Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Guntis

Rudens jaunumi no Apple

Tehnika, Apple

Rudens jaunumi no Apple Par jaunumiem Apple pasaulē raksta Guntis no MacPasaule.lv

Vakar preses konferencē Apple iepazīstināja ar jaunajiem multimediju produktiem šī gada nogalei. Jaunumu ir daudz, tāpēc īsumā par visiem pēc kārtas:

iOS 4.1

Nākamnedēļ Apple sola izlaist iOS 4.1 versiju, kas likvidēšot visas problēmas nesen kā iznākušajā mobilo ierīču operētājsistēmā. Gan tuvuma sensora problēmas iPhone 4 aparātā, gan iPhone 3G lēno darbību un biežo programmu uzkāršanos. Jaunums būs plaša dinamiskā diapazona fotogrāfiju uzņemšana, kur foto aparāts viens bildes vietā uzņem trīs bildes — vienu ar aprēķināto ekspozīciju, vienu pāreksponējot un vienu neizeksponējot līdz galam. Tad visi trīs attēli ar speciālu algoritmu palīdzību tiek apvienoti vienā, paplašinot attēla dinamisko diapazonu. Spēļu mīļotājus iepriecinās Game Central, kas ietver sociālo tīklu daudzlietotāju spēlēm tiešsaistē.

iOS 4.2

Novembrī paredzama iOS 4.2, kas nodrošinās visas iOS 4.1 iespējas uz iPad, kā arī sniegs iespēju izdrukāt dokumentus uz bezvadu tīklam pieslēgtiem printeriem (vai uz datora izdalītiem koplietošanai caur WiFi tīklu). Šis ir plats solis iOS ierīču pilnvērtīgai lietošanai biznesa vidē.


iTunes 10

Mazliet negaidīti Apple izlaida iTunes 10. versiju. Sakarā ar to, ka šogad pirmo reizi mūzikas lejupielādes apjoms ir pārsniedzis CD tirdzniecības apjomus, Apple ir nolēmusi to atspoguļot iTunes ikonā, izņemot no tās kompaktdisku un tā vietā ieliekot vienkārši zilu fonu. Jaunā versija izceļas ar (pēc manām domām) izskatīgāku interfeisu — visas krāsainās ikoniņas kreisajā sānjoslā ir aizstātas ar pelēkām ikonām, kas rada viengabalaināku skatu.

iTunes programmā tagad ir integrēts sociālais tīkls Ping priekš mūzikas, kur lietotāji var sekot cits citam kā tas ir Facebook vai Twitter lapās, bet šoreiz tas viss saistās tieši ar mūziku. Šāds pat Ping serviss būs integrēts nākamnedēļ paredzamajā iOS 4.1 versijas iTunes programmā (priekš iPhone un iPod touch). Tā kā Latvijā pagaidām iTunes mūzikas veikals nav pieejams, tad arī Ping Latvijas lietotājiem pagaidām ir slēgts. To var lietot tikai tie, kam iTunes veikalā konts ir reģistrēts ar kādu no ASV vai Rietumeiropas bankās izdotu kredītkarti.

Klāt nācis vēl viens pleilistes skatījuma veids, kurā albuma nosaukums tiek atainots kopā ar diska vāka attēlu. Pēc noklusējuma tas tiek rādīts tiem albumiem, kuros ir vairāk par 5 dziesmām, bet var ieslēgt, lai to rāda vienmēr, pat ja no albuma ir tikai 1 dziesma.

Mazliet dīvains ir iTunes loga aizvēršanas, minimizēšanas un normalizēšanas pogu izkārtojums, kas tagad ir vertikāls, kā luksoforā.
iPod shuffle

Pirms gada Apple izlaida iPod shuffle pilnīgi bez pogām — visas komandas un sazināšanās ar atskaņotāju notika ar balss vadību un ar balss ziņojumiem. Šā gada jaunajā modelī pogas atkal ir atgriezušās! Kā izteicās Apple CEO Stīvs Džobss, cilvēki esot izteikuši vēlmi pēc pogām. Lai arī cik ļoti Apple nepatīk pogas, šoreiz viņi ir gatavi dot cilvēkiem to, ko tie prasa. Reizēm notiek arī tādi brīnumi. Atskaņotāja ietilpība paliek tie paši 2 GB.
iPod nano

Jaunais nano modelis ir divreiz mazāks un teju vai divreiz vieglāks. Šim modelim Apple tomēr noņēma pogas, bet iedeva skārienjūtīgo ekrānu (kā iPod touch, tikai četrreiz mazāku). Tagad iPod shuffle un iPod nano kļuvuši stipri līdzīgi izmēru un formas ziņā, abiem ir klipši ar ko tos piespraust pie apģērba vai somas lences. Atskaņotāja ietilpība paliek tā pati — 8 GB un 16 GB.

iPod touch

Vislielākās izmaiņas piedzīvojis Apple atskaņotāju flagmanis iPod touch. Tagad tas kļuvis vēl plānāks, aprīkots ar iPhone 4 izmantoto Retina displeju, Apple A4 procesoru un žiroskopu. Šim modelim ir arī priekšskata un aizmugures kameras, kas nodrošina FaceTime video zvanus WiFi tīklā. Tomēr atšķirībā no iPhone 4, jaunajam iPod touch aizmugures kamera vairāk ir domāta HD video uzņemšanai, jo foto attēla izmērs neatšķiras no video attēla izmēra. Acīm redzot atskaņotāja plānais korpuss nosaka zināmus ierobežojumus tam, ko tādā korpusā var ievietot.

Prezentācijas ievadā Stīvs Džobss paziņoja, ka iPod touch ir kļuvis par pasaulē vispopulārāko spēļu platfomu.


iPod Classic

Nekādu izmaiņu. Tas pats 160 GB cietnis, tā pati cena. Acīm redzot Apple gaida to brīdi, kad zibatmiņa paliks pietiekami lēta, lai 128 GB zibatmiņas atskaņotājs varētu aizstāt šo modeli. Raugoties uz zibatmiņas cenām pasaules tirgū, būs kāds gads (vai divi) vēl jāpagaida.


Apple TV

Tā kā daudzi cilvēki bija sūdzējušies, ka iepriekšējie Apple TV modeļi vairāk atgādināja datoru, bet viesistabā cilvēki grib skatīties filmas, nevis ķēpāties ar datoru, tad jaunais Apple TV modelis ir četras reizes mazāks par iepriekšējo, tajā vairs nav cietā diska un nav jāsinhronizē ar datoru. Tagad šī ierīce piedāvā tikai filmu un TV šovu iznomāšanu no iTunes veikala (par amerikāņiem ļoti pieņemamu cenu), kā arī mūzikas, video un foto straumēšanu pa WiFi vai Ethernet tīklu no lietotāja datora uz Apple TV (lai atskaņotu uz televizora, kas aprīkots ar HDMI ieeju) vai mūzikas atskaņošanu ar iekārtu, kam ir optiskā digitālā audio ieeja. Netflix abonenti varēs straumēt filmas no sava Netflix konta uz Apple TV. Pēc iOS 4.2 iznākšanas varēs straumēt multimediju materiālus arī no iPad uz Apple TV. Arī ierīces cena ir pazemināta no $299 uz $99.  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
MagSafe 85W

45.00 EUR

TH SYSTEMS

(par cenu vienosimies)
Pārdod
PS3 Games_Accesories

5.00 EUR
Pārdod
PS4 Games

15.00 EUR
Pārdod
Xiaomi Pocophone F1 6GB/64GB

155.00 EUR
Pārdod
Gaisa mitrinātājs Boneco

45.00 EUR
Pārdod
MacBook Pro Retina 2013

950.00 EUR
Pārdod
ASUS X53U

165.00 EUR
Pārdod
PS4 Pro 1TB

325.00 EUR
Pārdod
MacBook Black

145.00 EUR
Pārdod
Apple Remote

15.00 EUR
Pārdod
DDR2 2GB x 2 gab

30.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies