Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Tests: iRobot Scooba - grīdas mazgātājs

Testi, IRobot, Scooba, Video

Tests: iRobot Scooba - grīdas mazgātājsPirms laba laika testējām un atzinām par ļoti labu esam Roomba robot-putekļsūcēju. Tagad kārta pienākusi nākamajam iRobot robotiņam grīdas mazgātājam - Scooba. Vizuāli Roomba un Scooba izskatās visai līdzīgi, taču darbības princips ir krietni atšķirīgs. Ja Roomba ir tikai putekļsūcējs, tad Scooba ne tikai savāc putekļus, bet arī mazgā grīdu ar ūdeni. Scooba vēderā ir vieta apmēram vienam litram ūdens. Lielāko daļu izlietotā ūdens aparātiņš savāc atpakaļ atsevišķā rezervuārā.

Atšķirībā no Roomba, ar Scooba ir mazliet vairāk jāpadarbojas, jo tā nevar darboties tik autonomi. Pirmkārt jau robotam nav “mājas”, kur tas pats aizbrauktu uzlādēt akumulatorus. Scoobu ir manuāli jāpieštepselē pie barošanas bloka. Otrkārt Scooba ir jāsagatavo darbam - tajā ir jāiepilda ūdens. Un treškārt, kad robots darbu ir pabeidzis to ir visai cītīgi jāizmazgā. Turklāt Scooba nav programmējama, lai tā mazgātu grīdu kādā noteiktā laikā, kā to var darīt ar Roombu.

Tātad mazliet lielāka ķēpa ar šo robotiņu, taču parasti jau mājās grīda nav jāmazgā katru dienu. Jo īpaši, ja ikdienā to uzkopj Roomba. Vienreiz nedēļā palaist Scoobu pa māju un pēc tam to izmazgāt var bez īpašām zobu sāpēm. Ir gan zināmi BET, kas visai strikti ierobežo Scoobas darbību un nepieciešamību.
Pirmkārt jau Scooba ir paredzēta cietām grīdām un likt tai slapināt paklāju būtu absurdi. Otrkārt nav ieteicams robotiņu laist pa koka vai lamināta grīdu, kas nav īpaši aizsargāta pret mitrumu. Tas tāpēc, ka mazgāšanas laikā grīda tiek pamatīgi saslapināta, un daļa ūdens uz tās paliek arī pēc mazgāšanas - Scooba nespēj savākt pilnīgi visu ūdeni un vēl nožāvēt aiz sevis kā to dara milzīgās grīdas mazgājamās mašīnas lielveikalos u.c. Treškārt Scooba ir ļoti zema un to var paralizēt pat ļoti nelielas reljefa izmaiņas. Ja Roomba var mierīgi pārrāpties pāri vairākus centimetrus augstam slieksnim, tad Scooba padosies jau pie 5-7 milimetriem. Tātad tā nespēs pārvietoties no vienas istabas uz otru, ja pa vidu būs slieksnis. Tāpat jāņem vērā, ka Scooba nav tik toleranta kā Roomba, un tā bez sirdsapziņas pārmetumiem savā ceļā apgāzīs un izgrūstīs visu, kas nav piesiets. Kaķa/suņa barības bļodiņas ies pa gaisu, nelieli ķeblīši tiks aizstumti uz otru istabas galu utt. Tāpēc istabu ir mazliet jāsagatavo, pirms tajā var laist rosīties Scoobu. Atkal jau jāsaka, ka tā nav liela problēma, jo mazgāšana (parasti) jāveic salīdzinoši reti. Protams, Scoobu izvilkt var arī tad, ja piemēram virtuvē izlijusi piena paka, vai ja kaķis nejauši piečurājis pagulti un galīgi nav vēlmes tur līst apakšā ar grīdas lupatu. Galvenais atcerēties robotu pēc tam izmazgāt.Lai pasargātu kādu vietu no Scoobas uzbrukuma, vai lai vienkārši to nelaistu ārpus noteiktas zonas, var uzstādīt virtuālo sienu. Robots tai netuvosies un to nešķērsos.

Interesanti, ka ražotājs iesaka nepievienot nekādus mazgāšanas līdzekļus Scoobas ūdenim. Tīrs ūdens esot gana pietiekošs, lai grīda būtu tīra. Un taisnība vien ir - robots katru telpas punktu nobirstē vairākas reizes (vismaz piecas), tāpēc grīda ir gana tīra. Noteikti tīrāka nekā vienkārši izmazgājot ar grīdas lupatu. Galu galā, robots vienu telpu uzkopj 1-2 stundas, kas ir daudz vairāk nekā mēs spētu izturēt ar birsti vai lupatu rokās.

Scoobai gan ir vēl viens mīnuss, salīdzinot ar Roomba - tai nav sānu birstes, kas varētu izmazgāt stūrus. Tas nozīmē, ka mazi trīsstūrīši telpas stūros paliks nemazgāti. Atkal gan jāsaka, ka ja šajā telpā regulāri rosās Roomba, tad stūriem nevajadzētu būt īpaši netīriem.Šķiet lielākais Scoobas mīnuss ir troksnis. Putekļsūcējs, birstes un ūdens sūknis rada neciešami riebīgu troksni, kuru ilgi nevar izturēt. Tāpēc labāk pašam darīt kaut ko aktīvu vai vienkārši iziet no mājas, kamēr tur rosās Scooba.

Tagad par galveno - kam vajag Scoobu? Te ir mazliet jāpadomā. Ja Roomba noderēs burtiski katrā mājā kur vien ir grīda, tad Scooba ir jāizvērtē. Pirmkārt jau grīdas segums. Vislabāk Scoobai patiks darboties pa flīzēm vai linoleju. Gaiteņos, vannasistabās, virtuvēs utt. Laist slapjo robotu uz smalkās ozolkoka grīdas guļamistabā varbūt nebūtu īsti prātīgi, jo ūdens tomēr dara savu postošo darbu un ar laiku grīda sāks mest kūleņus.Ja jums ir 5 kvadrātmetru virtuvīte “hruščovkā”, tad ieguldīt 300 latus mazgājošā robotā nebūtu īsti prātīgi. Bet ja jums ir lielāka māja/dzīvoklis ar plašām flīzētām telpām un slinkums laiku pa laikam pačkāties pa ūdensspaini ar lupatu, tad Scooba varētu kļūt par labu draugu. Galvenais neuztvert Scoobu kā labāku Roombu. Abiem robotiem ir pilnīgi atšķirīga ideja un pielietojums.

Šoreiz nelikšu vērtējumu zvaigznītēs. Nav īsti konkurentu ar ko salīdzināt, savukārt, ja jāizvēlas tikai viens robots no iRobot klāsta, tad viennozīmīgi tā būs Roomba.

+ cītīgi un tīri mazgā grīdas, ļaujot ietaupīt daudz laika
+ viegli izjaukt un tīrīt
+ neprasa papildus ieguldījumus (mazgāšanas līdzekļi utt)
- ļoti trokšņains
- regulāri jāmazgā filtri un birstes
- visai liela cena
Paldies iRobot.lv
  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
DDR2 2GB x 2 gab

30.00 EUR
Pārdod
MacBook Pro 2017

830.00 EUR
Pārdod
Nintendo Switch_Games

15.00 EUR
Pārdod
PS3 Slim 160GB

125.00 EUR
Pārdod
Apple Remote

15.00 EUR
Pārdod
Logitech WiFi Keyboard

45.00 EUR
Pārdod
PS4 Games

25.00 EUR
Pārdod
iMac 21

125.00 EUR
Pārdod
Gaisa mitrinātājs Boneco

40.00 EUR
Pārdod
Nintendo Switch

285.00 EUR
Pārdod
iPhone 7 Gold 32GB

165.00 EUR
Pārdod
PS4 Pro 1TB

300.00 EUR
Pārdod
iPad Air 2 (Space Grey)

245.00 EUR
Pārdod
PS Vita Games

15.00 EUR
Pārdod
MagSafe 1/2 Cable 2m

15.00 EUR
Pārdod
Nintendo Switch_Games

15.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies