Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Tagad arī Volvo prot bremzēt

Tehnika, Auto, Top Gear

Zviedri, kas izsenis slaveni ar savu auto drošību, nespēj samierināties, ka pēdējā laikā vācieši viņus apsteiguši. Jaunajam S klases Mersedesam ir aktīvā kruīza kontrole, kas pati prot sabremzēties, ja priekšā braucošais auto palēnina gaitu vai apstājas (bija gan šādi tādi negadījumi ar šo sistēmu, bet tas pieder vēsturei). Tagad arī Volvo apgūst šīs iemaņas.

Speciāls radars automašīnas priekšā peilē situāciju un ja tā kļūst kritiska, tad pats nospiež bremžu pedāli. Tas ne tikai truli "mauc pa bremzēm", bet spēj precīzi aprēķināt drošu distanci un piebremzēt tieši tik spēcīgi, cik vajag lai varētu droši apstāties. Auto spēj bremzēt pats savā nodabā, vai arī palīdzēt vadītājam, ja tam (auto) šķiet, ka viņš (vadītājs) bremzē pārāk vāji.

Sistēma gan vēl ir izmēģinājuma procesā un elektronika, kas to visu pieskata aizņem visu Volvo bagāžnieku, bet gan jau ar laiku viss attīstīsies vismaz līdz Mersedes līmenim.

Tātad šobrīd mums ir auto, kuri paši prot bremzēt un uzņemt ātrumu (ja uzstādīta kruīza kontrole), auto, kas paši prot noparkoties un vesela gūzma dažādu GPS navigācijas sistēmu. Ja nu mēs paņemam to visu un apvienojam vienā? Šķiet pavisam drīz mēs varēsim sēdēt aizmugures sēdeklī un lasīt avīzi, jo vīzija par pašbraucošu auto vairs nav tikai zinātniskā fantastika.

Zemāk Volvo un Mercedes video

Mercedes S klases Top Gear tests

Spied šeit, ja video nav redzams

  
 
 Iepriekšējais →


.


↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies