Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību Vairāk
KAKAO.lv
Autors: Kārlis

Puse darba devēju ļauj darbiniekiem strādāt gultā, krogā un citās ražīgās vietās

Dažādi

Puse darba devēju ļauj darbiniekiem strādāt gultā, krogā un citās ražīgās vietāsKur tu parasti strādā? Ofisā? Mājās? Parkā uz soliņa? (saģērbies silti!) Mūsdienās arvien mazāka nozīme ir tam, kur darbinieks atrodas, ja vien viņš veiksmīgi tiek galā ar saviem pienākumiem. Lūk, izpētīts, ka puse Latvijas darba devēju atbalsta iespēju darbiniekiem nesēdēt vienmēr birojos.

49 % Latvijas darba devēju atbalsta iespēju darbiniekiem strādāt ārpus biroja
Pieaug tendence darba pienākumu īstenošanai izmantot dažādas ierīces

Šogad Baltijas valstīs veiktā Salary Information Agency darba devēju un ņēmēju aptauja liecina, ka 66 % biroja darbinieku Latvijas uzņēmumos var plānot savu darba procesu un paši izvēlēties piemērotāko laiku, kad paveikt kādu konkrētu uzdevumu. Igaunijā laiku saviem darba uzdevumiem patstāvīgi nosaka 52 % darbinieku, savukārt Lietuvā — tikai 28 % darba ņēmēju. Tajā pašā laikā darbiniekiem Lietuvā ir vislielākā neatkarība darba veikšanai nepieciešamo metožu un rīku izvēlē — tā norāda 70 % respondentu. Arī Latvijā un Igaunijā vairums biroja darbinieku paši var pieņemt lēmumu, kā veikt savus darba pienākumus, — tā norāda 65 % Latvijas un 59 % Igaunijas darba ņēmēju.Kopumā visās trīs Baltijas valstīs gan darba ņēmēji, gan darba devēji atbalsta un labprāt izmanto elastīgu darba stilu. Neatkarība sava darba organizēšanā ir svarīga 83 % Latvijas, 89 % Lietuvas un 80 % Igaunijas biroju darbinieku. Visu trīs Baltijas valstu darba devēji ir pozitīvi noskaņoti attiecībā uz elastīgu darba vidi — strādāšanu attāli atbalsta teju puse (49 %) Latvijas darba devēju, Lietuvā — 52 %, bet Igaunijā procentuāli visvairāk — 64 % darba devēju. Katrs trešais darba devējs Latvijā un Lietuvā norāda, ka diemžēl konkrētā darba specifika neļauj strādāt attālināti; Igaunijā tādu atbildi devuši 24 % respondentu. Pret strādāšanu attālināti iebilst tikai 18 % darba devēju Latvijā, savukārt Lietuvā un Igaunijā tādu procentuāli ir vēl mazāk.

Katram ceturtajam biroja darbiniekam efektīvam darbam nepieciešams gan viedtālrunis, gan portatīvais dators.

Pētījumu aģentūra SKDS decembrī veica padziļinātu aptauju par elastīgu un mūsdienīgu darba stilu Latvijā. Aptaujas rezultāti rāda, ka savus darba pienākumus attālināti mēdz veikt 47 % biroju darbinieku, no tiem 32 % ārpus biroja telpām pavada aptuveni piekto daļu sava darba laika, 9 % līdz pat pusei kopējā darba laika, bet 7 % — pat vairāk kā 50 % laika strādā ārpus biroja. Elastīgs darba stils ir izplatītāks jaunāku cilvēku vidū, kuri darba pienākumu veikšanai veiksmīgi izmanto modernās tehnoloģijas. Kopumā katrs ceturtais respondents atzīst, ka efektīvai darba pienākumu veikšanai viņiem nepieciešams gan viedtelefons, gan portatīvais dators, bet vislielāko nepieciešamību pēc šīm pārnēsājamām ierīcēm atzīst darbinieki vecumā no 31 līdz 40 gadiem (32 %).

Microsoft Latvia prognozē, ka tendence darba pienākumu veikšanai izmantot dažādas ierīces turpinās pieaugt vēl straujāk. Ierīču funkcionalitāte arvien vairāk saplūdīs — cilvēki jau tagad nepieciešamības gadījumā pārlūko e-pastu un rediģē dokumentus savā tālrunī vai veic videozvanus ar portatīvā datora palīdzību. Tas nozīmē, ka tehnoloģiju kompāniju galvenais izaicinājums tuvāko gadu laikā būs spēja nodrošināt ikvienam savam produktam vienlīdz ērtu lietošanas pieredzi gan stacionārajā vai portatīvajā datorā, gan planšetdatorā un viedtālrunī.

“Elastīgs darba stils daudzos gadījumos ir ieguvums gan darba devējam, gan ņēmējam. Tas palīdz būt produktīvākiem, ietaupīt laiku pārvietojoties, operatīvi risināt problēmas un veiksmīgāk organizēt gan darbu, gan arī risināt personiskos jautājumus. Pateicoties mūsdienu tehnoloģiju iespējām, daudzus uzdevumus attālināti ir iespējams paveikt tikpat vai pat vēl kvalitatīvāk un efektīvāk, nekā atrodoties vienā telpā,” stāsta Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs. “Attīstot tādus Microsoft produktivitātes risinājumus kā, piemēram, Office 365, to veidošana atbilstoši mūsdienīgam un elastīgam darba stilam un iespēja risinājumu vienlīdz ērti lietot dažādās ierīcēs ir bijusi viena no galvenajām prioritātēm,” uzsver Ē. Eglītis.

Viens no labākajiem attālināta darba veikšanas piemēriem Latvijā ir uzņēmums Latvijas valsts meži, kurā jau pati darba specifika nosaka to, ka lielu daļu pienākumu jāveic ārpus biroja. Agrāk mežu apsaimniekošanas uzņēmumā izmantoja fiksētās telefona līnijas, kas prasīja ievērojamus ieguldījumus to uzturēšanā un nespēja nodrošināt pienācīgu komunikācijas kvalitāti. “Mums ir ļoti svarīgi, lai darbinieki vienmēr ir sasniedzami ne tikai telefoniski, bet var operatīvi piekļūt arī darba informācijai un dokumentiem,” stāsta Aigars Čeksters, AS "Latvijas valsts meži" IT Infrastruktūras vadītājs. “Kopš 2011. gada sākuma pilnvērtīgi izmantojam Microsoft Lync risinājumu, kas tagad ir integrēts Office 365 pakalpojumā. Tas ļāvis mums ievērojami samazināt telefona un transporta izdevumus.” Ieviesto sistēmu atzinīgi novērtē arī uzņēmuma darbinieki, kas var veiksmīgāk un operatīvāk sazināties gan savā starpā, gan ar sadarbības partneriem Latvijā un ārvalstīs.

Tehnoloģiskie risinājumi efektīvai darba veikšanai attālināti ir pieprasīti ne tikai lielos uzņēmumos, bet arī studentu vidū. Organizējot mācību darbu attālināti, studenti bauda līdzīgas priekšrocības — ir produktīvāki un var ietaupīt laiku. Svarīgi, ka papildus šiem ieguvumiem studenti gūst praktiskas sastrādāšanās iemaņas attālināti, kas pēc mācību beigšanas palīdzēs labāk konkurēt darba tirgū. No šī gada decembra Microsoft piedāvā izglītības iestādēm, kas izmanto Office 365 ProPlus un Office Professional Plus produktivitātes risinājumus, izplatīt saviem studentiem pieeju Office 365 ProPlus bez papildu maksas. Tas dod iespēju studentiem organizēt mācību darba procesu līdzīgi tam, kā to dara daudzos uzņēmumos.

  
 
 Iepriekšējais →


.


Sludinājumi →Pievieno savu →
Pārdod
Huawei P30

195.00 EUR
Pārdod
Pixel 4a

249.00 EUR
Pārdod
Samsung Galaxy S10e Black

199.00 EUR
Pārdod
Palm Phone

95.00 EUR
Pārdod
Lietots velo, 26

155.00 EUR
Pārdod
Xiaomi MI A2 Lite

75.00 EUR
Pārdod
Sony Xperia XZ1 Compact

135.00 EUR
Pārdod
Leica X2 + viewfinder

599.00 EUR
↑ uz augšu          Copyright © Tup un Turies SIA | reklama@kakao.lv | info@kakao.lv

Realizācija Tup un Turies