Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

iRobot Roomba 870 - jaudīgāks grīdas uzkopējs

Tehnika, Testi

iRobot Roomba 870 - jaudīgāks grīdas uzkopējs

Par grīdas kopšanas robotiem esmu rakstījis jau iepriekš, apskatot teju katru nākamo modeli sākot no pašiem pirmsākumiem. Visi nākamie modeļi neizbēgami ir arvien labāki, taču neviens līdz šim vēl nebija savā attīstībā audzis tik ļoti kā 800. sērijas Roomba.


iRobot Roomba 870


Vizuāli gan nemaz nepateikt, ka šis robots īpaši atšķiras no iepriekšējiem. Forma un izmēri ir apmēram tie paši, mazliet mainījies vien podziņu izkārtojums. Tāpat robots nav aprīkots ar videokamerām vai citām telpas modelēšanas iespējām. Izrādās, ka ar pārvietošanos pa telpu Roomba veiksmīgi tika galā arī līdz šim.

iRobot Roomba 870


Galvenā atšķirība, kas 800. sēriju izceļ starp iepriekšējām Roomba un citiem robotiem ir tā netīrumu savākšanas mehānisms. Līdz šim Roomba izmantoja dažāda biezuma saru birstes, kas visai efektīvi spēja savākt netīrumus. Taču izrādās, ka daudz efektīvāk grīdu var uzkopt ar rullīšiem. Rotējošo birstu vietā jaunajā Roomba ir rotējoši rullīši, kuru galvenais uzdevums ir izkustināt un pamest gaisā netīrumus, kur tos tālāk jau savāc vakuuma plūsma.

iRobot Roomba 870


Rullīši atrodas visai cieši blakus viens otram, tādējādi samazinot gaisa plūsmas laukumu. Tas, savukārt nozīmē, ka palielinās gaisa plūsmas intensitāte un attiecīgi putekļsūcēja sūkšanas spēja. Salīdzinot ar iepriekšējiem modeļiem, sūkšanas jauda ir piecreiz lielāka un tādējādi ļauj robotam savākt uz pusi vairāk gružu.

iRobot Roomba 870
iRobot Roomba 560


Ar palielinātu jaudu vien nebeidzas rullīšu maģija. Rullīšu virsma ir krietni gludāka kā parastajām birstēm, kas nozīmē, ka uz tiem daudz mazāk uztinas mati un dzīvnieku spalvas. Ja sūkšanas jaudas pieaugumu var arī ikdienā neievērot, tad šī spalvu savākšanas spēja ir redzama uzreiz. Kā ļoti spalvaina kaķa īpašnieks savu 500. sērijas robotu biju spiests tīrīt katru dienu. Savukārt jauno Roomba 870 es varu tīrīt vienreiz nedēļā. Šis ir kolosāls ieguvums, kas pastiprina autonomā robota ideju - tas pats darbojas saimniekam nemanot un tikai retu reizi tas palūdz iztīrīt gružu tvertni.

iRobot Roomba 870


Reizē ar kolosālajiem kopšanas uzlabojumiem, jaunais robots diemžēl ieguvis arī dažas nevajadzīgas izmaiņas. Piemēram, tā rokturis nez kāpēc tagad ir grūtāk satverams un paceļams otrādāk. Tas apgrūtina robota pārnešanu un miskastes noņemšanu. Vēl viena lieta, kas kaitina vismaz mani ir podziņas - tās ir multifunkcionālas un tām vairs nav uzdrukātu uzrakstu. Tagad lai uzzinātu ko podziņa dara, nākas robotu pamodināt, lai iedegtos uzraksts. Protams, tas ir sīkums jo podziņas spaidīt nākas ļoti reti (vienreiz lai ieprogrammētu tīrīšanas grafiku un tad pa retai reizei, lai liktu robotam uzkopt konkrētu vietu). Tāpat es gribu arī pasūdzēties par robota bāzes staciju uz kuras tas uzrāpjas, lai uzlādētu akumulatoru. Ierīce ir daudz mazāka un vieglāka kā līdz šim, kas nozīmē ka robots to reizēm nejauši izgrūsta. Reizēm atnākot mājās nākas redzēt, ka robots savu mājiņu ir aizstūmis istabas otrā stūrī. Reizēm pat mājiņa ir aizgriezta šķērsām un pats robots apjucis tup istabas vidū.

iRobot Roomba 870


Runājot par robota "sliktajām īpašībām" nevar nepieminēt tā cenu. 625 un 725 eiro. Viennozīmīgi nav lēti. Labi - jā. Roomba 870 ir kolosāls grīdas kopšanas robots, bet cena noteikti liks aizdomāties par tā vērtību. Var, protams, joprojām izvēlēties 600. sērijas Roomba par krietni zemāku cenu. Tas joprojām ir lielisks robots, kas teicami uzkops grīdu. Bet ja mājās ir spalvaini dzīvnieki, 800. sērijas Roomba būs labākais palīgs.

iRobot Roomba 870

Colin  Angle, iRobot Roomba 800 event

iRobot Roomba 880

iRobot Roomba 880

iRobot Roomba 880

iRobot Roomba 880


  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Meiteņu velo, 24

245.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

315.00 EUR
Pārdod
Vw Golf 5

3200.00 EUR
Pārdod
Bērnu velo, 20

75.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7 Pro

395.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

245.00 EUR
Pārdod
Sieviešu velo, 3 ātrumi

265.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 8, 128GB

395.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

125.00 EUR
Pārdod
Klasisks velo, 28

255.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies