Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Nokijas "Comes with music" slēptie āķi

Mobilie, Softs, Nokia

Nokijas "Comes with music" slēptie āķiNav jau patiesībā tie tik slēpti, bet tomēr tos neviens nereklamē. Tātad, pavisam nesen iepazinām Nokia jauno skārienjutīgo telefonu, kurš tiks piedāvāts ar mūzikas ielādes servisu "Comes with music". Ideja ir vienkārša - par fiksētu gada maksu telefona lietotājs var ielādēt tik daudz mūzikas, cik vien grib. Forši, vai ne? Jo īpaši, ja salīdzina ar iTunes veikalu, kur viena dziesma maksā 99 centus.

Tomēr mūsdienās nekas nav tik labs kā izskatās. Izrādās, ka lai arī dziesmas varēs ielādēt pa tiešo datorā un pēc tam pārnest uz telefonu, abas šīs ierīces tiks piesaistītas lietotāja kontam. Tas nozīmē, ka mūziku varēs baudīt tikai un vienīgi šajā datorā un šajā telefonā. Pēc gada, kad būs beigusies reģistrācija, mūzika joprojām paliks lietotāja īpašumā lietošanā un to varēs pārlādēt no telefona uz datoru un atpakaļ. Taču vēl divus gadus vēlāk mūzikas faili tiek "ieslēgti" tajā ierīcē, kurā tie atrodas un vairs nebūs kustināmi ne šurp ne turp. Turklāt tā kā visi mūzikas faili ir aizsargāti ar DRM, tos nevarēs ierakstīt arī audio CD, vai jebkur citur. Tā lūk, lai dzīve neizskatās pārāk salda.

Varam tikai apbrīnot mūzikas industrijas pārstāvju fantāziju un nebeidzamo domāšanu ar dibenu. Kad viņi beidzot sapratīs, ka mēs vienkārši gribam nopirkt mūziku un to klausīties tur kur mēs gribam un tik cik mēs gribam. Visi mēģinājumi "piesiet" mūziku vienai ierīcei, vai ierobežot tās lietošanu noved tikai un vienīgi pie viena risinājuma - pie mūzikas zagšanas. Nu kad viņi beidzot sapratīs, ka noņemot visus iegrožojumus cilvēki pirks vairāk un zags mazāk? Jo zags vienmēr. Bet ja būs novienkāršots pirkšanas process, vairāk cilvēku tomēr pirks.

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies