Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Google iestājas pret cenzūru Ķīnā un sāk grūstīt pasaules politiku

Dažādi, Google

Google iestājas pret cenzūru Ķīnā un sāk grūstīt pasaules politikuKopš 2006. gada Google meklētājs visai veiksmīgi darbojas arī Ķīnā. Tas gan darbojas ierobežotā režīmā, jo vienošanās ar Ķīnas valdību paredz, ka Google ir jāfiltrē rezultātu saturs. Tādējādi Ķīnas iedzīvotāji nevar atrast informāciju kuru valdība uzskata par nepiemērotu. Tomēr tagad Google vadība nolēmusi pārtraukt šo rezultātu filtrēšanu.

Šādu lēmumu Google vadība pieņēmusi pēc nesenajiem hakeru uzbrukumiem Google un citu kompāniju interneta vietnēm. Pēc sīkākas situācijas analīzes atklājies, ka uzbrukumi veikti no Ķīnas un tie bijuši vērsti pret cilvēktiesību aizstāvju kontiem. Tāpat atklājies, ka noziedzīgas rīcības un nedrošu datorsistēmu rezultātā trešo personu rokās ir nonākusi piekļuve daudzu cilvēktiesību aktīvistu personīgajai informācijai un epastiem.

Tuvāko nedēļu laikā Google vadība uzsāks sarunas ar Ķīnas valdību par risinājumiem kā atcelt rezultātu filtrēšanu un samazināt vārda brīvības ierobežošanu. Tiesa, uzreiz tiek pieļauta iespēja, ka šāda vienošanās netiks panākta, tāpēc pieļauj arī Google.cn darbības pārtraukšanu.

Neatkarīgi no sarunu rezultātiem ar šādu rīcību Google nepārprotami norāda, ka var iejaukties arī politiskos jautājumos. Jau šobrīd daudzi uzskata, ka Google ir ieguvusi pārāk lielu varu gan internetā, gan ārpus tā. Google rīcībā ir populārākais interneta meklētājs, epasts, fotogrāfiju albumi ar seju atpazīšanas tehnoloģiju un daudzi citi pakalpojumi. Google piedāvā visas pasaules kartes, satelītuzņēmumus un pat "ielas skata" fotogrāfijas lielākajās pasaules pilsētās. Ieviešot bezmaksas navigācijas programmatūru mobilajiem tālruņiem, Google pamatīgi iedragāja GPS navigācijas iekārtu tirgu. Izlaižot savu operētājsistēmu Chrome OS, Google savā rīcībā drīz pārņems mazos piezīmjdatorus. Ar Android OS Google monopolizē mobilo tālruņu tirgu, savukārt ar savu interneta pārlūku Chrome, Google pamazām iekaro visu lietotāju datorus.


Apvienojot visus šos servisus un produktus Google iegūst fantastiski daudz informācijas par katru no mums. Mūsu paradumus, mūsu vēlmes, mūsu politiskos uzskatus, mūsu ienākumu līmeni, mūsu bailes un mūsu noslēpumus. Šobrīd šī informācija tiek izmantota mūsu pašu labā, nodrošinot precīzākus meklējumu rezultātus un personiskākus pakalpojumus, taču šo informāciju var arī izmantot ne tik cēliem mērķiem. Ja klāt pie tā visa Google sāk arī izteikt viedokli par politiskajiem lēmumiem, varbūt jāsāk uztraukties par Google globālo varu.

Cik Google pakalpojumus jūs izmantojat? Un vai jūs biedē Google potenciālā vara?

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Google Pixel 8, 128GB

395.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

295.00 EUR
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

375.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

135.00 EUR
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
Pārdod
Pilsētas velo Gazelle Orange

235.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7 Pro

425.00 EUR
Pārdod
Bērnu velo, 20

75.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies