Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Tests: Lomogrāfija ar Supersampler

Testi, Foto

Tests: Lomogrāfija ar SupersamplerSupersampler pieder pie Lomography.com ražotajiem īpaši lomogrāfijai domātajiem fotoaparātiem. To var iegādāties arī Latvijā, ja apmeklēsiet Lomography.lv tīklveikalu.

Lomography.com produkcija, protams, sākas ar iepakojumu. No skata nevainīgajā kartona kastītē iekšā ir otra kastīte, kas izgatavota no kvalitatīvas plastmasas un ir vismaz tik liela, ka tajā varētu savietot kādas sešas fotokameras. Izskatās daiļi, bet praktiskās vērtības nekādas. Nu, vienīgi vēlāk kastītē var glabāt fotogrāfijas vai vismaz konfektes. Kastītē atradīsiet arī grāmatiņu – stilīgas tipogrāfijas paraugu – ar lērumu fotogrāfiju piemēru.
Pati melnā Supersampler (var dabūt arī citās krāsās) izskatās pēc fotokameras vēl mazāk nekā tās iepakojums – pēc fotokameras iepakojuma. To ne izstāstīt, ne uzzīmēt – skatiet bildes! Fotokameras korpuss viscaur pārklāts ar taustei patīkamu gumijotu materiālu, kurš gan mazliet pievelk visādus nepareizas krāsas putekļus.

Arī Supersamper uzņem četrus secīgus attēlus vienā kadrā, taču atšķirība no Actionsampler ir tāda, ka šeit četras bildes ir kā šauras sloksnītes, nevis vienkārši četrkārši samazināts kadrs. Četri mazie 24mm objektīviņi (esot super-asi un japāņu it kā!) iedziļināti fotokameras korpusā un ir teju vienīgā fotokameras detaļa, kuru var atpazīt bez priekšā teikšanas. Kur tad mums ir slēdža poga? Tur, kur sagaidām to atrodamies, ir vien padziļinājums korpusā, kurā vīd sarkans vai zaļš pleķītis atkarībā no fotokameras gatavības darbam. Meklējam, meklējam... ir! Pavisam otrā galā, ierīces sānu skaldnē. Tam ir jēga – lai šaurajās kadra sloksnītēs varētu iedabūt daudzmaz plašu pasauli, fotokamera būs jātur vertikāli, tāpēc arī slēdža poga korpusa sānos.Netālu no slēdža pogas ir kaut kāda cilpiņa, kuras sūtību man tā arī neizdevās izdibināt. Varbūt tā ir domāta rokas siksniņai, bet tad šīs cilpas noderīgums jāapšauba, jo tā korpusā turas uz godavārda. Varbūt tas ir skatu meklētājs? Otrā fotokameras galā ir vēl viena cilpiņa – gumijots aplītis ar diegu klāt. Hei, bet tas taču domāts fotokameras uzvilkšanai! Šis risinājums izrādās negaidīti ērts. Ņemam aiz cilpas, izvelkam diegu līdz atdurei – un bildējam! Četrus kadrus divās sekundēs vai arī četrus kadrus nulle komats divās sekundēs, ja vēlaties – šo var pārslēgt ar slēdzīti bez pie tā izlasāma paskaidrojuma.Kad pierod pie Supersampler īpatnējās konfigurācijas, fotografēt ar to ir jautri. Kā teica Vedējtēvs – visā šajā pasākumā kaifs ir tajā, ka tu nezini, kas tur beigās sanāks.

Un rezultāts ir tāds, kādu sagaidām lomogrāfijā – ne sevišķi kontrastains, ar aptumšotām malām. Japāņi lēcām tuvāk par Ķīnas robežu diez vai būs bijuši un pretim gaismai ar Supersampler labāk nefotografēt, ja vēlaties bildēs saskatīt ko atpazīstamu.Rezumē – forša fotokamera, kuras vērtība ir stilīgums un neparastums. Supersampler ir arī gana kvalitatīvs izstrādājums, kura korpusa materiāls taustei ir ne mazāk patīkams kā jaunas meitenes di... dienasgrāmatas vāciņi. Lomography.lv par šo produktu jums piestādīs rēķinu par 25 latiem, taču, ja jūs novērtējat oriģinalitāti un stilu – ir to vērts.


  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Google Pixel 7 Pro

395.00 EUR
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Meiteņu velo, 24

245.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

125.00 EUR
Pārdod
Bērnu velo, 20

75.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

245.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

315.00 EUR
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 8, 128GB

395.00 EUR
Pārdod
Vw Golf 5

3200.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies