Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Latvijas Interneta asociācijas viedoklis par AKKA/LAA un Youtube problēmu

Dažādi, Softs

Latvijas Interneta asociācijas viedoklis par AKKA/LAA un Youtube problēmuLedus turpina kustēties. Saņēmām vēstuli no Latvijas interneta asociācijas ar LIA biedru, IPS un lielāko portālu turētāju viedokli par AKKA/LAA & YouTubes lietu.

AKKA/LAA nepatiesi prasa samaksu par video pārpublicēšanu no populārās interneta vietnes "YouTube"

Latvijas Interneta asociācija (LIA) norāda, ka vairākiem LIA biedriem, kā arī citiem Latvijas portālu, blogu un mājaslapu īpašniekiem “Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības” (AKKA/LAA) izsūtītie brīdinājumi ar prasību maksāt naudu par video pārpublicēšanu no “YouTube” ir bez juridiska pamata.

LR Autortiesibu likuma 19.panta 6.punkts skaidri definē, ka autortiesības nav uzskatāmas par pārkāptām, ja bez autora piekrišanas un bez atlīdzības tiek izmantots publiski pieejams vai izstādīts darbs. Viss, kas ir pieejams “YouTube”, ir publiski pieejami darbi, līdz ar to šajā gadījumā autortiesības nevar būt pārkāptas. Pie tam tiek pieņemts, ka “YouTube” par to jau ir samaksājusi visas pārpublicēšanas tiesības.

Video pārpublicēšana no populārās interneta vietnes “YouTube” ir iespējama izmantojot embedēšanas kodu, kas ir brīvi pieejams “YouTube” mājas lapā. Video fails pat neatrodas Latvijā, bet gan uz "YouTube" servera, bet Latvijā ir tikai saite ar "YouTube". Arī no šāda viedokļa skatoties blogu un mājaslapu īpašniekus nevar vainot autortiesību pārkāpšanā, jo paša video viņiem nemaz nav.

Pēc LIA izpilddirektora V. Šeļmanova-Pleša domām AKKA/LAA izsūtot jau sagatavotus līgumus rīkojās vairāk kā nekorekti, mulsinot Latvijas iedzīvotājus un uzņēmumus. Kā arī organizācijas publiski paustie izteikumi liecina par mūsdienu moderno tehnoloģiju sniegto iespēju izpratnes trūkumu.

2009.gada 20.martā
Viesturs Šeļmanovs-Plešs
Latvijas Interneta asociācijas izpilddirektors

19.pants. Autora darba izmantošana bez autora piekrišanas un atlīdzības
(1) Autortiesības nav uzskatāmas par pārkāptām, ja bez autora piekrišanas un bez atlīdzības šajā likumā noteiktajā kārtībā:
6) tiek izmantots publiski pieejams vai izstādīts darbs;

/Autortiesību likums/

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies