Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kaspars

Uzmini auto 6

Auto
Uzmini auto 6Laiks atkal uzspēlēt vienkāršo spēlīti "uzmini auto". Un tieši tāpat kā iepriekš reiz, arī šoreiz balvu nebūs. Tikvien kā atzinība, ka esi pats gudrākais, attapīgākais, skaistākais un tā tālāk.

Uzvedināšanai - mašīna ražota 20. gadsimta sešdesmitajos gados, sadarbojoties aerokosmiskam koncernam ar tīri ikdienišķu auto ražotāju.

Rosieties. Pareizā atbilde tiks paziņota šovakar.

Pareizā atbilde:
Matra d'jet 5
Viena no pirmajām automašīnām, kurai dzinējs iebūvēts pa vidu. Auto autors - Renē Bonē (Rene Bonnet). Koncerns Matra tajā laikā bija spēcīgs plastmasu jomā, un viņi piegādāja Bonē virsbūves. Bonē tomēr bija labāks auto būvētājs, nekā biznesmenis. Un viņa izstrādni pārņēma Matra, aprīkoja auto ar 1,1 litru tilpuma Renault dzinēju, kas bija izvietots tiešo pirms aizmugures tilta. Ar šo mazo motoru tomēr pietika, lai auto maksimālais ātrums sasniegtu 165, un vēlāk arī 190 kmh.
Kopā uzbūvēja tikai ap 1500 mašīnu. Vienu no viņām 1963. gadā kā dāvanu saņēma Jurijs Gagarins, bet pēc viņa nāves retā mašīnīte PSRS plašumos vai drīzāk birokrātijas džungļos vairs nav redzēta.

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies