Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Guntis

Atklātas spiegošanas programmas priekš Mac

Softs, Mac
Atklātas spiegošanas programmas priekš MacŠe tev nu bija! Un vēl vakar mēs tā sapriecājāmies...

Par jaunumiem Apple pasaulē raksta Guntis no MacPasaule.lv

Intego firma paziņojusi par spiegošanas programmas OSX/OpinionSpy izplatīšanu ar vairāku ekrānsaudzētāju programmu palīdzību. Macworld ir publicējusi programmu sarakstu, kurās atrasta šī spiegošanas programma. Lietotājs instalē ekrānsaudzētāja programmu, instalējot tā prasa administratora paroli, lietotājs neko ļaunu nedomājot to ievada, un rezultātā tiek uzinstalēts ne tikai ekrānsaudzētājs, bet arī vēl “šis tas”, kas pa kluso sūta šifrētus datus uz kaut kādiem serveriem kaut kur tālumā…

Vienkāršs padoms — NEKAD neinstalējiet kaut ko dikti dikti smuku no nezināmas izcelsmes firmas. Ja gribat, lai ekrānsaudzētājs rāda smukas bildītes, tad nokopējiet paši bildītes no interneta, saglabājiet tās iPhoto programmas datubāzē (izveidojiet šim nolūkam īpašu albumu) un norādiet attiecīgo iPhoto albumu System Preferences > Desktop & Screen Saver sadaļā. Nekādas programmas bildīšu rādīšanai nav jāinstalē.

Noslēgumā pāris vārdi par Mac drošību — šādas programmas var uzrakstīt jebkurš, jebkurai operētājsistēmai. Šī programma faktiski ir klasificējama kā Trojāns, kas tiek instalēta un darbojas citas programmas aizsegā, un no tādām lietām neviens nav pasargāts. Pagaidām ar Mac drošību viss ir kārtībā, jo bez administratora palīdzības (ievadot paroli) programma pati sevi nespēj uzinstalēt un darboties. Līdz ar to atliek ievērot elementāro piesardzību — neinstalējiet visādus štruntus no nezināmām firmām. Un ja instalējat kaut ko, tad ievadot paroli, jūs izsakāt uzticību attiecīgās firmas izstrādātājiem un viņu programmai. Padomājiet, pirms uzticaties nezināmiem cilvēkiem.

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies