Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Edgars

Spoguļkamera – tuvāk tautai kā jebkad agrāk

Foto
Spoguļkamera – tuvāk tautai kā jebkad agrākVai jums šķiet, ka spoguļkamera ir pārāk liela un smaga? Pirms dodaties uz veikalu pēc savas jaunās sērkociņkastītes izmēra kompaktkameras, uzmetiet aci Olympus svaigajam pienesumam spoguļkameru tirgū – E-420.

E-420 ir Olympus sākuma līmeņa spoguļkameru sērijas turpinātāja. „Sākuma līmenis” šeit domāts nopietni, jo, šķiet, spoguļkamera vēl nekad iepriekš izmēros un izmantošanas veidā nav bijusi tik tuvu kompaktkamerai. E-420 ir ļoti kompakta un viegla – tā sver vien 380 gramu, kas ir labu strēķi mazāk nekā citu sākuma līmeņa spoguļkameru gadījumā.

Olympus pirmā ieviesa live view iespēju, kas ļauj spoguļkameras ekrānu kadrēšanai izmantot tāpat kā kompaktkamerās – tas ir, fotografēšanas brīdī caur objektīvu iegūtu attēlo redzot ekrānā, nevis optiskajā skatu meklētājā. Kamēr „īstie fotogrāfi” rauc degunu, no kompaktkamerām nule kā izaugušie censoņi ir priecīgi, jo ekrāna izmantošanai kadrēšanai ir savas priekšrocības – piemēram, tas palīdz, ja nākas fotografēt pozā, kad skatu meklētāja actiņā ieskatīties grūti.


E-420 gadījumā ekrāna izmantošanai skatu meklētāja vietā pievērsta īpaša uzmanība – ekrāns lepojas ar augstu izšķirtspēju un platu lietojamības leņķi, bet fotokamera apgādāta kontrastdetektora autofokusa sistēmu, kas nozīmē, ka autofokusēšanās brīdī fotokamera neveiks manipulācijas ar spoguļa mehānismu; iepriekšējos modeļos šī autofokusa operācija fotografēšanas brīdī radīja kaitinošu aizturi.

Jaunās Olympus iesācēju spoguļkameras tuvumu tautai iezīmē arī cilvēku seju noteicēja programmatūras klātbūtne, fotografēšanas scenāriju iespēja.
Laikam jau nebūs godīgi neparunāt par tehniskajiem parametriem, jo tie iesācējiem nereti ir pat svarīgāki nekā profesionāļiem. Megapikseļu šeit ir desmit! E-420, protams, iestrādāts Olympus oriģinālais četru trešdaļu sensors, kura salīdzinoši nelielie izmēri tiek uzskatīti par vienu no galvenajiem iemesliem, kāpēc Olympus grūti sacensties ar konkurējošajiem ražotājiem attēla kvalitātē. Ir arī sensora putekļu „nokratītājs”, kas papildināts ar lipīgu lentu, pie kuras putekļiem pēc nokratīšanas paredzēts pielipt. Cerams, ka putekļi apzinīgi to arī darīs.

Olympus pazīstami ar saviem lieliskajiem, speciāli četru trešdaļu sistēmai radītajiem objektīviem. Savu E-420 ražotājs jau pasludinājis par pasaulē mazāko spoguļkameru, bet nebūtu jauki, ja šādu miniatūru brīnumu aprīkotu ar milzīgu objektīvu, vai ne? Tāpēc Olympus reizē ar jauno spoguļkameru prezentēja 25mm f2.8 objektīvu – tas ir gandrīz pavisam plakans, tātad savā kompaktumā īsti saderīgs ar E-420. Jāatgādina, ka Olympus attēla sensora izmēra attiecība pret fotofilmas kadra izmēru ir 2:1, tādēļ, lai iegūtu fotofilmai ekvivalentu fokusa attālumu, Olympus fokusa attālums jāreizina ar divi. Tādējādi iegūstam, ka 25mm objektīvs atbilst fotofilmas standarta 50mm objektīvam, caur kādu iegūtais attēls līdzinās tam, kādu redz cilvēka acs. Kādreiz jau fotogrāfi–amatieri ar tādiem objektīviem vien bildēja un nebija nekādas vainas. Zūmoja ar kājiņām – tālāk, tuvāk, pavisam tuvu. Protams, E-420 pieejama arī komplektā ar 14-42mm f/3.5-5.6 objektīvu (28-84mm ekviv.), kā arī tam der jebkurš
cits objektīvs no plašā Olympus fotokamerām paredzētā Zuiko Digital objektīvu klāsta.

E-420 veikalos nonāks šī gada maijā.


  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies