Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Guntis

iPhone OS 4 - plats solis uz priekšu

Mobilie, IPhone
iPhone OS 4 - plats solis uz priekšuPar jaunumiem Apple pasaulē raksta Guntis no MacPasaule.lv

Vakar notika Apple preses konference, kurā iepazīstināja klātesošos žurnālistus un programmu izstrādātājus ar vairākiem būtiskiem uzlabojumiem jaunajā iPhone operētājsistēmā 4.0, kas iznāks šā gada vasarā. Kas tad ir jauns?

Pirmkārt, daudzuzdevumu režīms. Iespēja strādāt ar vairākām programmām vienlaicīgi, pārslēdzoties no vienas uz otru. Fonā paliekošās programmas atmiņas un procesora resursu taupīšanas nolūkos tiek “iesaldētas”, izņemot tās programmu daļas, kas izmanto kādu no 7 fona darbības režīmiem. Šie režīmi ir: fona audio, balss sakari pa IP protokolu (VoIP), fona atrašanās vieta (GPS/GSM torņi), iestumtie ziņojumi un (tagad arī) vietējie ziņojumi, uzdevuma pabeigšana un ātrā programmu pārslēgšana. Pēdējā “iesaldē” atvērto programmu, kad lietotājs pārslēdzas uz citu programmu un šī paliek fonā, un atkal to “atsaldē”, kolīdz lietotājs pārslēdzas uz šo programmu.


Otrkārt, iespēja organizēt programmas grupās jeb folderos. Nebūs tik daudz jāskraida pa 9 ekrānvirsmām, lai atrastu vajadzīgo programmu. Tagad iPhone tālrunī vienlaikus varēs būt instalētas līdz 2160 programmas. (Līdz šim programmu skaits bija ierobežots līdz 180).

Treškārt, vienota iesūtne vairākiem e-pasta kontiem. Tagad būs iespējams lietot arī vairākus MS Exchange e-pasta kontus, kas ir ļoti nozīmīgi biznesa klientiem. (Starp citu, arī Gmail piedāvā Exchange servisu, kas ļauj iestumt ienākošos e-pastus tālrunī. Kolīdz jauns e-pasts ienāk iesūtnē, tā pēc 10-15 sekundēm tas tiek iestumts iPhone tālrunī.) Jaunā OS ļaus kārtot e-pastus arī pēc to satura (tematiski).

Ceturtkārt, iespēja atvērt e-pasta pielikumus atbilstošajās programmās. Piemēram, PowerPoint un Keynote failus varēsiet skatīt Keynote programmā.

Piektkārt, jaunajā OS tiks iekļauta iBooks programma un tā nāks komplektā ar “Vinnijs Pūks” grāmatu (par brīvu).

Sestkārt, uzņēmumiem būs iespējams instalēt programmas uzņēmuma tālruņos un administrēt šos tālruņus par bezvadu tīklu. Ir jauns VPN atbalsts.

Septītkārt, jauns iAd reklāmu iegulšanas interfeiss reklāmu demonstrēšanai programmās. Apple sola programmu izstrādātājiem būtiskus uzlabojumus reklāmu interaktivitātē. Par reklāmu demonstrēšanu Apple prasīs 40%, 60% nododot tālāk programmu izstrādātājiem.

Apple nopietnu uzmanību veltījusi sociālā tīkla atbalsta ieviešanai mobilajās spēlēs. Būs iespēja aplūkot sasniegumus, tos, kas ir līderi attiecīgajā spēlē, iespēja meklēt spēles partnerus un ielūgt draugus.

Jaunā OS 4 piedāvā vairāk kā 1500 jaunus API programmu izstrādātājiem un to pilnībā atbalstīs iPhone 3GS un 3. paaudzes iPod touch, bet iPhone 3G atbalstīs daļu no jaunajām tehnoloģijām, būtiskākais iztrūkums būs daudzuzdevumu režīma trūkums. Bet to var saprast, jo 3G modelim ir tikai 128 MB RAM, kamēr 3GS ir 256 MB RAM, kā arī divreiz ātrāks procesors. Ļoti iespējams, ka līdz tam iznāks arī 4. paaudzes iPhone, kurā visas šīs “svilpes un zvani” skanēs kā visdzidrākais kristāls.

P.S. šeit var noskatīties prezentācijas video.

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies