Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Konkursa sacerējumi: Lāsma

Dažādi, Kakao, Konkurss

Konkursa sacerējumi: LāsmaKā jau iepriekš solījām, publicējam dažus interesantākos sacerējumus no Kakao lasītāju konkursa. Lūk Lāsmas darbs.

Es nezinu, ko es izdarīju pagājušajā vasarā, jeb Slīteres Zilie kalni un to apkaime

Vasara iesākās kā parasti – atpūtināju smadzenes. Sinusu, kosinusu un godājamā J. Pliekšāna vietā es domāju par margrietiņām, meža ogu „Fantu” un Riču-raču.

Drīz pēc 24. jūnija devos ekskursijā uz Slīteres Nacionālo parku. Turpceļš bija jauks un mierīgs, ja neskaita iepazīšanos ar pāris meitenēm no Rīgas Valsts tehnikuma, uz kuru sviestmaizēm es nejauši uzsēdos.

Slīteres Nacionālajā parkā spīdēja saulīte, čivināja putniņi un ziedēja puķītes. Gids vienmuļi kaut ko stāstīja, visu laiku piesaukdams latīniskus augu nosaukumus. Garlaicības mākta apsēdos uz kritalas atpūtināt kājas un ausis. Pēc īsa sapņa par zirga formas mākoni attapos – grupa pazudusi! Saucu, saucu, bet neviens neatbildēja. Meklēju, meklēju, bet nevienu neatradu. Tad kritu izmisumā – sāku bļaustīties un skraidīt starp kokiem līdz pagura kājas un aizsmaka balss. Nokritu zemē, sāku gārgt, gar acīm viss satumsa (bija pienācis vakars). Nākošajā rītā mani atrada bariņš odu un pieprasīja asinsdonora nodokli. Ar slaidu rokas vēzienu notraucu viņus un mēģināju glābties ielecot upē. Bet odi mani izvilka ārā un īstenoja vendetu Vakarā atguvos un beidzot sapratu, ka ar paniku nekas nebūs līdzēts. Tādēļ apsēdos Budas pozā, dziļi ieelpoju un iebaudīju priežu zariņus. (Eu, vai kāds zināja, ka sveķi dod tik virmojošas, brīnišķīgas krāsas Mocarta mūzikas pavadībā?)


Turpmākās dienas gāja uz priekšu vienmuļi. Mellenes nomainīja brūklenes, brūklenes nomainīja dzērvenes, dzērvenes nomainīja pīlādži un zīles... Čūskas, eži, aļņi smalkjūtīgi grieza galvu uz otru pusi un izlikās neredzam manus nožēlojamos mēģinājumus viņus noķert. Lai saglabātu siltumu, gulēju zem skujām. Upes baidījos šķērsot, jo tur uzglūnēja cilvēkēdāji – kurkuļi.

Dienām un naktīm zuda skaits un jēga. Cerības jau likās tālas kā Livonijas ordeņa intrigas 16. gs., kad pēkšņi izdzirdu balsis. Balsis! Visdrīzāk igauņu, jo starp „Terre, terre!” un „Kui vornas Tallin?” atskanēja tādi kā zirga zviedzieni. Sāku iet cepto desiņu smaržas virzienā. Atradu kempingu, gribēju apsveicināties, palūgt ēdienu un noskaidrot, kur atiet tuvākais autobuss Valku, bet nekas nesanāca ņemot vērā iepriekšminētos apstākļus. Igauņi visi kā viens iepleta acis, spalgi iespiedzās un klupdami krizdami pār savām teltīm un mugursomām metās bēgt.

Kad biju papildinājusi savu dienas ēdienkarti ar 5kg ceptu desiņu, 17 sviestmaizēm un kasti igauņu „suslas”, man nekas cits neatlika kā doties tālāk. Atcerējos notikumus seriālā „Tieši uz dienvidiem”, tādēļ nolēmu iet taisni uz ziemeļiem. Atsāku klejojumus ar jauniem spēkiem un pēc pāris dienām mani arestēja uz Baltkrievijas – Krievijas robežas. Kaut gan izrādīju draudzīgas jūtas, dotās personas mani „atšuva” ar pāris visiem zināmiem vārdiem un aizsūtīja uz pretējo pusi.

Nonācu kaut kādā kūdras purvā. Kad rāva jau sniedzās līdz viduklim sapratu, ka jāmeklē cits ceļš. Bet bija jau par vēlu – divu dienu laikā biju iestigusi līdz acīm. Vēl pēc divām dienām nodomāju, ka tās ir beigas un mani atradīs arheologi tikai pēc 2,5 tūkstošiem gadu.

Nezinu cik ilgi jau tur biju tā iestrēgusi, kad mani atrada zemessargi rokot tranšeju sakarā ar meža ugunsgrēkiem. Viņi izrādījās lāga cilvēki un vakarā zirga pajūgā aizveda mani uz Viļaku. Latgalieši ir sirsnīgi un izpalīdzīgi. Noskaidrojās, ka rit augusta pēdējā nedēļa un Antūns brauc uz Rīgu mācīties LU Ģeogrāfijas fakultātē. Viņš mani piekrita pavadīt uz staciju un sastādīt kompāniju vilcienā.

1. septembrī nolēmu, ka jāsāk gatavoties skolai, tādēļ nopirku pāris burtnīcu un pildspalvu. Pa ielas pretējo pusi gāja bariņš smuku puišu uzvalkos, es pagriezu galvu viņu virzienā un ieskrēju kaut kādā stabā.

Tagad man ir amnēzija un man nācās izdomāt šo stāstu.

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies