Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Guntis

Apple atver Mac App Store

Softs, Apple

Apple atver Mac App StorePar jaunumiem Apple pasaulē raksta Guntis no MacPasaule.lv

Šodien iznāca Mac OS X 10.6.6 jauninājums un līdz ar to — Mac App Store. Mac App Store ir programma, mājas lapa un interneta veikals Mac programmām. Tagad ne tikai iOS (iPhone, iPod touch un iPad), bet arī Mac programmas varēs iegādāties vienā veikalā.

Veikals atvērās ar 1000 Mac programmām. Daļa no tām ir brīvprogrammas, daļa maksas programmas. Ir vērojama tendence ievērojami samazināt programmu cenas. Tā, piemēram, Apple Aperture līdz šim kārbiņā maksāja $200, bet lejupielādes versija maksā tikai $89. Milzīga starpība! Arī iWork līdzšinējo $79 vietā maksā $20 par katru programmu (kopā $60). Kāpēc tāds cenu kritums? Viens iemesls ir tas, ka App Store neatbalsta atlaides uz programmu jauninājumiem. Programmu izstrādātāji maksas programmām var izvēlēties divus tirdzniecības veidus — vai nu piedāvāt pirmo versiju par pilnu cenu un katru nākamo versiju esošajiem klientiem piedāvāt par brīvu, vai arī par katru versiju noteikt zināmu maksu. Šie nosacījumi tad arī ir noveduši pie programmu cenas samazinājuma, bet vairumā gadījumu lietotājiem droši vien nāksies maksāt pilnu cenu par katru nākamo programmas versiju.


Priecē tas, ka vairākas solīdas Mac programmu firmas jau ir paspējušas izvietot savus produktus jaunajā veikalā. Te var minēt OmniGroup programmas un arī Pixelmator. Pēdējā pat ir uzrakstījusi savus apsvērumus, kāpēc viņiem App Store šķiet tik labs risinājums. Iesaku palasīt. Viens no iemesliem, kāpēc nelielām firmām šis veikals ir tik izdevīgs, ir tas, ka programmas izstrādātājam atkrīt nepieciešamība uzturēt programmas reklāmu savā mājas lapā, atkrīt nepieciešamība uzturēt lejupielādes serverus, kā arī tirgot programmu un izsniegt licences. Tagad to visu savā pārziņā paņem Apple, par to paturot sev 30% no maksas produktu cenas. Lai gan pirmajā brīdī šķiet, ka komisijas maksa ir diezgan liela, programmu izstrādātāji uzskata, ka tas vienalga ir izdevīgāk, jo tagad viņi vairāk laika varēs ieguldīt programmu izstrādē un mazāk būs jāķēpājas ar bankām, serveriem un citām blakus lietām.

Pagaidām uzskatāmākais iztrūkums veikalā ir Adobe un Microsoft firmu produkcija. Iespējams, ka ar laiku arī lielās kompānijas sāks piedāvāt savus produktus Mac App Store, lai gan atšķirībā no iOS programmām, Apple pagaidām atļauj iegādāties Mac programmas arī no citu firmu mājas lapām vai veikaliem.

App Store programma automātiski iekopē programmu Applications folderī un ieliek tās ikonu Dokā.

Noslēgumā vēl jāpiemin, ka App Store veikalā iegādātajām programmām nav seriālo numuru. Tās ir aizsargātas ar digitālo autortiesību aizsardzības mehānismu. Tiem, kas godīgi pērk programmas, tas ir liels ieguvums — turpmāk nomainot datoru uz jaunu, vairs nebūs jāuztraucas par nozaudētām licencēm vai seriālajiem numuriem. Atliks tikai autorizēties App Store un vēlreiz lejupielādēt nopirktās programmas.


  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies