekus fiziskajai tastatūrai tekstu var ievadīt arī no skārienjutīgā ekrāna, kas ir arī labi, jo tālruņa atvēršana prasa treniņu un liekas neērta, kam par iemeslu ir mehānisma stingrums un korpusa noapaļotās formas - vienkārši nav, aiz kā satvert. Toties, kad atvērta, fiziskā klaviatūra izrādās ļoti kvalitatīva un ērta. Sākumā gan mazliet sagādā grūtības pogu izvietojums vertikālās, nevis, kā ierasts, slīpās kolonnās, tomēr pie tā ātri var pierast un tad jau teksta ievade kļūst par izpriecu.

 

Vēl viena E7 īpatnība ir nenoņemams aizmugurējais vāciņš un akumulators. SIM karte tālrunī ieliekama ar īpašas no sāniem izbīdāmas šūplādītes gādību, bet atmiņas kartei vietas vispār nav - varbūt šo neērtību kompensēs 16GB atmiņas klātesamība? 

 

E7 nav pats pogotākais tālrunis. Galvenā - “mājas” poga - ir šaura un varētu pat teikt, ka neuzkrītoša, ja vien tajā nebūtu iemontēta svītriņas formas statusa gaismiņa, kura gaidīšanas režīmā “elpo”, ritmiski un lēni iedegoties un nodziestot. Tas izskatās ļoti skaisti un palīdz ieraudzīt tālruni tumsā. 

 

Pārējās pogas, ja neskaita gluži parasto fotokameras slēdža pogu, ir radījis kāds atsperīšu maniaks: ja arī pabīdāmas atslēgšanas pogas atgriešanās savā vietā varbūt nav unikāla, tad bīdāma skaļuma regulēšanas poga, kura vienmēr atgriežas vidus pozīcijā, ir diezgan neparasta un pat neērta, jo ir ļoti maziņa.

 

Nokia E7 ir lieliski aprīkots tālrunis: tas atbalsta teju vai visus šodien pieejamos mobilās saziņas standartus, kā arī n paaudzes WiFi. E7 var pielietot arī kā televizoram pieslēdzamu video atskaņotāju, izmantojot HDMI pieslēgvietu. Attēlu un video uzņemšanai paredzēta 8 megapikseļu fiksēta fokusa kamera ar diožu zibspuldzi, bet otra kamera ierīces priekšpusē paredzēta videozvaniem.

 


 

E7 Ahilleja papēdis Symbian

 

Symbian^3 ir pretrunīgi vērtēta operētājsistēma. Tā ir ļoti atšķirīga no savām iepriekšējām versijām un radīta, mēģinot noķert viedtālruņu tirgus favorītus iOS un Android.

Symbian izskatās kā moderna mobilā operētājsistēma, tai ir vairāki (nu labi, trīs) mājas ekrāni, kuros lietotājs var izvietot savus vidžetus (widgets jeb sīkprogrammas) vai biežāk lietojamo aplikāciju saīsnes ikonu izskatā. Šeit gan arī pirmā īpatnība, kas krīt acīs: vidžetus nevar izvietot kā ienāk prātā, jo tiem paredzēti noteikti ekrāna segmenti (6 katrā ekrānā), bet programmu saīsnes jeb ikonas pieejamas tikai ar īpaša vidžeta starpniecību, kura visām četrām pozīcijām jābūt aizpildītām. Tas ir pretrunā ar, piemēram, Android sastopamo vienkāršo ikonu izvilkšanu uz mājas ekrāna, un rada sajūtu, ka programmatūru izstrādājis padzīvojis, pārbaudītas vērtības cienošs konservatīvs onkulis, nevis uzņēmums, kurš karsti vēlas paturēt tirgus līderpozīcijas. 

 

Pārējā Symbian^3 lietošana ir vairāk vai mazāk intuitīva un saprotama, tomēr mazliet citāda nekā konkurentiem. Lai arī visur jūtama konsekvence un, ja tā var teikt, rakstura stingrība, Symbian pēdējais laidiens pavisam noteikti atpaliek no citām modernajām operētājsistēmām lietošanas intuitivitātē. 

 

Uzkrītošas ir latviskotās saskarnes īpatnības: lai arī ekrānā vietas ir atliku likām, izvēlnēs ir ļoti daudz saīsinājumu - rodas iespaids, ka tulkotājs ir ļoti steidzies, jo reizēm kāds paziņojums parādās kā vesela saīsinājumu virkne, kurā no kādiem desmit vārdiem nesaīsināti ir tikai saikļi. Par mistisko opciju “darbs ar pārsegu” laikam sūdzēties nevar, jo arī konkurentu latviskotajās versijās ir grūti saprotamas neparastības.

 


 

Tiem, kas vienmēr mākonī

 

Darbojoties ar tīklu, rodas aizdomas, ka operētājsistēmas radītāji ir pārliecināti: šo tālruni lietos turīgi cilvēki (kāpēc ne, paskatieties vien uz cenu), kuriem nerūpēs datu savienojuma izmaksas un vienmēr tuvumā būs rozete ar lādētāju, tāpēc datu pieslēgumam labāk būt visu laiku ieslēgtam. Attiecīgi bezvadu datu pieslēguma opcijas šajā tālrunī viennozīmīgi orientētas uz to ieslēgšanu, nevis izslēgšanu. Pat ieslēdzot opciju “vienmēr jautāt” pie datu pieslēguma izmantošanas, ierīce ar jautāšanu neaizraujas un labprāt pieņem, ka esat ļoti aizņemts un varbūt dusmosieties, ja vienmēr jautās. Toties ar labiem padomiem E7 gan neskopojas un izdevīgos momentos uz ekrāna parāda aicinājumu padziļināti izglītoties attiecīgās funkcijas izmantošanā, kas noteikti ir noderīgi, tomēr drīz vien sāk kaitināt un beidzas ar attiecīgās opcijas atslēgšanu. Grūti saprast, vai Nokia vēlas izglītotu tālruņa lietotāju vai arī vienkārši uzskata, ka viņš ir muļķadesa; sliekties uz pēdējo variantu liek fakts, ka ikvienas konteksta izvēlnes augšgalā ir izvietots elements “Parādīt atv.progr.”, kaut arī šī funkcija - parādīt atvērtās programmas - ir pieejama, ja mazliet patur nospiestu fizisko “mājas” pogu. 

 

Var jau būt, ka operētājsistēmas nepilnības var norakstīt uz brieduma trūkumu. Tālruņa darbībā vietām novērojamas dīvainības, kuras diez vai ir radītas “speciāli”. Tādas ir, piemēram, “saspiežot ar pirkstiem” tuvināšanas iespējas epizodiskā klātesamība navigācijā (vietām ir, vietām nav), skaļuma regulēšanas nestrādāšana spēlēs vai arī enerģiju taupoša ekrāna aptumšošanās spēles laikā, lai arī parasti šādā veidā akumulators tiek taupīts tikai tad, kad tālrunis netiek izmantots.

 

Runājot par navigāciju - Nokia piedāvā Ovi Maps navigāciju ar bezmaksas kartēm, kuras gan nemaz pilnā apjomā nav instalētas tālrunī, tādēļ vismaz lietošanas sākumā bieži var nākties ekrānā redzēt atrodamies sevi nekurienē, kura kļūst par detalizēti kartētu apkārtni tikai kaut kad vēlāk (kartes lejupielāde notiek “pa kluso” un nav vardarbīgi pieprasāma). Toties pēc lejupielādes kartes ir pat neparasti detalizētas, tajās sazīmētas pat sīkākās meža stigas, bet reiz navigācija pat ieteica nogriezties “viegli pa kreisi” ceļā, kurš oficiāli tika likvidēts pirms kādiem desmit gadiem, iztaisnojot un asfaltējot šoseju (tagad vecā ceļa vietā jau ir mežs). Arī latviešu valodas balss norādes jāielādē no tīkla un arī tās nav perfektas, jo meitene runā gramatiski nepareizi.

 

Saka jau, ka nekļūdās tas, kas neko nedara. Nokia dara daudz un Symbian ir piebāzts ar visdažādāko mūsdienu viedtālrunim raksturīgo funkcionalitāti. Tas spēj attēlot dažādus ofisa dokumentus un sinhronizēties ar Microsoft Exchange, ir aprīkots ar F-Secure mobilo tālruņu datu aizsardzības risinājumu. Protams, ir arī iespēja pieslēgties populārāko e-pasta sistēmu pastkastēm un izmantot īpašu aplikāciju socializācijai feisbukos un tviteros, bet, ja kaut kas pietrūkst – tālruņa funkcionalitāti var paplašināt no operētājsistēmā labi integrētā Nokia aplikāciju internetveikala Ovi Store, kurā pieejami vairāk nekā 35 tūkstoši aplikāciju.

 


 

Aristokrātiski ieturēts

 

Gandarījumu nesagādā E7 ātrdarbība: lai arī visā visumā tālrunis nav uzkrītoši bremzīgs, tomēr tas nesteidzas zibenīgi reaģēt uz skārieniem un izvēlnes vai ekrānus atver ar cieņu, ieturot konsekventu pauzīti, kura gan kaitinoša kļūst tikai tad, kad gribas kaut ko izdarīt (piemēram, piezvanīt) tiešām ātri. Arī lejupielādētās programmas lielākoties instalējas uzkrītoši ilgi, kas gan varētu būt arī akmens operētājsistēmas dārziņā. Mūsdienīgs, vismaz 1GHz ātrs procesors E7 patiešām nekaitētu.

 

Cik tad daudz enerģijas apēd tik liels tālrunis? Izrādās, ka pat ar gandrīz visu laiku ieslēgtiem datu pārraides pakalpojumiem E7 itin viegli sasniedz 3-4 dienas ar vienu uzlādi, kas tik lielekrānainam aparātam ir gana solīds rādītājs.

 

Slēdziens

 

Nokia E7, lai arī ar savām nepilnībām, dīvainā kārtā neatstāj nepatīkamu pēcgaršu; tieši otrādi, atkal un atkal gribas sajust rokās vēso metāla korpusu un ar elastīgu klakšķi atklāt tastatūru, kura tūliņ izgaismojas, aicinot uzsist kādu SMS vai čiepstu. Šis tālrunis ir lielisks piemērs sava ražotāja šībrīža spējām: Nokia prot ražot ļoti augstas kvalitātes tehniku, kurā tiek instalēta neatbilstoši laba programmatūra. Nevar teikt, ka Symbian^3 ir slikta vai nekonkurētspējīga, nē - tā vienkārši ir mazliet dīvaināka un mazliet neērtāka nekā konkurējošās iOS un Android, tajā pašā laikā būdama gana moderna un iespējām bagāta. Protams, Symbian trūkumi pasliktina E7 izredzes viedtālruņu tirgū, tomēr tie, kuriem nelielas lietošanas neērtības pārsver tehnisks augstvērtīgums, Nokia E7 var izrādīties labs pirkums. 

 

Plusi:

  • glīts, ļoti kvalitatīvs alumīnija korpuss
  • ērta, kvalitatīva fiziskā QWERTY tastatūra
  • plaša funkcionalitāte, dažādu savienojumu atbalsts, datu drošības risinājums
  • izcils AMOLED ekrāns (tomēr sk. mīnusus)
  • 16GB iebūvētā atmiņa

 

Mīnusi:

  • ekrāna malu tuvums korpusa malām nereti noved pie nejaušas ekrāna pogu nospiešanas
  • brīžiem lēna reakcija uz skārieniem, izvēlņu atvēršanām
  • fotokamerai nav autofokusa
  • ekrāns saulainā laikā grūti lietojams ārpus telpām
  • operētājsistēma Symbian^3 mazliet vecmodīga, mazliet neintuitīva, nenostrādāta
  • ātrdarbība varēja būt labāka
  • programmas instalējas ļoti ilgi
  • nav iespējas ievietot atmiņas karti (tomēr ir iebūvēta 16GB atmiņa)
  • dārgs

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Google Pixel 7 Pro

499.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

395.00 EUR
Pārdod
Pilsētas velo Gazelle Orange

235.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

135.00 EUR
Pārdod
Bērnu velo, 20

75.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

425.00 EUR
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S10e black

209.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies