Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

CSDD aicina: uzsākot velo sezonu, reģistrē velosipēdu

Dažādi

CSDD aicina: uzsākot velo sezonu, reģistrē velosipēdu Hei, velobraucēj! Reģistrē savu bezizmešu transportlīdzekli!

Līdz ar siltāka laika iestāšanos pieaug velobraucēju skaits uz Latvijas ielām un ceļiem, diemžēl vienlaikus aktivizējas arī velo zagļi. Tāpēc Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) un Valsts policija papildus drošībai aicina velosipēdus reģistrēt CSDD. Tā var samazināt zagļu interesi, kā arī velosipēda nozušanas gadījumā ir vieglāk identificēt un atdot braucamrīku tā likumīgajam īpašniekam.

Reģistrācijas process ir ātrs un vienkāršs – velosipēdu var reģistrēt jebkurā CSDD nodaļā, izmantojot CSDD e-pakalpojumus: https://e.csdd.lv vai arī ar CSDD mobilās aplikācijas starpniecību, kas ir pieejama gan Apple (http://ej.uz/CSDDiOS), gan arī visām Android (http://ej.uz/CSDDAndroid) operētājsistēmas ierīcēm. Velosipēdus varēs reģistrēt arī Miera ielas svētku laikā 24.maijā, CSDD Velo pagalmā, Miera ielā 23.Velosipēdu reģistrācija CSDD Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā nodrošina velosipēda un tā īpašnieka datu iekļaušanu vienotā datu bāzē, kas ir pirmais avots, kurā tiek pārbaudīta aizdomīgu vai konfiscētu braucamrīku un to īpašnieku identitāte. Turklāt pēc reģistrācijas ir iespēja saņemt īpašu velosipēdu reģistrācijas uzlīmi, ko līmēt pamanāmā vietā uz rāmja. Uzlīme brīdinās potenciālos garnadžus par lielāku risku būt pieķertiem un tā ir izstrādāta no faktiski nenoplēšama materiāla.

„Bieži ir situācijas, kad par velo zādzību tiek ziņots ar novēlošanos vai tā vispār netiek pieteikta. Vienlaikus operatīvie dienesti ikdienā aiztur un pārbauda lielu skaitu personu, pie kurām var atrasties nozagtais velosipēds, tāpēc reģistrācija vienotā datu bāzē ievērojami palielina iespējas to atrast. Turklāt arī piesakot zādzību, dažkārt velosipēda īpašniekam ir grūtības nosaukt velosipēda marku, modeli vai uzrādīt velosipēda fotogrāfijas, pēc kurām varētu atpazīt nozaudēto braucamrīku,” skaidro Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

„Mēdz būt gadījumi, kad policija aiztur narkomānu ar diviem velosipēdiem un ir skaidrs, ka neviens no tiem viņam nepieder. Šādās reizēs likumīgais īpašnieks tiek meklēts CSDD reģistrā, bet velosipēdi tajā ir reģistrēti tikai 1-2% gadījumu. Papildus tam veicam operatīvo darbu, kā arī iesaistām masu medijus, bet, ja īpašniekus neizdodas atrast, tad var nākties pat atdot velosipēdus atpakaļ narkomānam,” stāsta T. Sadovskis, uzsverot velosipēda reģistrēšanas nozīmīgumu.

Velosipēdu var reģistrēt ikviens velobraucējs no 16 gadu vecuma. Ja braucējs ir jaunāks, tad reģistrāciju veic viņa vecāks vai aizbildnis. Tāpat arī velosipēdus savā īpašumā var reģistrēt juridiskas personas. Būtiski atcerēties, ka, mainoties reģistrēta velosipēda īpašniekam vai arī zādzības gadījumā, šie fakti ir oficiāli jāreģistrē CSDD.
Pašlaik CSDD reģistrā ir fiksēti dati par vairāk nekā 18 tūkstošiem velosipēdu, turklāt no juridiskajām personām visvairāk velosipēdu ir Latvijas Pastam – šopavasar šis uzņēmums reģistrējis 200 velosipēdus.

Velosipēda reģistrācija ir brīvprātīga un izmantojot e-pakalpojumus tā izmaksās 0,91 eiro, savukārt CSDD nodaļā šis pakalpojums maksā 2,23 eiro. Velosipēda reģistrācijas uzlīmi iespējams iegūt atsevišķi samaksājot 0,91 eiro. Uzlīmi var saņemt arī pa pastu, sedzot piegādes izdevumus 0,88 eiro apmērā.  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Pilsētas velo Gazelle Orange

235.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7 Pro

499.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S10e black

209.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 7a

395.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S23 5G

425.00 EUR
Pārdod
Google Pixel 3a

135.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv
Mastodon
Realizācija Tup un Turies