Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Tests: Cik pulkstenis? – Pagaidi, kamēr filma beigies!

Tehnika

Tests: Cik pulkstenis? – Pagaidi, kamēr filma beigies!Ja tā parēķina, nav nemaz tik sens tas laiks, kad sajūsminājāmies par rokas pulksteni ar iebuvētu kalkulatoru vai balsi, kas pēc pogas piespiešanas skaidrā krievu valodā paziņoja pareizu laiku. Mūsdienās tehnoloģijas ir maģenīt gājušas uz priekšu un kakao.lv rakstiskajai eksekūcijai nodots rokas pulkstenis ar krāsainu ekrānu – tas, kā reklamē specifikācija, protot atskaņot MP4 video failus. Nu, nu ...

Pulksteņa dokumentācijas pirmais teikums izraisa smaidu. „Thanks for using our company’s MP4 watch.” (Paldies, ka lietojat mūsu uzņēmuma (ražoto) MP4 pulksteni.) Kāda uzņēmuma? Šai ierīcei ir kas kopīgs ar grāmatā „2000 ljē pa jūras dzelmi” aprakstītajiem zemūdens kuģa „Nautils” priekšmetiem – nekādu ziņu par ražotāju. „Made in China” gan ir. Varbūt ar to arī pietiek.
Pulkstenis formās ir visai vienkāršs, izskatās pat nedaudz oldskūlīgs samērā masīvā korpusa sānos iestrādāto pogu izskata dēļ. Hromēts, protams – un ar ādas siksniņu. Pogas ir veselas sešas – četras vienā sānā un divas otrā sānā, un vēl viena tāda kā lielāka poga, kas beigās izrādās esam vāciņš kombinētai austiņu un USB pieslēgvietai. Tāds vāciņš ir diezgan grūti satverams un vēl grūtāk uzliekams atpakaļ, tomēr izskatās gana advancēti.Svarīgākais, protams, ir pusotru collu lielais OLED ekrāniņš, kurš spējot attēlot 260 tūkstošus krāsu 128x128 punktu izšķirtspējā. Ieslēdzot pulksteni, ekrāniņš parāda īsu, krāsainu ievada animāciju ar uzrakstu „Welcome” un nonākam pamata izvēlnē. Ekrāna izšķirtspēja acīmredzami atpaliek no mūsdienu mobilajos tālruņos sastopamās. Arī animācija, kā izskatās, liek elektronikai krietni pasvīst un rodas pamatotas bažas – vai tiešām šī ierīce spēs sekmīgi rādīt video? Pogas nespaidot, pēc neilga laika ekrānā kļūst redzams analogās pulksteņa ciparnīcas attēlojums. Ir gana kontrastaini un ķīniski krāsaini (specifikācijā „watch design is outstanding”); gribētos iespēju pulksteņa izskatu mainīt, bet tādu neatradu. Datums un nedēļas diena tiek parādīti zem pulksteņa ciparnīcas pavisam vienkāršiem, neinteresantiem zaļiem cipariņiem.Pulksteņa izvēlņu pārlūkošana man sagādā problēmas. It kā zinu, kuras pogas jāspiež, bet navigācijas vadība kaut kā „neieguļas pirkstos” un nemitīgi nospiežu ne to pogu un, piemēram, aizveru izvēlni tā vietā, lai izvēlētos izvēlnes elementu. Pogu skaidrojumi ikonu veidā lasāmi vien pulksteņa otrā pusē, kurai pēc visiem likumiem būs atrasties uz rokas un būt neredzamai.Pieslēgšanai pie datora pulksteņa komplektā iekļauts paīss vads, kurš pievienojams pulksteņa austiņu ligzdā. Sākumā nekas nenotiek un sāku jau skatīties komplektā iekļautā draiveru diska virzienā, tomēr izrādās, ka pulksteņa galā spraudnis jāieriktē ciešāk – jā, iet tā lieta! „High speed USB1.1” darbojas gana aši. Vietas ir daudz – veseli divi gigabaiti. Pāris MP3 faili, video... ja jau rakstīts, ka pulkstenis spēj atskaņot MP4, iekopēju arī tādu. Tomēr mirkli vēlāk izrādās, ka šis daikts manu MP4 failu nosmādējis un nemaz nerāda. Ja pašķirsta grāmatiņu ar smieklīgā angļu valodā iedrukātajām norādēm, tad var atrast specifikācijas tabulu, kurā, atšķirībā no sākumā atrodamā galveno iespēju saraksta, nav nekas teikts par MP4 video atbalstu. Minēts vien kāds SMV video formāts, kuru nepazīstu, bet pie tā var līdzēt tikt draiveru diskā iekļautais video konvertēšanas rīks. Es gan apmierinos ar pulkstenī jau esošo video failu, kas satur multeni par kādu dumju lāci.Par spīti iepriekš minētajām bažām, video tomēr ir skatāms tīri ciešami. Ekrānam grūtības rodas vien ar straujākām animācijām, tad daža laba ekrāna pikseļu rinda kādu mirkli atpaliek no pārējām. Bet kopumā ir ok.

Skaņa ir laba un ar komplektā iekļautajām austiņām izklausās gana sulīga, ar apmierinošiem basiem. Lieku fona troksni nemana. Tāpat arī MP3 faili skan ļoti pieņemami.

Rezumējot jāteic, ka šāds „MP4 pulkstenis” ir gana interesants aksesuārs, kura tehniskais risinājums tomēr lika mazliet vilties – cerēju, ka izšķirtspēja būs labāka un funkciju vadība – ērtāka. Tomēr šīs ierīces izpētīšana bija gana jautra - ķīnieši tiešām ar kompleksiem nesirgst. Palūkojot google.lv, internetā var atrast ne vienu vien ļoti līdzīga izskata „MP4 pulksteni.” Šī konkrētā pulksteņa cena šeit, Latvijā, ir 40 latu. Būtībā ļoti maz par daiktu ar šādu funkcionalitāti, un tajā pašā laikā, ņemot vērā ierīces izcelsmi un samērā paviršo tehnisko risinājumu, diezgan adekvāti. Vairāk par trim kakao krūzītēm no piecām gan šim tehnikas brīnumam piešķirt neņemšos.

Ak, jā – ja vēlaties iegūt šādu pulksteni savā īpašumā, sūtiet vēstuli uz piegades iekš inbox.lv.  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
MagSafe 85W

45.00 EUR
Pārdod
PS3 Slim 160GB

125.00 EUR
Pārdod
iPhone 7 Gold 32GB

165.00 EUR
Pārdod
GoPro Hero 5_ 64GB

165.00 EUR
Pārdod
Nintendo Switch_Mario Case

30.00 EUR
Pārdod
Apple CD_DVD_RW

30.00 EUR
Pārdod
Asus VivoBook 14 X420UA

395.00 EUR
Pārdod
iMac 21

125.00 EUR
Pārdod
Huawei P20, 128GB, 4GB RAM

155.00 EUR
Pārdod
PS4 Pro 1TB

300.00 EUR
Pārdod
PS Vita Games

15.00 EUR
Pārdod
PS4 Games

15.00 EUR
Pārdod
Logitech WiFi Keyboard

45.00 EUR
Pārdod
DDR2 2GB x 2 gab

30.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies