Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Google Chrome - Hromēts nieks interneta lietotājiem

Softs, Google, Chrome

Google Chrome - Hromēts nieks interneta lietotājiemGoogle – viens no visu laiku veiksmīgākajiem uzņēmumiem – šodien valda pār internetu, piedāvājot arvien jaunus un efektīvākus rīkus sulas izspiešanai no globālā tīmekļa ķirbīša. Turklāt nu ir pagājuši laiki, kad Google centieni uzlabot interneta pārlūkošanu lietotāja pusē beidzās vien ar visglumākajiem paņēmieniem pārlūkprogrammas aplipināšanai ar Google rīku joslu, jo nu pie interneta pārlūkprogrammu mazā klubiņa durvīm spīdīgais Google limuzīns izlaidis pastarīti – pārlūkprogrammu Google Chrome.

Par to, ka Google ģimenē gaidāma maza pārlūkprogrammiņa, baumoja jau kādu laiciņu, bet tikai īsi pirms jaunās programmas laišanas klajā publiski kļuva pieejams šim lielajam notikumam veltīts komikss. Komiksa mērķis bija atbildēt uz lielo jautājumu – kāda vella pēc nepieciešama vēl viena pārlūkprogramma un ar ko tā atšķirsies no šobrīd populārākajiem pārlūkiem? Komikss gan ir mazliet par garu, lai to tā vienā elpas vilcienā „izņemtu cauri”, bet pamata ideja – radīt stabilu, efektīvi un ātri strādājošu interneta pārlūkprogrammu, kurā integrēts viss nepieciešamais drošai un ērtai internetā atrodamo labumu izmantošanai, turklāt lietotājam maksimāli draudzīgā veidā. Google uzskata, ka Chrome būs labs tieši ar to, ka būvēts šodienas internetam (nevis gadu gaitā attīstīts no vecākas paaudzes programmatūras).
Šī raksta tapšanas brīdī Google Chrome pieejama beta versijā, kas nozīmē – programmatūra paredzēta tikai testēšanai un var sagaidīt, ka ne viss darbosies pareizi. Tomēr lejupielādēt jauno brīnumu var jebkurš, tam pat atvēlēta īpaša vieta pasaules populārākā globālā meklētāja sākumlapā.

Chrome instalācija izmēros ir niecīga, taču izrādās, ka instalēšanas gaitā tā papildus datus lejupielādē no interneta. Ja pameklē, var dabūt arī tādu instalācijas datni, kurā „viss jau ir iekšā.” Instalēšana ir gauži vienkārša, ar liekiem jautājumiem lietotājs netiek apgrūtināts. Vien pirms Chrome pirmās palaišanas tiek piedāvāts importēt uzstādījumus u.c. datus no citām pārlūkprogrammām.

Chrome izskatās gluži kā komiksā – ar jokainām slīpmalainām cilnēm (tabiem) atvērtajām lapām. Rīku joslas kā tādas nav, funkcionalitāti nodrošinošās pogas ir sabakstītas pa stūriem, atvēlot pēc iespējas vairāk vietas galvenajam – tīmekļa lapām.Bez īpašiem jautājumiem Chrome automātiski atveras latviskotā veidā. Atšķirībā no daudziem citiem gadījumiem, šeit latviskojumi lielākoties ir saprotami un risinājums kopumā ir labi lietojams, lai arī neiztiek arī bez melnajām avīm – piemēram, vai jums ir nojausma, ko nozīmē „mainīt pilnvaras iestatījumus”? Latviskošanas nogurdinātajiem netiek liegta iespēja pārslēgties uz ierasto angļu valodu.

Google pārlūks darbojas uzteicami ātri. Tas ātri atveras pats un ātri atver lapas. Visas darbības ir uzskatāmas, ar gaidīšanas animācijām un saprotamiem paskaidrojumiem tur, kur tādi ir. Diemžēl prieku sabojā biežās lapu ielādes kļūdas, kas liek apšaubīt komiksā minēto rūpīgo testēšanu. Dažas lapas neatveras vispār, citās attēli nekādi nav piedabūjami ielādēties pilnībā ... Taču beta versijai tas ir piedodami.Kopējais iespaids ir labs. Ir sajūta, ka Chrome, tāpat kā citi Google programmprodukti, ir ļoti kvalitatīvs un perspektīvs produkts, kura veiksmīgai nākotnei nepieciešama vien kļūdu izlabošana un funkcionalitātes papildināšana, papildinājumu un spraudņu (plugins) izstrāde. Sākums ir lielisks.

Cits jautājums ir – kura pārlūkprogramma piekāpsies Chrome? Šobrīd ir trīs populāras pārlūkprogramas – Internet Explorer, Mozilla Firefox un Opera ar attiecīgi aptuveni 60, 40 un 2 procentiem tirgus daļas [Red. piezīme - neaizmirsīsim arī Safari, kuram nu jau ir vairāk kā 2% tirgus]. Internet Explorer lieto tie, kuriem nekas cits (labāks) nav nepieciešams, tātad arī Google Chrome viņus diez vai interesēs, ja vien tā nevilinās ar īpašu pievienoto vērtību. Tātad nocietināties nāksies pārējiem diviem, kuru lietotāji novērtē ātru un efektīvu pārlūkprogrammas darbību un spraudņu pieejamību. Bet – galu galā - vai mums tas viss ir vajadzīgs? Es teiktu: kāpēc ne – konkurence veicina attīstību!

Red. piebilde - Google Chrome ir vairāk kā tikai interneta pārlūks. Tas ir solis uz tā saucamo Google OS (operētājsistēmu). Izmantojot Google Chrome, mēs varēsim vēl ērtāk lietot GMail epastu, Google Documents (kas sevī ietver MS Word un Excel alternatīvas), Google Calendar un citus Google produktus. Turklāt visai drīz visus šos Google produktus varēs lietot arī offlainā - nepieslēdzoties internetam. Tādejādi Google Chrome kļūst par logu uz Google (un mūsu) virtuālo pasauli, kas tādu lietu kā datora operētājsistēmu padara nebūtisku/otršķirīgu. Vistiešākajā veidā Chrome ir visu Asus EeePC lietotāju jaunais draugs, jo viss, kas jums ir vajadzīgs darbam, būs atrodams iekš Chrome. Tātad zelta formula ir: lēts laptops Asus EeePC + bezmaksas operētājsistēma Linux + bezmaksas Google Chrome ar citām Google programmām tajā.

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Google Pixel 3a

135.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

295.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

375.00 EUR
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Pilsētas velo Gazelle Orange

235.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 8, 128GB

395.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7 Pro

425.00 EUR
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
Pārdod
Bērnu velo, 20

75.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies