Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Apple MacBook Air - plānākais laptops pasaulē

Tehnika

Apple MacBook Air - plānākais laptops pasaulē

Nu tas ir noticis. Apple beidzot laida klajā ultra portatīvo laptopu. Tas ir MacBook Air. Air, tāpēc, ka tas ir neticami viegls. Un plāns. Un jaudīgs. Un skaists. Kā jau visi Apple produkti.

Cik tieši plāns tas ir? Biezākais gals ir 1.94 centimetrus biezs. Plāns, pareizāk sakot. Plānākais? 0.4 centimetrus. Diezgan apbrīnojami. Bet kas ir vēl apbrīnojamāk, šis laptops nav zaudējis kvalitāti. Tam joprojām ir Intel Core 2 Duo 1.6 vai 1.8 GHz procesors, 2GB atmiņa, 13.3 collu displejs un pilna izmēra klaviatūra. Klaviatūrai ir īpaša nozīme, jo "parastajos" super mazajos laptopos arī klaviatūra ir super maziņa un grūti lietojama.

Klāt pie pilnizmēra klaviatūras ir arī milzīga skārienjutīgā virsma - touchpad. Turklāt attīstot Apple izstrādāto (un patentēto) tehnoloģiju tas spēj saprast vairākus pieskārienus reizē. Tagad izmantojot divu vai trīs pirkstu kombinācijas iespējams strādāt daudz ērtāk un produktīvāk.

Cietā diska izvēlē ir divi varianti. 80GB HDD vai 64GB SSD ("nekustīgais disks"). Lai arī SSD ir mazāks ietilpībā, tas maksā krietni, krietni dārgāk, jo SSD ir jauna tehnoloģija. Taču tam ir lielas priekšrocības - nav kustīgu detaļu, mazāks energo patēriņš un ātrāks nolasīšanas ātrums.

Cik tad maksā pats Air? Tieši tik, cik pārējie ultra portatīvie datori. Virs 1000 latiem. Vēl gan nav zināma precīza cena pie mums, bet pieejams tas būs pāris mēnešu laikā.

P.S. Lai uzzinātu vairāk par MacBook Air un citiem Apple jaunumiem iesaku noskatīties Keynote video no Macworld 2008.

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies