Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Foto datu tīrīšana

Softs, Foto
Iepriekšējā rakstiņā stāstīju par programmiņu, kas jums ļauj pievienot papildus informāciju fotogrāfijām. Šeit, savukārt, pastāstīšu kā no visas šīs informācijas tikt vaļā. Izmantojot mazu un vienkāršu programmiņu JPG Cleaner.

JPG Cleaner dara tieši to kas teikts tās nosaukumā - tīra JPG bildes. Ar vienas pogas palīdzību šī mazā programmiņa pilnībā izdzēš visu lieko informāciju no jūsu bildēm. Tiek pilnībā izdzēsti visi EXIF dati no JPG bildēm.

Kāpēc tas vajadzīgs? Tam ir divi galvenie iemesli. Pirmkārt, lai slēptu savus datus publiskojot fotogrāfiju internetā. Iztīrītai bildei neviens nespēs noteikt ne uzņemšanas laiku, ne izmantoto fotokameru ne jelkādu citu informāciju. Otrkārt, un galvenokārt - lai samazinātu faila izmēru. Šie informācijas EXIF dati glabājas tajā pašā JPG bildes failā, un aizņem diezgan daudz vietas. Vidēji pat 40 kilobaitus, kas ir apmēram 30% no vidēja izmēra fotogrāfijas. Ja ir jāuzglabā kaudzēm dažādu bilžu, tad iespējams par vairākiem megabaitiem samazināt to kopējo izmēru. Tas, protams, atvieglo bilžu pārsūtīšanu un/vai publicēšanu internetā.

Programmiņu lietot ir gaužām ērti. Lejulādējam, atveram, uzvelkam tai virsū vēlamo/s failus vai mapes ar bildēm, un spiežam Start. Pēc tam varam priecāties, par cik ir sarucis bildes/bilžu izmērs. Bet esiet modri - šie dati no bildēm tiek dzēsti neatgriezeniski! Tīriet bildes tikai tad, ja esat absolūti pārliecināti, ka nākotnē nebūs vajadzīga informācija par bilžu uzņemšanas apstākļiem u.c. dati.  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies