Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Guntis

Apple prezentē iPhone 4

Tehnika, Mobilie, Apple, Video
Apple prezentē iPhone 4

Par jaunumiem Apple pasaulē raksta Guntis no MacPasaule.lv

Vakar atklātajā vispasaules Mac un iPhone programmizstrādātāju konferencē (ASV) Apple paziņoja par jauno iPhone modeli.

Tālruņa konstrukcija

Jaunais tālrunis ir 9.3mm plāns — par 24% plānāks par pašreizējo iPhone 3GS modeli. Jaunā modeļa konstrukcija atšķiras no iepriekšējiem telefoniem ar to, ka gan priekšpuse, gan aizmugure ir izgatavota no īpaša rūdīta mazliet elastīga plastikāta stikla (ko izmanto helikopteru un ātrgaitas vilcienu priekšējos logos) un sāni no nerūsošā tērauda aploces. Stikls uzlabo iebūvētā foto aparāta attēlu kvalitāti un nodrošina virsmas izturību pret skrāpējumiem, bet tērauds nodrošina vispārēju korpusa stiprumu. Tērauda aplocē redzamas 3 melnas šuves. Izrādās, ka Apple inženieri izdomājuši korpusa metāla aploci izmantot kā antenu, un šuves vienkārši atdala šīs antenas! Viena aploces daļa ir priekš Bluetooth, WiFi un GPS, bet otra priekš UMTS un GSM frekvencēm. Tālrunī iebūvēts otrs mikrofons, kas nodrošina apkārtējo trokšņu slāpēšanu labākai dzirdamībai.

Tīklenes displejs (Retina Display)

iPhone 4 tālrunī Apple izmanto jaunas paaudzes un tehnoloģijas ekrānu, kurā ir 4 reizes vairāk pikseļu. Ekrāna izmēri paliek iepriekšējie — 3.5”, bet tagad ekrāna izšķirtspēja ir 960×640, kas nodrošina 326 pikseļus uz collu — kas ir vairāk, nekā cilvēka acs spēj saskatīt no 20 cm attāluma. Līdz ar to attēla kvalitāte uz ekrāna ir sasniegusi drukāta mākslas žurnāla kvalitāti. Arī kontrasts ir uzlabots — tagad tas ir 800:1. Un IPS tehnoloģija nodrošina brīnišķīgi dzidras krāsas un platu skatīšanās leņķi.


Procesors

Jaunajā tālrunī ir izmantots Apple izstrādātais A4 mikroprocesors, kas izmēru ziņā aizņem mazāk vietas par iepriekšējās iPhone paaudzes procesoru, atstājot vairāk vietas akumulatoram. Tas nodrošina par 40% vairāk sarunu laika (7 stundas). Tāpat palielinās arī interneta lietošanas laiks 3G mobilajā tīklā (6 stundas) un WiFi tīklā (10 stundas). Video atskaņošanas režīmā tālrunis var darboties 10 stundas, bet mūzikas atskaņošanas režīmā 40 stundas. Gaidīšanas režīmā 300 stundas.

Tālrunis aprīkots ar 16GB vai 32GB atmiņu, atbalsta 4 dažādu frekvenču joslu mobilos tīklus (HSDPA/HSUPA), datu saņemšanu līdz 7.2mbit un nosūtīšanu līdz 5.8mbit (atkarīgs no mobilā tīkla operatora).

Žiroskops

Lai padarītu spēles un lietotājprogrammas vēl jūtīgākas pret aparāta pozicionēšanu, tālrunī ir iebūvēts žiroskops. Tas pievienojas jau 4 esošajiem sensoriem: akselometram, kompasam, cilvēka sejas tuvuma un apkārtējās gaismas sensoram. Tagad tālrunis ne tikai reaģēs uz kustību, bet precīzi zinās savu stāvokli 3D telpā.

Jauna foto sistēma

Par laimi Apple neskrien līdzi pārējiem foto aparātu ražotājiem megapikseļu sacīkstēs, bet vairāk uzmanības velta foto aparāta attēla kvalitātes palielināšanai. (Šeit darbojas elementārs fizikas likums — palielinot attēla pikseļu skaitu uz attiecīgo sensora virsmas laukumu, katra pikseļa laukums kļūst mazāks, līdz ar to uztver mazāk gaismas (fotonu), kas savukārt samazina informāciju par gaismu un krāsu. Rezultātā degradējas attēla krāsu un kontrasta kvalitāte un palielinās attēla graudainība. Šos defektus mēģina novērst ar dažādu attēla apstrādes algoritmu palīdzību, bet izrēķināt zaudēto informāciju ar algoritmiem ir pagrūts uzdevums un rezultāts parasti ir tālu no pilnības.) Aparātā iebūvēts 5 megapikseļu fotoaparāts ar aizmugures izgaismojuma tehnoloģijas foto sensoru un LED zibspuldzīti, kas var būt ieslēgta arī video uzņemšanas laikā. Jaunais foto sensors nodrošina video uzņemšanu līdz pat HD video kvalitātei (720p @ 30fps).

iMovie priekš iPhone

Negaidīts, bet patīkams jaunums ir iMovie programma iPhone 4 tālruniim video apstrādei turpat tālrunī. Ir iespējams uzņemt video pa tiešo programmas video laikjoslā, vai arī pievienot iepriekš uzņemtos klipus vai fotogrāfijas. Pēdējo gadījumā automātiski ieslēdzas Ken Burns pārejas efekts. Programmas interfeisā ir daudz animāciju. Video klipiem var pievienot mūziku no tālruņa iPod bibliotēkas. Programma eksportē klipus 360p, 520p un 720p izšķirtspējā. Maksas produkts, cena ASV App Store veikalā $4.99.

iOS 4

Apple nolēmusi mainīt mobilā tālruņa operētājsistēmas nosaukumu no iPhone OS uz iOS. Diezgan loģisks risinājums, jo tagad šo OS izmanto arī iPad, kas nav gluži tālrunis. Jaunā iOS 4 piedāvās vairāk kā 100 būtiskus uzlabojumus, starp kuriem ievērojamākie ir vairākuzdevumu režīms, iespēja organizēt / grupēt programmu ikonas folderos, apvienotā iesūtne Mail programmā (ja izmanto vairākus epasta kontus vienlaicīgi) un iespēja rādīt e-pastus pēc to temata. Uzņēmumiem noderēs Exchange Server 2010 atbalsts un SSL VPN atbalsts.

Safari pārlūkā papildus Google un Yahoo! meklēšanas servisiem tagad varēs izvēlēties arī Bing. Google pagaidām gan paliek kā noklusētais iestatījums.

iBooks programma priekš iPhone

Jaunajā iOS 4 iBooks programma kļūst par OS sastāvdaļu. Uzlabotā iBooks programma piedāvā iespēju lasīt e-grāmatas arī PDF formātā. E-pasta PDF pielikumi automātiski tiks saglabāti iBooks PDF dokumentu sadaļā. Patīkams jaunums ir iespēja pievienot grāmatām savus komentārus vai vienkārši ielikt grāmatzīmes. Tas var būt ārkārtīgi noderīgi akadēmiskajā vidē (un it sevišķi iPad lietotājiem!). Programma nodrošinās arī automātisku atvērtās grāmatas lappuses, grāmatzīmju un lietotāja piezīmju sinhronizēšanu starp vairākām (Apple ražotajām) lietotāja ierīcēm.

iAds

iOS 4 piedāvā programmu bezmaksas versijās izmantot jaunas paaudzes reklāmas, kas darbojas programmas ietvaros un “neizsviež” lietotāju no programmas ārā. Apple tirgos šīs reklāmas un nodrošinās reklāmu uzturēšanu uz saviem serveriem, un 60% peļņas saņems programmu izstrādātāji.

FaceTime video zvani

Starp diviem iPhone 4 tālruņiem, kam pieejams WiFi tīkls, varēs veikt arī video zvanus. Apple to nosaukusi par FaceTime. Kompānija sola, ka tas ir tikai pagaidu ierobežojums (aptuveni gadu), kamēr mobilo tīklu operatori nodrošinās atbilstošu infrastruktūru savos tīklos. Demonstrācijā rādīja cilvēkus sarunājamies zīmju valodā. “Šis ir viens no tiem brīžiem, kas atgādina mums kāpēc mēs darām to ko mēs darām,” teica Apple vadītājs Stīvs Džobss. (Starp citu, iPhone 4 var saslēgt ar Braila displejiem un klaviatūrām priekš cilvēkiem ar vāju redzi!) Šī video zvanu tehnoloģija darbojas, izmantojot vairākus atvērtos standartus, tādus kā h.264, AAC, SIP, STUN, TURN, ICE, RTP, SRTP un Apple sola jau tuvāko dienu laikā iesniegt standartu komitejai FaceTime kā jaunu industrijas standartu.

Cena

Jaunais tālrunis būs pieejams (tāpat kā līdz šim) melnā un baltā korpusā, tā cena (pērkot ar 2 gadu kontraktu) ASV būs $199 par 16GB modeli un $299 par 32GB modeli, tātad, bez būtiskām izmaiņām, salīdzinot ar līdzšinējiem iPhone 3GS tarifu plāniem. Pašreizējais iPhone 3GS turpmāk maksās $99. Līdz septembra beigām Apple cer tirgot jauno tālruni 88 valstīs.

Citas ziņas

Jau šodien programmu izstrādātāji saņems iOS 4 gala versijas kandidātu. iOS4 jauninājums priekš iPhone 3GS un iPhone 3G par brīvu būs pieejams 21. jūnijā. (Daudzuzdevumu režīmu atbalstīs gan tikai iPhone 3GS, jo tas atkarīgs no atmiņas lieluma un “dzelžu” jaudas).

Demonstrācijas laikā neiztika bez neliela negadījuma, kad Stīvs Džobss nevarēja nodemonstrēt New York Times lapas atvēršanu uz jaunā tālruņa bezvadu tīkla traucējumu dēļ. Pēc dažām minūtēm tehniķi ziņoja, ka demonstrācijas zālē ir ieslēgtas 570 bezvadu (WiFi) tīkla piekļuves stacijas (!!!), kas katra veido savu bezvadu tīklu (11 kanālos!) un “apēd” tīkla resursus un rada traucējumus. Apple vadītājam nācās palūgt klātesošos izslēgt bezvadu tīkla ierīces. Pēc tam demonstrācija turpinājās bez starpgadījumiem.

Patīkams jaunums ir tas, ka iPhone 4 varēs saslēgt ar ārējo Apple Bluetooth tastatūru. Daudzos gadījumos, kad nepieciešams tikai pierakstīt sanāksmes gaitu vai galvenos pārrunātos jautājumus, vairs nevajadzēs stiept līdzi klēpjdatoru — pietiks ar tālruni un nelielo bluetooth tastatūru. Un, kā jau iepriekš minēju, iPhone 4 var saslēgt ar Braila displejiem un tastatūru priekš cilvēkiem ar vāju redzi.  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies