Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Tests: IVO robots putekļusūcējs

Testi, Tehnika

Tests: IVO robots putekuscjsKur ir tur rodas! Uzreiz pēc iRobot Roomba testa mēs saņēmām piedāvājumu izmēģināt vel vienu robot-putekļusūcēju. Šim ir ļoti latvisks vārdiņš - IVO. Tiesa, atradīsiet internetā šo pašu robotiņu arī ar citu nosaukumu.

Šoreiz gari nestāstīšu. Ideja un darbības princips šim ir gluži tāds pats kā Roomba. Tikai nedaudz atšķiras tā uzbūve. Atšķirībā no Roomba, IVO ir vieglāk iztīrāms, jo tam putekļu krātuve ir viegli izņemama no augšas. Tā ir slēgta caurspīdīga kārbiņa, un nav jābaidās to izbērt pa ceļam uz miskasti. Maināmo maisiņu gan arī šeit nav.


IVO konstrukcijā izmantotie materiāli ir jūtami "lētāki" kā Roombai. Taču tie nebūt neatstāj iespaidu, ka aparātiņš varētu viegli saplīst. Gluži otrādi, turot rokās IVO šķiet daudz izturīgāks kā Roomba.Kā tas darbojas? Nu tieši tāpat kā Roomba. Skrien pa istabu uz labu laimi un meklē putekļus. Kad kaut kur atsitas - pagriežas pa labi un turpina savas gaitas. Ja atrod netīrumus, pagrozās uz vietas, parosās, kamēr pašam šķiet, ka viss tīrs un dodas tālāk. IVO gan ir mazliet izveicīgāks par Roomba, jo tas ir zemāks un spēj palīst gan zem plauktiem gan radiatoriem. Tur, kur pat ar parasta putekļusūcēja trubu ir pagrūti ielīst. Tas priecē.Priecē arī tas, ka IVO jau komplektā ir pieejama lādēšanas bāze (Roombai tā jāpērk atsevišķi). Noliekam bāzi kaut kur pie sienas, pieslēdzam elektrību un aizmirstam par to. Kad IVO jutīsies izsalcis, tas pats atradīs lādētāju un uzsēdīsies uz tā.Vēl viens patīkams pārsteigums salīdzinājumā ar Roomba ir multifunkcionāla pults. Ar to var ne tikai ieslēgt, izslēgt robotu, bet arī mainīt tīrīšanas režīmu, uzstādīt taimeri (laiku cik ilgi robotam jādarbojas), un citas lietas, ieskaitot pilnu robota vadību uz visām pusēm. Ir arī podziņa UV lampai, kas paslēpta zem robota vēdera. Tiesa, nekur gan nav paskaidrots ko tieši dara šī UV lampa un kad tā būtu vajadzīga.Ar IVO arī izpildījām testu, kuru baidījāmies veikt ar Roomba. Palaist to savā vaļā uz galda. Tas gan nav augsts, bet nokrītot robots noteikti ciestu. Bet, tas nenokrita viss. Tam ir sensori (arī Roombai tādi ir) kas pēta reljefu un pasargā robotu no nokrišanas pa kāpnēm, vai citiem paaugstinājumiem.Tātad visā visumā IVO ir ļoti līdzīgs Roombai. Bet kā ir ar cenu? Šeit mūs sagaida pārsteigums. Patīkams. IVO maksā gandrīz divas reizes mazāk. Tikai 160 latus. Tā ir diezgan liela motivācija lai izvēle par sadzīves robotu sliektos uz IVO pusi. Protams, joprojām jāatceras, ka neviens no šiem robotiem nespēs pilnībā aizstāt parasto putekļusūcēju. Roku darbs ir roku darbs.

Ar šo arī varētu beigt apskatu un tā nosacīti paziņot, ka IVO ir labāks par Roomba. Iespējams, ka tā arī ir. Taču man sirdsapziņa neļauj nepieminēt faktu, ka IVO tā arī nespēja sevi uzlādēt. Mūsu testa eksemplāram bija acīmredzot gadījusies kāda ķeza, kļūda signālā vai tehniska kaite, un tas neparko nespēja uzlādēt akumulatoru, neskatoties uz to, ka bāzi atradi bez problēmām un pat "uzsēdās" uz kontaktiem. Cerēsim, ka tā ir tikai testa modeļa kaite.

+ joprojām aizraujoša izklaide
+ zems, palien pat zem radiatoriem
+ viegli tīrāms
+ salīdzinoši zema cena

- trokšņains
- nav pilnīgas instrukcijas
- konkrētā modeļa lādēšanas defekts

Paldies Xnet.lv
  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies